دعوت به جشن صد و دهمین سالگرد کتابخانه عمومی رجینا  که در واقع یک شبکه گسترده بازیگران بود – حتی کسانی که هزینه های تاخیری قابل توجهی ندارند ، برای شرکت در جشن که در پارک  ویکتوریا برگزار شد دعوت شدند تا از طریق بتوانند آنها را تشویق کنند.

این کتابخانه به اندازه خود شهر رجینا قدیمی است.

کوین سانوندسون ، مدیر ارشد خدمات شرکت می گوید: “کتابخانه ها مراکز اصلی اجتماع مردم هستند  و به مردم  این امکان  را می دهند تا دور هم جمع شوند ، یاد بگیرند و به منابع دسترسی پیدا کنند .

كتابخانه ها برای جوامع – خصوصاً دموکراتیک – بسیار مهم هستند. ”

همانطور که می دانید در طول سال کتابخانه ها تغییر پیدا کرده اند.قفسه های آنها بیش از پیش  پر از کتاب بود و اکنون آنها با پشتیبانی از اطلاعات و ارتباطات مورد نیاز ، به جوامع خدمت  می کنند.کتابخانه عمومی رجینا دارای برنامه های مختلفی است که به افراد تازه واردین  انگلیسی و همچنین سایر زبان ها را  آموزش می دهد.RPL همچنین دارای بازی هایی با واقعیت های مجازی و استودیوی رسانه دیجیتال است که در آن افراد می توانند موسیقی ضبط کرده و وبلاگ های ویدیویی ایجاد کنند.

 

نخستین بنایی که در مرکز رجینا ساخته شده توسط Carnegie Foundation ساخته شده است اما هرگز به اتمام نرسید.  گردباد در سال ۱۹۱۲ ساختار را خراب كرد و سازندگان مجبور به آغاز كار شدند.

ساختمان فعلی ، که به کتابخانه بزرگسالان و کودکان تقسیم شده است ، در اواخر دهه ۵۰ ساخته شد و در سال ۱۹۶۲ به پایان رسید.این ساختمان است که بسیاری از ساکنان Regina اکنون به همراه هشت شعبه دیگر که در اطراف شهراست هر روز افراد از آن بازدید می کنند.

 “مردم رجینا عاشق کتابخانه خود هستند. ما همیشه این را می شنویم. “

کارت کتابخانه هیچ هزینه ای ندارد و مطالب و منابع بی پایان را برای ساکنان فراهم می کند. سانوندسون می گوید به همین دلیل شعبه های آنها این قدر مورد استقبال قرار می گیرند.

مردم رجینا واقعاً کتابخانه خود را دوست دارند. ما امروز مشارکت زیادی داشته ایم و پشتیبانی آنلاین زیادی داریم. ” ما از افرادی که به شعبه های ما می آیند پشتیبانی زیادی می کنیم. این یکی از پایه های اساسی جامعه است و مردم واقعاً آن را می بینند. “

ساندرسون با حمایت بسیار زیاد و مشتاقانه گفت وقتی جشن هایی مانند شنبه ها به پایان می رسد ، این کتابخانه همچنان به انتظار بسیاری از روزهای تولد دیگر است.

“ما مشتاقانه منتظر حداقل ۱۱۰ مورد دیگر هستیم.”