اجازه کار حین تحصیل برای دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از مهم ترین دلایلی که اکثر دانشجویان بین المللی کشور کانادا (Study and Work in Canada for International Students) را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب میکنند، داشتن اجازه کار در حین تحصیل میباشد. دانشجویان مهاجر به کانادا به طور معمول قادر خواهند بود هفته ای ۲۰ ساعت کار پاره وقت در حین تحصیل خود داشته باشند. این افراد میتوانند با کار در کانادا، درآمدهای نسبتا خوبی را کسب کرده و از این طریق به تامین هزینه های لازم برای تحصیل و زندگی خود در کانادا بپردازند.

دانشجویانی که قصد دارند پس از مهاجرت کانادا به تحصیل در دانشگاه های کانادا بپردازند در ابتدا باید با داشتن شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهند. چنانچه سفارت کانادا با پرونده تحصیلی این افراد موافقت نماید. واجد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در این کشور خواهند شد. این افراد میتوانند در اولین فرودگاه کشور مقصد نامه استادی پرمیت (Study Permit) یا اجازه تحصیل در کانادا را دریافت نمایند. در همین نامه به دانشجویان بین المللی اجازه کار در حین تحصیل داده میشود.

حال مهم ترین سوالی که ذهن دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا را به خود مشغول میکند این است که، پردرآمدترین مشاغل پاره وقت برای دانشجویان مهاجر به کانادا کدام است. در این مقاله قصد داریم به معرفی چند شغل پردرآمد و مورد نیاز دولت کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا، تحصیل در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را دارند بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

ofogh105 01 300x200 - کار با درآمد خوب برای دانشجویان پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا

پردرآمد ترین مشاغل پاره وقت برای دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به Canada

از مهم ترین مزایای مشاغل پاره وقت برای دانشجویان مهاجر به کانادا میتوان به عدم نیاز به سابقه کار، مدرک زبان بین المللی و… اشاره کرد. در نتیجه این افراد میتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن به کار در کانادا مشغول شده و درآمدهای بالایی را نیز کسب نمایند. بهترین و پردرآمد ترین مشاغل پاره وقت برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

