کدام یک از استان های کانادا بیشترین مهاجران را به خود جذب می کند؟

شهرهای سراسر کانادا برای جذب مهاجران بیشتر رقابت می کنند. این شهرها به دلیل روند رو به  پیری جمعیت و پایین بودن نرخ تولد ، برای حفظ و تقویت اقتصاد خود به مهاجران بیشتری نیاز دارند.

کانادا بیش از ۳۴۱۰۰۰ مهاجر در سال ۲۰۱۹ یا حدود ۰٫۹ درصد از جمعیت کل کانادا استقبال کرده است. کانادا پذیرای مهاجران بیشتر از طریق اکسپرس اینتری ، برنامه استانیPNP  و همچنین برنامه هایی مانند پایلوت مهاجرت  آتلانتیک  AIP است .

تورنتو از ۱۱۸،۰۰۰ مهاجر استقبال کرد:

تورنتو همچنان به استقبال مهاجران ادامه می دهد و در واقع می توان گفت بیشترین مهاجران وارد این شهر می شوند.این شهر در سال گذشته نزدیک به ۱۱۸،۰۰۰ مهاجر را به خود جلب کرد این رقم معادل  ۳۵ درصد از کل افراد تازه وارد به  کانادا بوده است. ونکوور ، مونترال ، کلگری و ادمونتون پنج شهر برتر مهاجرپذیر کانادا را تشکیل داده اند.

درصد تازه واردین نسبت به کل جمعیت در سال ۲۰۱۹:

 

newcomers 2019 1 - کدام یک از شهرهای کانادا بیشترین مهاجران را به خود جذب می کند؟

 

شهر Charlottetown برترین شهر به لحاظ جذب مهاجر:

شهر Charlottetown  برترین شهر به لحاظ جذب مهاجر بوده است و به بیان دیگر برابر است با ۲٫۴ درصد جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده است. این امر به دلیل موفقیت جزیره پرنس ادوارد در جذب تعداد زیادی از مهاجران طبقه اقتصادی از طریق PNP و AIP است.رجینا در رده دوم و همچنین  تورنتو در رده سوم  و ساسکاتون در رده چهارم قرار داد.

CanadianCities 20200217 - کدام یک از شهرهای کانادا بیشترین مهاجران را به خود جذب می کند؟

افزایش مهاجران در مناطق آتلانتیک کانادا

چندین شهر کانادا در منطقه آتلانتیک این کشور برای ارتقای توسعه و پیشرفت اقتصاد خود از مهاجران زیادی استقبال کرده است. شهرهای  Fredericton, Halifax, و  Moncton حداقل برابر با ۱٫۲ درصد از جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده اند و همچنین PNP و AIP هم در جذب مهاجران در این منطقه ها بسیار مؤثر بوده است.

شهر Gatineau  واقع در اوتاوا نیز هم حدود یک درصد از جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده است.

میزان مهاجرت در  Gatineau در سالهای اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است که احتمالاً به دلیل عوامل مختلفی است. علاوه بر استقبال بیشتر از پناهندگان ، پذیرای مهاجران طبقه اقتصادی و کاری  نیز بوده است و همچنین ممکن است که وجود دانشجویان بین المللی در گتینو یکی دیگر از دلایل افزایش مهاجران در این شهر بوده است.

دانشجویان بین المللی بعد از اتمام درس خود از طریق Express Entry و PNP انتاریو اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند. علاوه بر این ، با توجه به تصمیم اخیر کبک مبنی بر کاهش ۲۰ درصدی مهاجران، این احتمال وجود دارد که برخی از مهاجران علاقمند به اقامت در کبک ممکن است برای اقامت منطقه Ottawa-Gatineau  که در مجاورت کبک قرار دارد را برای سکونت انتخاب کنند.

افزایش یک درصدی مهاجران در هر منطقه در کانادا از اهمیت بسیار زیادی برای این کشور برخوردار است زیرا این سطح از مهاجرت ابزار قابل توجهی برای ارتقاء رشد اقتصادی است.

جمعیت کانادا طی دو دهه اخیر یک درصد یا بیشتر رشد کرده است که تقریباً به همان میزان به رشد اقتصادی کمک کرده است.

انتظار می رود که سهم رشد جمعیت کانادا از طریق مهاجرت طی یک دهه آینده افزایش ۱۰۰ درصدی داشته باشد.این بدان معنی است که مهاجرت نقش مهمتری در حمایت از رشد اقتصادی کانادا خواهد داشت.