ایجاد ۸۱ هزار شغل جدید در ماه آگوست در کانادا

در آخرین گزارش اعلام شده توسط Statistics Canada در ماه گذشته میلادی (آگوست) بیش از ۸۱،۱۰۰ شغل جدید در کانادا ایجاد شده است که اکثر این مشاغل پاره وقت بوده اند. این آمار می گوید، نرخ بیکاری در سراسر کانادا ۵٫۷ درصد ثابت مانده است و دستمزد و حقوق کارمندان دائمی ۳٫۸ درصد نسبت به مدت مشابه قبل افزایش یافته است.

آخرین بررسی تحلیلگران رویترز پیش بینی ۱۵۰۰۰ شغل می کردند که در واقع نرخ اشتغال زایی در ماه آگوست فراتر از حد انتظار بوده است. همچنین در ماه آگوست ۲۰۵۰۰ نفر در خدمات آموزشی شاغل بوده و آن هم عمدتا در کبک بوده اند مشاغل بخش امور مالی، بیمه، املاک و اجاره نیز در ماه آگوست به ۲۲۴۰۰ رسید. از سوی دیگر در مشاغل بخش های علمی، حرفه ای و خدمات فنی ۱۶۸۰۰ شغل ایجاد شده است؛ رقم اعلام شده یعنی به این تعداد فرد شاغل شده اند. در ضمن، تعداد کارمندان بخش خصوصی در ماه آگوست به ۹۴۳۰۰ رسید در حالیکه تعداد کارمندان بخش دولتی و نیز خوداشتغالان ثابت ماند.

در این گزارش آمده است: ۵۷۲۰۰ شغل جدید به صورت پاره وقت و ۴۲،۰۰۰ جایگاه توسط کارگران جوان ۱۵ تا ۲۴ ساله برگزار شده است که تقریباً همه آنها زن بودند. تعداد دانش آموزان تابستانی، که پس از کار بین ماه مه و آگوست قصد بازگشت به مدرسه را داشتند، در مقایسه با سال ۲۰۱۸ پنج درصد افزایش یافت.

شما برای اطلاعات بیشتر در زمینه شغل جدید می توانید مقاله ۱۰ شغل پردرآمد در کانادا را مطالعه فرمایید.

برق و الکترونیک 300x220 - کانادا و شغل های جدید پاره وقت | لیست مشاغل جدید | پردرامدترین شغل

آخرین اعداد و ارقام مربوط به مشاغل به احتمال زیاد از سوی لیبرال های وابسته به جاستین ترودو مورد استقبال قرار خواهد گرفت و از این جهت، لیبرال ها در انتخابات پیش رو که در ماه اکتبر برگزار خواهد شد، دست بالا را برای دفاع از عملکرد خود در برابر محافظه کاران و دیگران خواهند داشت. همچنین، این گزارش های شغلی پس از سخنرانی مقام ارشد بانک کانادا در روز پنجشنبه منتشر شده اند. این مقام که Lawrence Schembri نام دارد طی آن سخنرانی گفته بود که گرچه کانادا ضعف اقتصادی اول سال جاری میلادی را جبران کرده اما با افزایش تنش اقتصادی و عدم قطعیت مرتبط با آن روبروست. آقای Lawrence Schembri که در هالیفاکس سخنرانی می کرد اعلام کرد که کانادا، نگرانی های اول سال را پشت سر گذاشته اما داده هایی که در دست داریم باز هم ما را نگران می کند.

همچنین برای اطلاع از جدیدترین اخبار آپدیت شده مربوط به شغل جدید در کانادا میتوانید با مراجعه به سایت افق (ofoghint.com) و وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مربوطه به عضویت در خبرنامه افق درآیید. علاوه بر آن میتوانید با پیوستن به همراهان افق در کانال تلگرامی افق و صفحه رسمی اینستاگرام نیز به اطلاعات مهاجرتی اقامتی کانادا دست یابید. خدمات مهاجرتی مطلوب کانادا را برای شما به ارمغان خواهیم آورد زیرا شما لایق بهترین ها هستید.