کانادا با وجود بیماری همه گیر ویروس کرونا، برای افزایش سطح مهاجرت تلاش می کند

دولت کانادا به رغم محدودیت در سفر و کاهش تعداد ساکنان دائمی جدید به دلیل ویروس کرونا، به افزایش سطح مهاجرت خود تا سال ۲۰۲۰ ادامه می دهد. بلومبرگ گزارش داد، وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، برای برنامه سه ساله بعدی دولت کانادا اهداف جذب مهاجر را کاهش نمی دهد. چند روز قبل از قرنطینه شدن کانادا، Marco Mendicino اعلام کرد که کانادا تا سال ۲۰۲۲ از بیش از یک میلیون مهاجر استقبال خواهد کرد. از آنجا که مرز کانادا در ۱۸ مارس به دلیل سفرهای غیر ضروری بسته شد، تا ماه آگوست تعداد ساکنان دارای اقامت دائم کانادا نسبت به ماه آگوست در سال ۲۰۱۹ با کاهش ۶۴ درصدی روبرو شد.

به گفته بلومبرگ، “دفتر مندیچینو با سازمان های مختلف مهاجران و همچنین انواع کسب و کارها مشورت کرده است تا بتواند نیاز فعلی مهاجرا را ارزیابی کند. کانادا از لحاظ تاریخی برای جبران خلأهای موجود در بازار کار و کمک به رشد جمعیت از مهاجرت استفاده کرده است. مندیچینو قبلاً اظهار داشت که مهاجرت به عنوان “ارزش ماندگار” پس از ویروس کرونا حفظ خواهد شد و ارزشمند خواهد ماند. نشست وزرا در مورد مهاجرت نشانه دیگری است که به اهداف بالای مهاجرت در سال های آینده اشاره دارد.

national flag canada lge2 56a0e57f5f9b58eba4b4f422 300x200 - تلاش کانادا برای افزایش سطح مهاجرت با وجود ویروس کرونا

اهداف بالا، تعداد مهاجران کم

با وجود اهداف بالای مهاجرتی، محدودیت های سفر باعث متوقف شدن جریان ورود تازه واردان شده است. اگرچه قرار بود کانادا امسال از ۳۴۱،۰۰۰ مهاجر جدید استقبال کند، اما تاکنون به دلیل ویروس کرونا فقط ۱۲۸،۱۸۶ اقامت دائم جدید بین ژانویه و آگوست از طریق مهاجرت وارد این کشور شده اند. در گزارش بلومبرگ آمده است: “نرخ بیکاری بالایی که به نظر می رسد تداوم داشته باشد، و واقعیت دیگر این که دولت ترودو برای تصویب قوانین باید از احزاب سیاسی مخالف خود متکی باشد خود باعث ایجاد چالش های اضافی و جدیدی کرده است.

اندرو آگوپوزوویچ، اقتصاددان در بانک سلطنتی کانادا، به بلومبرگ گفت، حتی اگر کانادا سطح پذیرش مهاجران در سال ۲۰۱۹ را برای جذب اقامت دائم از سر بگیرد، تعداد مهاجران با  اقامت دائم جدید فقط به ۲۴۰،۰۰۰، یا حدود ۷۰ درصد به اهداف خود خواهد رسید. کاهش مهاجرت همچنین تأثیرات چشمگیری در بازار مسکن دارد. براساس داده های سه ماهه سوم شرکت تحقیقاتی Urbanation Inc، نرخ خالی آپارتمانهای اجاره ای در منطقه تورنتو اکنون برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته به بیش از ۲ درصد است. تعداد لیست اجاره های آپارتمان در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ دو برابر شده است و متوسط اجاره ماهانه بیش از ۹ درصد کاهش یافته است. Mendicino اعلام کرد که باید اهداف جدید سطح جدید مهاجرت را قبل از پایان ماه اعلام کند. این دومین اعلامیه میزان سطوح مهاجرت در سال جاری است، از آنجا که انتخابات ۲۰۱۹ به دولت جدید اجازه داد تا اعلامیه را تا بهار به تعویق بیندازد. وزیر باید برنامه جدید چند ساله سطوح مهاجرت را قبل از اول نوامبر به پارلمان کانادا ارائه دهد.

jason hafso C2keINMOhIE unsplash 300x176 - تلاش کانادا برای افزایش سطح مهاجرت با وجود ویروس کرونا

مندیچینو همچنین منتظر نامه ای از نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو است که برنامه های آینده دولت در شرایط همه گیری ویروس کرونا را برای مهاجرت بیشتر روشن می کند. دوستان و همراهان گروه بین الملل افق از بهترین فرصت های مهاجرت به کانادا این کشور توسعه یافته استفاده کنید. فرصت های طلایی خود را از دست ندهید. اگر دارای سطح خوبی از زبان انگلیسی و یا فرانسوی هستید و همچنین اگر در کاری مهارت دارید مطمین باشید که در کشور کانادا به موفقیت بزرگی دست خواهید یافت. می توانید در شغل خود به پیشرفت عالی برسید و اقامت دائم کشور کانادا را بدست آورید. از فرصت ها استفاده کنید و یک تجربه ای جدید و مسیر جدید در زندگی خود ایجاد کنید.

گروه بین المللی افق با دارا بودن کادری حرفه ای پشتیبان شما تا اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. گروه بین المللی افق با داشتن کادر مجرب و حرفه ای در تلاش است تا به رویاهای شما تحقق بخشد. دفتر ما در کانادا در شهر زیبای مونترال آمادگی خدمت رسانی در این شرایط ویروس کرونا به شما عزیزان را خواهد داشت، در صورتی که شما قصد مهاجرت در کانادا را دارید می توانید به دفتر ما در مونترال مراجعه کنید. وکلای ما در ایران و کانادا آمادگی هر گونه کمک و خدمت به شما عزیزان را دارند. 

نگران نوشتن رزومه تحصیلی و انگیزش نامه خود نباشید زیرا ما شما در این امر مهم و حیاتی در پرونده مهاجرتی کمک خواهیم کرد. کارشناسان زبده افق در این بخش مهم دارای تجربه درخشانی هستند و شما در نوشتن یک رزومه عالی کمک خواهند کردند. تا بتوانید سریع تر پذیرش تحصیلی خود را بگیرید و از رقبای خود جلو بزنید. همچنین با نوشتن یک انگیزش نامه عالی افیسر مهاجر را قانع کنید که هدف شما از انتخاب کانادا چه بوده است. با ملحق شدن به گروه بین المللی افق به رویاهای دست نیافتی خود دست یابید و یک مهاجرت با آرامش را تجربه کنید. با ما باشید تا قدم در رویاهایتان بگذارید.