کشور آمریکا یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت برای اکثر مردم جهان و همچنین ایرانیان است، به طوری که کشور آمریکا با داشتن جمعیتی بالغ بر ۳۳۳ میلیون نفری حدود ۵/۱ میلیون از ایرانیان مهاجر را در خود جای داده است. از دلایل مهاجرت گسترده ایرانیان به آمریکا، می‌توان به سیستم دانشگاهی قوی، اقتصاد کارآمد و تنوع راه های مهاجرت به آمریکا ، آزادی ها و حقوق مدنی، تنوع و تکثر بسیار گروه های قومیتی و ملیتی و اتلاق واژه مشهور سرزمین فرصت ها به آن اشاره کرد که تقریباً برای هر قشری از جامعه، امکان مهاجرت را فراهم می‌آورد. با قانون جدید ویزای آمریکا پس از ریاست جمهوری دونالد ترامپ که سیاست های ضد مهاجرتی فراوانی را در دستور کار خود داشت ، در دوره ریاست جمهوری جو بایدن دموکرات، برای ایرانیان نیز شرایط برای مهاجرت به آمریکا تسهیل شده است و انتظار می‌رود، تعداد متقاضیان مهاجرت به آمریکا نیز افزایش یابد.

Screenshot from 2021 11 25 18 55 24 - کشور آمریکا

در این مطلب تصمیم داریم روش های گوناگون مهاجرت به کشور آمریکا را نام برده و روش هایی را که گروه بین المللی افق با بیش از یک دهه فعالیت خود به آن ها اطمینان بیشتری برای مدل پرونده های شما عزیزان را دارد، بررسی نماییم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های تماس ۳۱۰۷۱ـ۰۵۱ در تماس باشید و یا از سرویس چت رایگان وب سایت ما به آدرس www.ofoghint.com بهره مند شده و یا به پیج اینستاگرام ما به آدرسofoghint.co@ مراجعه فرمایید .

گروه بین المللی افق : همگام با شما ، تا افق آرزوها ! 

مزایای مهاجرت به آمریکا

۱ـ کشوری دارای زبان رسمی انگلیسی است.

۲ـ یکی از برترین سیستم‌های آموزشی در جهان را داراست.

۳ـ از فرصت‌های شغلی و سرمایه‌‌گذاری بسیار متنوعی برخوردار است.

۴ـ دارای زیرساخت اقتصادی قوی و باثباتی است.

۵ـ از تکنولوژی‌های روز دنیا برخوردار بوده و در آنها پیشرو می باشد.

انواع روش های مهاجرتی مناسب ایرانیان به آمریکا

۱ـ مهاجرت تحصیلی

۲ـ مهاجرت کاری

۳ـ مهاجرت از طریق ازدواج

۴ـ مهاجرت از طریق تولد

۵ـ مهاجرت نخبگان

۶ـ مهاجرت سرمایه‌گذاری

۷ـ مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

۸ـ مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای خانوادگی

 

انواع ویزاهای آمریکا

ویزاهای آمریکا شامل دو دسته زیر می باشند:

الف ـ ویزاهای غیر مهاجرتی

ب ـ ویزاهای مهاجرتی

حال به توضیحات مختصری در مورد هر یک از این دو گروه ویزاهای آمریکا می پردازیم.

الف ـ انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا

ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا انواع زیادی دارد، برخی از آن‌ها فقط برای کاربردهای بسیار محدود و در ذیل توافق‌نامه‌های خاصی صادر می‌شوند. بنابراین فقط ویزاهای غیر مهاجرتی پر کاربرد و قابل استفاده برای عموم افراد را توضیح خواهیم داد و برای ویزاهای کم کاربرد، فقط به لیست کردن آن‌ها در جدول آخر این مقاله بسنده خواهیم کرد. بنابراین انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا شامل موارد زیر هستند :

الف ۱ـ ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا با نامهای ویزای دانش آموزی و دانشجویی آمریکا نیز شناخته می‌شوند، همانطور که از نامش پیداست، مجوزی است که به واسطه آن دانش آموز یا دانشجو می تواند برای تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا، وارد کشور آمریکا شده و تا اتمام دوره تحصیلی خود در این کشور اقامت موقت داشته باشید.