 • راننده تاکسی اینترنتی: دانشجویانی که موفق به اخذ گواهینامه مورد نظر در کانادا شوند. قادر خواهند بود به عنوان راننده تاکسی اینترنتی به کار در کانادا بپردازند. میزان درآمد این افراد ساعتی حدود ۱۳ تا ۱۵ دلار کانادا میباشد. لازم به ذکر است این رقم بسته به شهری که در آن مشغول به تحصیل هستید، میتواند متفاوت باشد.
 • دلیوری غذا: از دیگر مشاغل پاره وقت پردرآمد و مناسب برای دانشجویان بین المللی شغل تحویل غذا (Food Delivery) میباشد. این افراد میتوانند ساعتی ۱۵ تا ۲۰ دلار کانادا درآمد داشته باشند. اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در این کشور مشغول شوید، شغل دلیوری غذا میتواند پیشنهاد مناسبی به منظور کار در کانادا در حین تحصیل در این کشور باشد.
 • معلم موسیقی: اگر شما دانشجویانی هستید که دارای مهارت و استعداد در زمینه موسیقی میباشید. میتوانید به عنوان معلم موسیقی به کار در کانادا مشغول شده و درآمد بالایی را کسب نمایید. افرادی که پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا شغل معلم موسیقی را به عنوان کار در حین تحصیل خود انتخاب میکنند. میتوانند ساعتی حدود ۱۲ دلار کانادا درآمد داشته باشند. حال اگر شما فردی حرفه ای در زمینه موسیقی باشید میتوانید این رقم را به ساعتی ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار کانادا نیز برسانید.
 • کتابدار: شغل کتابداری نیز از دیگر مشاغل مناسب برای کار در کانادا در حین تحصیل میباشد. دانشجویانی که موفق به مهاجرت کانادا و اقامت کانادا شده اند. میتوانند به عنوان کتابدار در کتابخانه های کانادا و دیگر مکان های مرتبط مشغول به کار شده و درآمد داشته باشند. میزان حقوق و درآمد این افراد حدودا ساعتی ۱۹ دلار کانادا میباشد.
 • گارسن: از مشاغل بسیار متدوال در کانادا برای دانشجویان مهاجر به کانادا و افراد تازه وارد به کشورکانادا (New Comer) میتوان به شغل گارسونی اشاره کرد. افرادی که موفق شوند به عنوان گارسون به کار در کانادا بپردازند. قادر خواهند بود ساعتی حدود ۲۰ دلار کانادا درآمد داشته باشند. مهم ترین عاملی که در افزایش حقوق متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا تاثیر گذار است، مربوط به انعامی میباشد که از مشتریان دریافت میکنند. زیرا انعام دادن در کانادا رواج زیادی در بین شهروندان کانادایی دارد.
 • پذیرش هتل در شیفت شب: اگر دارای مهارت زبان خوبی هستید و میتوانید به راحتی با ارباب رجوع ارتباط برقرار کنید. شغل پذیرش هتل پیشنهاد مناسبی برای شما است. دانشجویانی که موفق به کار در کانادا در این شغل شوند میتوانند ساعتی حدود ۲۹ دلار کانادا درآمد داشته باشند.
 • مربی ورزش و بدنسازی: ورزشکارانی که قصد دارند پس از مهاجرت به کانادا به تحصیل و کار در این کشور بپردازند. میتوانند از حرفه ورزشی خود درآمد کسب نمایند. این افراد قادر خواهند بود به عنوان مربی ورزشی به کار در حین تحصیل در کانادا بپردازند، و ساعتی حدود ۳۰ دلار کانادا نیز درآمد داشته باشند.
 • ادمین شبکه های اجتماعی: اگر علاقه مند به شبکه های اجتماعی و فضای مجازی هستید. میتوانید به عنوان ادمین شبکه های اجتماعی به کار در کانادا در حین تحصیل مشغول شوید. دانشجویانی که در این زمینه فعالیت داشته باشند، میتوانند ساعتی حدود ۲۱ دلار کانادا درآمد کسب نمایند.
 • مترجم: اگر شما دانشجویانی دارای مهارت و تسلط کافی به هر دو زبان مورد نظر و مهارت های نگارشی هستید. میتوانید به عنوان مترجم به کار پاره وقت در کانادا مشغول شوید. افرادی که شرایط لازم برای این شغل را داشته باشند، میتوانند ساعتی ۱۴ تا ۵۵ دلار کانادا درآمد کسب نمایند. میزان مهارت و استعداد شما در زمینه مترجمی تاثیر بسزایی در افزایش حقوق و درآمدتان خواهد داشت.
 • ویرایشگر متن: دانشجویان بعد از مهاجرت به کانادا میتوانند با دارا بودن مهارت های لازم به عنوان ویرایشگر متن به کار در کانادا و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند. در بیشتر موارد کارفرمایان کانادایی در پروژه های خود به استخدام این افراد میپردازند. یعنی قرارداد آنها به صورت پروژه ای است. دانشجویانی که بتوانند در این شغل مشغول به کار شوند ساعتی حدود ۴۰ تا ۶۰ دلار کانادا درآمد کسب خواهند کرد.
 • طراح وب سایت: طراحی وب سایت جز مشاغل پرکاربرد در کانادا به حساب می آید. در نتیجه دانشجویانی که موفق شوند پس از مهاجرت کانادا به شغل طراحی وب سایت مشغول شوند، میتوانند ساعتی حدود ۲۰ تا ۱۵۰ دلار کانادا درآمد داشته باشند. لازم به ذکر است میزان مهارت و توانایی این تاثیر بسزایی در افزایش حقوق انها خواهند داشت.
 • جزوه نویسی: این شغل تحت عنوان Computerized College Note Taker شناخته میشوند. دانشجویان علاقه مند به شغل جزوه نویسی میتوانند با کار در کانادا در این زمینه ساعتی ۳۶ دلار کانادا درآمد داشته باشند.

ofogh105 05 300x200 - کار با درآمد خوب برای دانشجویان پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا

سعی بر آن داشتیم تا در این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان تلفنی میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. مشاوران و کارشناسان باتجربه در امور مهاجرتی کانادا در گروه افق پاسخگوی سوالات مهاجرتی اقامت شما عزیزان خواهند بود.

برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا میتوانید به سایت افق با نشانی www.ofoghint.com مراجعه فرمایید. فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را تکمیل نمایید تا شرایط اولیه شما مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. سپس در صورت واجد شرایط بودن قادر خواهید بود به رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه مهاجرتی اقامتی افق اقدام نمایید. مهاجرت سریع و تضمینی به کانادا، روادید اقامت دائم کانادا، پیکاپ پاسپورت، مهاجرت و اقامتی کم هزینه در کانادا و… تعهد ماست. به ما اعتماد کنید.

ofogh105 02 300x206 - کار با درآمد خوب برای دانشجویان پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا