کانادا هم اکنون مجوزهای کار و تحصیل را از طریق پست ارسال می کند

اتباع خارجی که در کانادا ساکن هستند و برای ویزای کار یا تحصیل آنها موافقت شده  است اکنون می توانند ویزای خود را از طریق پست دریافت کنند. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا IRCC اکنون در حال باز کردن فرم اینترنتی خود برای گرفتن درخواست از افرادی است که دارای معرفی نامه یا Letter of Introductions هستند اما راهی برای سفر به مرزهای کانادا برای دریافت ویزای خود نیستند. این اقدام جدید همچنین شامل افرادی می شود که تحت برنامه International Experience Canada ،LOI دریافت کرده اند.

محدودیت های سفر به کانادا به علت شیوع ویروس کرونا بسیاری از این دارندگان LOI را در هاله ای از ابهام قرار داده است. اگرچه آنها برای کار یا تحصیل تأیید شده اند، اما نمی توانند ویزای خود را دریافت کنند مگر اینکه به مرز کانادا بروند. اگرچه آنها در حال حاضر نیز نمی توانند به مرز ورودی کانادا بروند چون سفرشان غیر ضروری می باشد و اجازه ندارند. بنابراین، آنها نمی توانند ویزای کار یا تحصیل خود را دریافت کنند، به این معنی که حتی اگر قبلاً تأیید شده باشند، نمی توانند به طور قانونی کار یا تحصیل را شروع کنند. روند جدید به این افراد این امکان را می دهد تا اجازه تحصیل یا کار خود را بصورت آنلاین درخواست کنند و مدارک کاغذی خود را برای آنها از طریق پست ارسال کنند. IRCC می گوید این گزینه تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ در دسترس و قابل اجرا است.

ofogh 174 04 300x300 - ارسال مجوزهای کار و تحصیل | پست در کانادا | ویزای اسان گروه افق

روش نوین برای گرفتن ویزای کاری یا تحصیل در کانادا

دارندگان LOI بسته به اینکه به کار یا تحصیل در کانادا می آیند روند کمی متفاوت دارند. هنگام پر کردن فرم اینترینتی IRCC، متقاضیان ویزای تحصیلی باید بنویسند:

 I am requesting an examination and the issuance of my study permit from within Canada. My application number is [S#########]. I have received my letter of introduction, which is valid until [DATE].

My correct contact information in Canada is:

Telephone:

Mailing Address:

Residential Address:

I continue to be accepted at [DLI Name] and will be/am registered in the [Name] Program

سپس ماموران درخواست ویزای تحصیلی را مطالعه و بررسی می کنند تا تأیید کنند نام موسسه آموزشی یا دانشگاه Designated Learning Institution در درخواست با نامه پذیرش مطابقت دارد. آنها همچنین بررسی می کنند که آیا دانشگاه یا کالج متقاضی هنوز دانشجو خارجی می پذیرد یا خیر و همچنین آیا برنامه آنها لغو شده است یا خیر. سرانجام، آنها باید در مورد توانایی آنها در مورد بودجه آنها برای شهریه، هزینه های زندگی و بازگشت به کشورشان که در نظر گرفته اند مطمین باشند.

متقاضیان اجازه کار یا تحصیل در کانادا باید از پیام زیر استفاده کنند:

I am requesting an examination and the issuance of my work permit from within Canada. My application number is [W#########]. I have received my letter of introduction, which is valid until [DATE].

My correct contact information in Canada is:

Telephone:
Mailing Address:
Residential Address:

همچنین متقاضیان بسته به اینکه آیا آنها برای ویزای کار که مختص برای یک کارفرما معین را دارد و یا اینکه می خواهد ویزای کار باز دریافت کند، باید یکی از پاراگراف های زیر را نیز اضافه کند. اگر می خواهد فقط برای یک کارفرمای معین کار کند متن ذیل را بنویسید:

My employer, [name], located at [address], may be contacted at [contact telephone or email] to confirm my continued employment offer. I intend to begin work for this employer as soon as my work permit is received.

اگر فقط متقاضی ویزای کار باز در کانادا هستید نه تحصیل متن ذیل را بنویسید:

I attest that my circumstances remain the same and I still meet the requirements of the open work permit program I was approved for.

اداره مهاجرت بررسی خواهد کرد که آیا نام کارفرما در LMIA یا جاب افر معاف از LMIA ذکر شده با نام آنچه متقاضی در درخواست خود ارائه داده مطابقت دارد یا خیر. ممکن است افسران نیز برای تأییدیه پیشنهاد کار با کارفرما تماس بگیرند. همچنین ممکن است برای مصاحبه با متقاضی نیز تماس بگیرند.

ofogh 174 02 300x200 - ارسال مجوزهای کار و تحصیل | پست در کانادا | ویزای اسان گروه افق

اگرچه آنها ممکن است در هنگام بررسی ویزای کار در کانادا و یا پذیرش تحصیلی متقاضی بنا به دلایلی درخوست متقاضی رد شود و به متقاضی این را اعلام کنند. اما در صورتی که درخواست رد شود باید دلایل خود را برای رد کردن درخواست متقاضی اعلام کنند و همچنین بایستی به متقاضی توصیه کنند در صورت منقضی شدن وضعیت اقامتی شان باید خاک کانادا را ترک کنند. همچنین اگر وضعیت او در حال حاضر به اتمام رسیده است باید توصیه هایی در مورد مراحل بعدی نیز به او ارائه دهند. اما متقاضیانی که با درخواست ویزای کار و یا تحصیلی شان موافقت شده است می توانند در خاک کانادا بمانند و به تحصیل و یا کار بپردازند.

ofogh 174 03 300x169 - ارسال مجوزهای کار و تحصیل | پست در کانادا | ویزای اسان گروه افق

در صورتی که در خاک کانادا هستید اصلا نگران ویزای کار و تحصیل خود نباشید. وکلای ما در کانادا همواره در کنار شما در کانادا هستند. می توانید به دفاتر ما در کانادا مراجعه کنید و در خصوص ویزا کار و تحصیلی خود با وکلای ما مشورت کنید. وکلای ما در کانادا با عضویت رسمی ICCRC کانادا و مورد تائید دولت کانادا همواره در کنار شما عزیزان خواهند بود. دریافت ویزای تحصیلی و کاری دون دردسر و بدون استرس را با ما تجربه کنید.