چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

 

آیا می دانستید هر ساله بیش از ۲۰۰ هزارنفر برای کار به کانادا مهاجرت می کنند؟ در حالی که کانادا به منظور تقویت و گسترش اقتصاد خود پیوسته در حال دعوت از کارگران ماهر است، خارجی ها نیز می توانند با پیدا کردن کار وارد بازار کار کانادا شوند. در اکثر مواقع پیدا کردن شغل قبل از ورود به کانادا به پذیرفته شدن شما کمک می کند. در واقع متقاضیان اکسپرس اینتری با داشتن پیشنهاد کاری ( جاب آفر) می توانند تا ۲۰۰ امتیاز CRS دریافت کنند. در این مقاله سعی شده با ارائه راهکارهای کاربردی ، مسیر پیدا کردن شغل در کانادا را برای شما هموارتر کنیم.

 

رزومه و کاورلتر خود را بسازید/ به روز رسانی کنید

ساختن و یا آپدیت کردن رزومه اولین و یکی از مهم ترین قدم ها برای پیدا کردن کار در کاناداست. رزومه مدرکی است که خلاصه ای از توانایی ها، دستاوردها،تحصیلات، تجربیات و مدارک شما را ارائه می دهد. بسیار مهم است که حتما همیشه نسخه فیزیکی از رزومه همراه خود داشته باشید تا به کارفرمایان بالقوه ارائه دهید. کارفرما ممکن است علاوه بر رزومه از شما بخواهد تا کاور لتر یا نامه درخواست نیز تهیه کنید. کاور لتر مدرکی است که اطلاعات بیشتری راجع به توانایی ها، تجربه و چرایی اینکه شما کاندید مناسبی برای این شغل هستید، می دهد.

 

فرمت رزومه در کانادا:

  • راه های ارتباطی
  • خلاصه سوابق کاری
  • تجربه شغلی
  • سابقه تحصیلی

 

فرستادن ایمیل های جستجوی شغل، شبکه سازی، تشکر و پیگیری

بعد از نوشتن رزومه جدید و کاور لتر، نوبت به شروع جستجو شغل می رسد. روش های بسیار زیادی برای پیدا کردن کار در کانادا وجود دارد که میتوان به بانک کار کانادا ( Canadian Job Bank) ، سازمان های حمایتی و پلتفرم های جستجوی کار آنلاین اشاره کرد. با شروع این پروسه، شبکه سازی با افراد مختلف و ملاقات با افراد متفاوت از طریق وبسایت هایی چون لینکداین (linkedIn) بسیار اهمیت پیدا می کند. زمانی که شبکه سازی و فرستادن درخواست برای موقعیت های شغلی را آغاز کردید، فرستادن ایمیل پیگیری و تشکر به کارفرماها را فراموش نکنید. این کار تاثیر مثبتی بر کارفرما می گذارد و نشان می دهد که شما برای گرفتن این موقعیت شغلی جدی هستید.

 

 

گردآوری مرجع

در اکثر موارد پس از مصاحبه اولیه با کارفرما ، از شما خواسته می شود تا لیستی از کارفرمایان سابق و منابع معتبر دیگر تهیه کنید. این افراد می توانند توانایی های شما را تضمین کنند و در اکثر موارد از ان ها خواسته خواهد شد معرفی نامه ای برای شما بنویسند.

 

کمک بگیرید

 گاهی تعداد موقعیت های شغلی ممکن است نوسان داشته و پیدا کردن شغل تنها از طریق آنلاین سخت تر باشد. در چنین موقعیتی می توانید علاوه بر سازمان های حمایتی که به افراد جدیدالورود برای یافتن شغل کمک می کنند، از کاریابی ها نیز کمک بگیرید. کاریابی ها بعد از پیدا کردن شغل، بخشی از درآمد شما را به عنوان حق الزحمه دریافت خواهند کرد.

 

ofogh1013 300x180 - چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

 

 

منابع جستجوی کار در کانادا

 

Job Bank

 

 

بانک کار کانادا، اصلی ترین مرکز جستجوی کار برای مهاجرین  است که به صورت رایگان اطلاعاتی درباره ی دستمزد، وظایف اصلی هر شغل و تحصیلات مورد نیاز را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

 

Newcomer Organization 

 

در کانادا موسساتی هستند که به طور مشخص به تازه وارد ها در ساکن شدن و پیدا کردن کار کمک می کنند.این موسسات می توانند در موارد زیر به شما کمک کنند:

  • پیدا کردن شغل
  • تعیین سطح زبان
  • ثبت نام کلاس های زبان
  • پیدا کردن خانه
  • ثبت نام کردن کودکان در مدرسه

 

 

LinkedIn

لینکداین یکی از معروف ترین و معتبرترین وبسایت ها در زمینه جستجو و یافتن  فرصت های شغلی است. برای استفاده از این وبسایت ابتدا نیاز است در آن عضو شوید؛ سپس با وارد کردن رزومه و تواناهایی های خود و همچنین فعال کردن قسمت open to work می توانید فرصت های شغلی بسیاری پیدا کنید.