کانادا در سال ۲۰۱۹ از بیش از ۴۰۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی جدید استقبال کرد.

تعداد ویزاهای تحصیلی از سال ۲۰۱۵ تقریباً دو برابر شده است. بیشتر دانشجویان از هند ، چین ، کره جنوبی ، فرانسه ، ویتنام ، برزیل ، ایران ، نیجریه ، ایالات متحده و ژاپن وارد کشور کانادا شده اند.

کانادا در سال ۲۰۱۹ حدود ۴۰۴٫۰۰۰ ویزای تحصیلی صادر کرد.

ویزای تحصیلی مدرکی است که توسط اداره مهاجرت شهروندی و پناهندگی کانادا IRCC   صادر شده و به اتباع خارجی اجازه می دهد تا در یک موسسه آموزشی در کانادا تحصیل کنند.

تعداد ویزای تحصیلی کانادا که صادر شده نشان دهنده تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا است. IRCC هنوز اطلاعاتی مربوط به جمعیت دانشجویی بین المللی کانادا را در سال ۲۰۱۹ منتشر نکرده است. اما اطلاعاتی را به تازگی منتشر کرد که حاکی از آن است که تعداد دانشجویان بین المللی در خاک کانادا حدود ۶۰۰٫۰۰۰ هزار می باشد و این تعداد نسبت به سال های گذشته سه برابر شده است.

۱۰ کشور برتر بین المللی که منبع دانشجویی هستند:

اغلب دانشجویان بین المللی از هند به کانادا آمده اند یعنی حدود ۳۵ درصد (۱۴۰٫۰۰۰ هزار ویزای تحصیلی برای اتباع هندی صادر شده.) از کل جمعیت دانشجویی هستند.

برای اتباع چینی حدود  ۸۵۰۰۰ ویزای تحصیلی یا حدود ۲۱ درصد از کل جمعیت دانشجویی صادر شده است

کره جنوبی با ۱۷۰۰۰ ویزای تحصیلی یا ۴ درصد از کل در سومین رده قرار گرفت.

فرانسه ، ویتنام ، برزیل ، ایران ، نیجریه ، ایالات متحده و ژاپن در رده های بعدی قرار گرفتند.

ویزاهای تحصیلی صادر شده  براساس تابعیت کشور و سال :

study permits 2015 2019 1 1 - کانادا در سال 2019 از بیش از 400000 دانشجوی بین المللی جدید استقبال کرد

چرا دانشجویان بین المللی به کانادا می آیند؟

کانادا هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ جمعیت دانشجویی بین المللی پس از ایالات متحده ، انگلستان و استرالیا است.

براساس تحقیقات Canadian Bureau for International Education ، دانشجویان بین المللی به خاطر کیفیت آموزش ارائه شده توسط دانشگاه ها و کالج ها، کانادا را انتخاب می کنند.

آنها همچنین به واسطه شهرت کانادا به عنوان یک جامعه گرم و پذیرا بودن جذب می شوند.

علاوه بر این ضعف نسبی دلار کانادا  یکی دیگر از عوامل است. در حالی که دانشجویان بین المللی شهریه بالاتری نسبت به دانشجویان کانادایی پرداخت می کنند ، هزینه هایی که در کانادا متحمل می شوند مقرون به صرفه تر از هزینه هایی است که دانشجویان بین المللی دیگر در سایر کشورها مانند اروپا و امریکا متحمل می شوند.

شاید بزرگترین مزیت کانادا امکان اقامت دائم بعد از تحصیل است.

دانشجویان بین المللی می توانند در کانادا کار کنند و پس از اتمام تحصیلات  درخواست ویزای کار دهند و تا سه سال در کانادا کار کنند و تجربه کاری کسب کنند.

آنها سپس می توانند برای بیش از ۸۰ برنامه مهاجرت طبقه اقتصادی که توسط دولت فدرال و همچنین برنامه مهاجرت استان ها ارائه شده است ، اقدام کنند. بسیاری از این برنامه های مهاجرتی دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل کرده اند را در اولویت قرار می دهند زیرا تحقیقات دولت فدرال نشان می دهد که دانشجویان بین المللی پیشین بسیار سریع تر و راحتر در بازار کار و جامعه کانادا جذب می شوند.