کاهش مینیمم امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری

 

در تاریخ ۲۰ می، کانادا قرعه کشی اکسپرس اینتری برگزار کرد که نه تنها غیره منتظره بود بلکه متقاضیان واجد شرایط تنها به ۳۹۷ امتیاز نیاز داشتند. ازقرعه کشی اکسپرس اینتری در تاریخ ۱۳ فوریه ۲۰۲۱ که مینیمم آن ۷۵ امتیاز افت داشت، تا کنون شاهد چنین کاهشی در مینیمم امتیاز اکسپرس اینتری نبوده ایم. دپارتمان مهاجرت کانادا (IRCC) از ۱۸۴۲ متقاضی که از طریق برنامه مهاجرتی Canadian Experience Class (CEC) واجد شرایط شمرده می شوند، دعوت کرد.

 

مروری بر اکسپرس اینتری در سال ۲۰۲۱

 

تا کنون از بیش از ۶۸ هزار متقاضی در سال ۲۰۲۱ دعوت شده است. تعداد دعوتنامه های صادره امسال تاکنون بسیار بیشتر از همین تاریخ در سال گذشته می باشد. دلیل این مساله .برگزاری قرعه کشی های بزرگتر به علاوه دعوت از تمامی متقاضیان CEC توسط IRCC در تاریخ ۱۳ فوریه می باشد.

 

به عنوان بخشی از تلاش جهت رسیدن به ۴۰۱ هزار مقیم دائم جدید در سال۲۰۲۱ با وجود محدودیت های سفر به دلیل پاندمی کرونا، IRCC پیوسته در حال برگزاری قرعه کشی هایی است که افرادی که در حال حاظر در کانادا هستند را هدف قرار می دهد. امتیاز مورد نیاز در قرعه کشی های CEC وPNP بسیار متفاوت است. قرعه کشی های CEC معمولا امتیاز کمتری نیاز دارند زیرا متقاضیان این گروه رقابتی  با سایر متقاضیان جهت دریافت دعوتنامه ندارند. در نتیجه قرعه کشی های بزرگتر به متقاضیان  با امتیاز کم نیز شانس دعوت شدن می دهد. در قرعه کشی قبلی CEC متقاضیان تنها به ۴۰۱ امتیاز نیاز داشتند. متقاضیان برنامه PNP به صورت خودکار ۶۰۰ امتیاز دریافت می کنند که باعث می شود امتیاز مورد نیاز به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند.

 

 

اکسپرس اینتری چیست؟

 

اکسپرس اینتری یک سیستم آنلاین مدیریت درخواست برای سه برنامه مهاجرتی فدرال کانادا Canadian Experience Class، Federal Skilled Worker و Federal Skilled Trades است.

ابتدا لازم است متقاضیان پروفایل خود را در این سیستم ثبت نمایند، سپس پرونده آن ها براساس فاکتورهایی چون سابقه کار تخصصی،تحصیلات، سن، توانایی زبانی و موارد دیگر امتیاز بندی می شود. IRCC برای متقاضیان با بالاترین امتیاز دعوتنامه اکسپرس اینتری صادر می کند و متقاضیان می توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.