کاهش حداقل امتیاز در قرعه کشی جدید PNP  آلبرتا

استان آلبرتا در آخرین قرعه کشی خود  برای ۲۰۰ متقاضی اکسپرس اینتری در تاریخ ۲۹ آپریل دعوتنامه صادر کرد و حداقل امتیاز در این قرعه کشی ۳۲۲ بوده است.

در حال حاضر دریافت کنندگان  NOI می توانند درخواست خود را برای انتخاب شدن از طرف استان البرتا ارائه کنند.اگر AINP درخواست آنها را تأیید كند ، در قرعه ای ۶۰۰ امتیاز اضافی CRS دریافت خواهند کرد.

امتیازات اضافی به طور مؤثر تضمین می کند که متقاضی دعوت نامه ITA   را برای اقامت دائم کانادا دریافت می کند. از آنجا که محدودیت های سفر در ۱۸ مارس در کانادا به اجرا درآمد ،  IRCC بطور خاص پذیرش های اکسپرس اینتری را به دارندگان  PNP استانی اختصاص داد.

با این حال ، آلبرتا صدور دعوتنامه هایی را برای متقاضیان را که در آلبرتا ساکن و یا شاغل هستند در نظر می گیرد و همچنین نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی نیز نیست و برای متقاضیانی که نمی توانند به خاطر اختلالات ناشی از کرونا مدارک خود را کامل ارائه دهند به آنها زمان بیشتری برای تکمیل مدارک داده خواهد شد.

معیارهای واجد شرایط بودن برای ورود به مسیر اکسپرس اینتری آلبرتا :

متقاضیان  ابتدا باید در سیستم فدرال اکسپرس اینتری پروفایل داشته باشند .آنها نیاز به داشتن تجربه کار در شغلی  که از اولویت های توسعه اقتصادی و متنوع سازی استان آلبرتا پشتیبانی می کند .( اگرچه AINP لیستی از مشاغل واجد شرایط را ارائه نداده است.)

با اقدامات ویژه coronavirus ، AINP اکنون برای دریافت دعوتنامه ، متقاضیان را ملزم به رعایت معیارهای زیر می کند:

  • در حال حاضر در آلبرتا کار می کنند ، حتی اگر آنها از خانه کار می کنند.
  • داشتن ویزای کار برای اشتغال در شغل فعلی خود
  • کار تمام وقت ، حداقل دستمزد استان را دریافت کنند ، واجد شرایط LMIA باشند
  • اشتغال در کار مجاز. مشاغل غیرمجاز شامل مشاغل با دستمزد بالا و دستمزد پایین در دولت آلبرتا و لیست مشاغل غیرمجاز در فهرست مشاغل غیر واجد شرایط مسیر مهاجرتی آلبرتا

متقاضیانی که تمام وقت قبل از همه گیری ویروس کرونا کار می کردند  و کسانی که در یک مشاغل تنظیم شده کار می کنند که نمی توانند در حال حاضر الزامات مجوز را برآورده کنند ( تمدید و یا کسب کنند)، به مدت ۶۰ روز تقویمی درخواست های آنها را در انتظار خواهد بود.

اگر متقاضیان سابقه اشتغال اخیر در استان نداشته باشند ، درخواست های آنها تا اطلاع ثانوی پردازش نمی شود.

تاکنون ، آلبرتا ۱۴۰۷ دعوت نامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری دعوتنامه  صادر کرده است. در سال ۲۰۱۹ ، در کل ۶،۸۸۴ دعوت نامه از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس اینتری آلبرتا صادر شد.

جزئیات تخصیص مهاجران استانی آلبرتا برای سال ۲۰۲۰ هنوز منتشر نشده است.