مه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Screenshot from 2021 11 25 18 58 47 - کشور آمریکا

اصلی ترین و مهم برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا، دریافت پذیرش از یکی از موسسات آموزشی معتبر در آمریکا است. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا بدون نوشتن یک C.V خوب و بدون داشتن مدرک زبان، کاری بسیار سخت است، اما نگران نباشید. شما می‌توانید با خواندن مقالات مربوطه اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید و در صورت نیاز به مشاوره‌های تخصصی بیشتر و یا احتیاج به کمک در زمینه های پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا ، نوشتن یک C.V خوب و سایر موارد ، می‌توانید با شماره های تماس ۳۱۰۷۱ـ۰۵۱ در تماس باشید و یا از سرویس چت رایگان وب سایت ما به آدرس www.ofoghint.com بهره مند شده و یا به پیج اینستاگرام ما به آدرسofoghint.co@ مراجعه فرمایید و از مشاوره های تخصصی مشاورین زبده ما ، در انواع ویزای ایالات متحده آمریکا، کانادا ، انگلستان ، آلمان ، هلند ، بلاروس و روسیه بهره مند گردید .

ویزای تحصیلی تنها ویزایی است که طی سال‌های اخیر مشمول هیچ محدودیتی نشده است. ویزای دانشجویی آمریکا در سه نوع F و M و J صادر می‌شوند که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

Screenshot from 2021 11 25 19 01 04 - کشور آمریکا

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

به طور کلی برای ویزاهای دانشجویی آمریکا سه نوع F و M و J وجود دارد، عددی نیز که مقابل حروف این نوع از ویزاها می‌آید، نشانگر نسبت فرد استفاده‌کننده از ویزاست. چنانچه ویزا برای خود استفاده کننده از خدمات تحصیلی صادر شده باشد، عدد۱ مقابل حرف ویزای تحصیلی قرار می‌گیرد (به طور مثال F1) و ویزای وابستگان همراه شخص اصلی (همچون همسر و فرزند) نیز عدد ۲ مقابل حرف ویزای تحصیلی قرار می‌گیرد (به طور مثال F2) .

ویزای تحصیلی آمریکا

شناخته شده ترین و بهترین ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای تحصیلی  F است، دانشجویانی که متاهل هستند می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ویزای F2 اخذ کنند تا بتوانند در آمریکا اقامت داشته باشند. برای اخذ این ویزا درخواست کننده بایستی پس از اخذ پذیرش از موسسات آموزشی معتبر در آمریکا و دریافت فرم I-20 از آن‌ها، نسبت به تشکیل پرونده برای اخذ ویزای تحصیلی و تکمیل فرم DS-160 اقدام نماید.

ویزای تحصیلیآمریکا

 به صورت کلی می‌توان گفت ویزای تحصیلی  M مانند F می‌باشد. اما تفاوتی که ویزای تحصیلی M  با ویزای F دارد در این است که ویزای M تنها شامل برخی از رشته های فنی و حرفه‌ای می باشد و در سایر موارد مانند دریافت اقامت همسر و فرزند زیر ۲۱ سال دقیقا مثل ویزای F است.

ویزای تحصیلی Jآمریکا

ویزای تحصیلی J مخصوص افرادی است که می خواهند از فرصت‌های مطالعاتی استفاده نمایند. اشخاصی متقاضی این ویزا هستند که می‌خواهند تحقیق یا تدریس در دانشگاه‌های آمریکا را تجربه کنند. مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی J بر اساس طول دوره متغیر است. دارنده ویزای تحصیلی J بایستی پس از ۲ سال خاک آمریکا را ترک کند و مجدداً برای ورود به آمریکا اقدام نمایند.

Screenshot from 2021 11 25 19 02 35 - کشور آمریکا

مزایای مهاجرت به آمریکا

۱ـ کشوری دارای زبان رسمی انگلیسی است.

۲ـ یکی از برترین سیستم‌های آموزشی در جهان را داراست.

۳ـ از فرصت‌های شغلی و سرمایه‌‌گذاری بسیار متنوعی برخوردار است.

۴ـ دارای زیرساخت اقتصادی قوی و باثباتی است.

۵ـ از تکنولوژی‌های روز دنیا برخوردار بوده و در آنها پیشرو می باشد.انواع روش های مهاجرتی مناسب ایرانیان به آمریکا

۱ـ مهاجرت تحصیلی

۲ـ مهاجرت کاری

۳ـ مهاجرت از طریق ازدواج

۴ـ مهاجرت از طریق تولد

۵ـ مهاجرت نخبگان

۶ـ مهاجرت سرمایه‌گذاری

۷ـ مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

۸ـ مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای خانوادگی