کانادا و برابری جنسیتی پذیرش مهاجران | پذیرش سفارت ویزای کاری

هر روز تعداد بیشتری از زنان خود را به عنوان متقاضیان اصلی فرایند مهاجرت اکسپرس اینتری و گرفتن اقدامات اولیه در گرفتن ویزا برای مهاجرت به کانادا معرفی می کنند. متقاضیانی که مایلند از طریق سیستم اکسپرس اینتری پروسه مهاجرت به  کانادا را دنبال کنند، در سیستم جامع رتبه بندی که CRS نامیده می شود امتیاز دریافت می کنند تا دولت فدرال بر اساس ارزیابی و رتبه بندی پروفایل متقاضیان در استخر اکسپرس اینتری آنها را انتخاب کند.

کانادا در حال اقدامات لازم در جهت برابری جنسیتی در پذیرش و ویزا مهاجران است.

آمار و ارقام ارائه شده در گزارش اکسپرس اینتری در پایان سال 2018 نشان می دهد که نمرات CRS زنان با مردان برابر است و یا حتی از مردان نیز فراتر رفته است. اگرچه هنوز پروفایل های متقاضیان مردان بیشتری در استخر اکسپرس ورود وجود دارد، در حالی که درصد فزاینده ای از زنان نمرات بالای 350 را کسب می کنند. تعداد زنان با نمرات CRS بالاتر از 400 از سال 2017، 56 درصد نیز افزایش یافته است.

به صورت واضح تر و دقیق تر، از 3 ژانویه سال 2019 (سال جاری) 75 درصد از 39273 متقاضی زن در محدوده CRS امتیازی بین 350 تا 449 داشتند، در حالی که 71 درصد از 55.690 متقاضی مرد دارای چنین امتیازی برای گرفتن اقدامات ویزا کانادا بوده اند. متقاضیان مرد بیشتری در محدوده 350-449 امتیاز داشته اند.

سال گذشته (در سال 2018)، 70 درصد از زنان در استخر اکسپرس اینتری بودند بیش از 400 امتیاز CRS کسب کرده اند، در حالی که در مقایسه با مردان فقط 67 درصد متقاضیان مرد چنین امتیازی را کسب کرده اند. در سال قبل (سال 2017)، 62 درصد از زنان در استخر اکسپرس اینتری  امتیازی بیش از 400 را دریافت کرده اند. به طور مشابه، بیشتر زنان نسبت به مردان، امتیاز CRS 950 و بالاتر را داشتند، درمجموع 65 زن و 55 مرد.

زنانی که در سال 2018 پروفایل خود را در استخر اکسپرس اینتری ایجادکرده اند نیز در رده مهارت و تسلط به زبان  فرانسه امتیاز بیشتری را نسبت به آقایان کسب کردند.

افزایش درصد صدور دعوتنامه ها ITA که در برنامه های مهاجرت اقتصادی برای زنان صادر شده است

یکی دیگر از شاخص های مهم افزایش حضور زنان، تعداد دعوتنامه های صادر شده به درخواستها برای اقامت دائم و اقدامات ویزا کانادا است که برای خانمها صادر می شود. در مجموع زنان 37322 دعوت نامه دریافت کرده اند یا تقریباً 42 درصد از 89800 ITA را دریافت کرده اند که در سال 2018 صادر شده است. اگرچه کم است، در اصل متناسب با این واقعیت بود که زنان 41 درصد از کل پروفایل های واجد شرایط ارسال شده در سال 2018 را به خود اختصاص دادند.

از نظر پذیرش متقاضیان اکسپرس اینتری  به عنوان اقامت دائم در کانادا، این گزارش نشان می دهد تعداد بیشتری از زنانی که به عنوان متقاضی اصلی از طریق سیستم اکسپرس اینتری به کانادا پذیرفته می شوند. به طور مشابه، این واقعیت قابل توجه است که زنان از حداقل پنج کشور ذکر شده در تابعیت، تعداد بیشتری از پذیرش متقاضی اصلی را نسبت به مردان نشان می دهند. همچنین به نظر می رسد که زنان برخی از کشورها بخش بیشتری از پذیرش متقاضی اصلی را نسبت به مردان نشان می دهند.

به عنوان مثال  67 درصد متقاضیان اصلی از کشور جامائیکا و 61 درصد متقاضیان اصلی از کشور فیلیپین را زنان تشکیل داده اند. زنان از چین (55 درصد)، روسیه (53 درصد) و کره (51 درصد) نیز درصد بالایی از زنان متقاضی اصلی مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری را داشته اند.

زنان واجد شرایط برای اقدامات مهاجرت و ویزا کانادا از طریق اسکیل ورکر در حال افزایش است

 به منظور در نظر گرفتن مهاجرت کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری، متقاضیان باید معیارهای صلاحیت یکی از دسته های مهاجرت اقتصادی زیر را داشته باشند:

  • Federal Skilled Worker Class
  • Federal Skilled Trades Class
  • Canadian Experience Class

متقاضیان واجد شرایط، امتیاز CRS براساس عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کار ماهر و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی و سایر عوامل امتیاز کسب می کنند.تعداد مشخصی از متقاضیان با بالاترین امتیاز دعوتنامه ITA را از طریق قرعه کشی منظم از استخر دریافت می کنند تا بتوانند درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

در کل، مردان همچنان در استخر اکسپرس اینتری از زنان پیشی می گیرند. در سال 2018 نزدیک به 280،000 پروفایل اکسپرس اینتری که ارسال شده است که از این تعداد، چیزی بیش از 109،000 توسط زنان ارسال شده است. با این حال، تعداد بیشتری از متقاضیان زن در سال 2018 نسبت به سال گذشته در استخر اکسپرس اینتری ایجاد کردند و 74 درصد مشخص شد که حداقل در یکی از سه برنامه مهاجرت به کانادا، واجد شرایط بوده اند در حالی که در سال 2018، 70  درصد بوده است.

این پیشرفت های و تغییرات مختلف که در گزارش اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی و اقدامات ویزا کانادا منتشر شده است نشان می دهد درصد زنان پذیرش شده در کانادا از سال 2015 هر سال یک درصد در حال افزایش است و هم اکنون 47 درصد است.

اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید به گروه بین الملل افق مراجعه نمایید. وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و به دلیل اشراف کاملی که به قوانین دولت فدرال کانادا در زمان بحران کرونا دارد. میتواند مهاجرت و اقامتی سریع در کانادا را برای شما کلاینت های عزیز به ارمغان آورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره حضوری و یا آنلاین با وکیل رسمی مهاجرت کانادا در گروه مهاجرتی اقامتی افق میتوانید با شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. پیشنهاد میکنیم زمان را از دست ندهید و از فرصت های پیش رو برای اپلای کانادا بهره مند شوید.