کارآفرینی در کانادا

کارآفرینی در کانادا، هرآنچه باید بدانید

کارآفرینی در کانادا، مراحل ثبت شرکت در کانادا و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در کانادا را به صورت علمی و تخصصی در این مقاله خواهیم پرداخت. برای کارآفرینی در کانادا چه شرایطی نیاز است؟ آیا اخذ اقامت در کانادا از طریق کارآفرینی امکان پذیر است؟ اخیرا شرایط اقتصادی خوب در کانادا و همچنین حمایت از سرمایه گذاران در این کشور، تعداد زیادی از کارآفرینان تصمیم دارند به کانادا مهاجرت کنند. سعی نمودیم تا در این مقاله تمامی سوالات ذهنی شما را در خصوص کارآفرینی در کانادا و تمامی نکات مهم آن بررسی کرده و پاسخ دهیم. شما سروران گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره تلفنی رایگان با شماره های زیر تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص مهاجرت در گروه بین المللی افق ماندگار شما را راهنمایی کنند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 016.jpg است

اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در کانادا

مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از روش های متعددی مانند تولد، ازدواج، تحصیل، کار و سرمایه گذاری یا کار آفرینی امکان پذیر است. کارآفرینی در کانادا یکی از روش های محبوب برای اخذ اقامت می باشد. کانادا کشوری فدرال با ۱۱ ایالت مختلف می باشد. هر ایالت کانادا قانون مختص خود را دارد ولی در نهایت همه تحت قانون واحد فدرال اداره می شوند. افرادی که قصد دارند از طریق کارآفرینی در کانادا اقامت را اخذ کنند باید در نظر داشته باشند که طرح تجاری مناسب ارائه کنند. این طرح باید متناسب با ایالت مورد نظر باشد و ثابت کند که طرحی سودمند می باشد. در صورت تایید طرح تجاری و تعیین میزان سرمایه مورد نیاز، برای افراد اجازه ورود به کانادا را صادر می کنند. حداقل میزان سرمایه برای کارآفرینی در کانادا ۱۰۰ هزار دلار کانادا می باشد.

مقایسه کارآفرینی در شهر های کانادا ۲ کارآفرینی در کانادا

کارآفرینی در استان آنتاریو کانادا

شما می توانید در استان های انتاریو کانادا کارآفرینی کنید و از طریق خرید یک بیزنس (باید ۵ سال سابقه داشته باشد) یا راه اندازی یک بیزنس اقامت دائم کانادا را به دست آورید. شرایط مورد نیاز به شرح زیر می باشد.

محدوده شهرسرمایه مورد نیازسابقه کاریمدرک تحصیلیسنمدرک زبان
داخل شهر تورنتو۸۰۰ هزار دلار (سرمایه)
۶۰۰
هزار دلار (سرمابه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان ۲ سال در ۵ سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیبدون محدودیت سنیCLB 4
خارج شهر تورنتو۴۰۰ هزار دلار (سرمایه)
۲۰۰
هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان ۲ سال در ۵ سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیCLB 4
بدون محدودیت در شهر۶۰۰ هزار دلار  (سرمایه)
۲۰۰
هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن ۳ سال مالکیت مشاغل و تجارتیا
۴
سال سابقه مدیریت
(
طی ۱۰ سال گذشته)
حداقل مدرک فوق دیپلم(اگر متقاضی نشان دهد که ۱۰۰% مالکیت شغل و تجارتش را داراست، دیپلم کفیت می کند)دارای امتیاز تا ۶۴ سالCLB 4
شهرهای خیلی کوچک با حمعیت کم۳۰۰ هزار دلار  (سرمایه)
۱۰۰
هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن ۳ سال مالکیت مشاغل و تجارتیا
۴
سال سابقه مدیریت
(
طی ۵ سال گذشته)
شهرهای شمال کانادا۶۰۰ هزار دلار  (سرمایه)
۳۰۰
هزار دلار  (نقد)
۲۵۰
هزار دلار  (سرمایه گذاری)
۱۰۰
هزار دلار  (پیش پرداخت به دولت)
۳ سال مالکیت بیزینشیا سابقه مدیریت
(
در ۵ سال گذشته)
حداقل کاردانیدارای بیشترین امتیاز در سنین ۳۵ تا ۵۰ سالCLB 5

 

– حداقل ۲ سال سابقه مدیریتی سطح بالا در یک بیزنس داشته اید و تصمیمات کلان بیزنس بر عهده شما بوده است. یا اینکه به مدت ۲ سال بیزنسی را که مالکیت آن را بر عهده داشته اید مدیریت کرده اید. این سابقه مدیریتی حتما باید در ۶۰ ماه گذشته وجود داشته باشد.

– بسته به منطقه ای که در آن سرمایه گذاری می کنید، میزان دارایی و مبلغی که باید در کانادا سرمایه گذاری کنید متفاوت است. در تورونتو و حومه آن باید حداقل ۶۰۰،۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید و نشان دهید که مبلغ ۸۰۰،۰۰۰ دلار کانادا دارایی دارید. در شهر های دیگر استان انتاریو می توانید با مبلغ کمتری کارآفرینی کنید؛ به این ترتیب که مبلغ ۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا را سرمایه گذاری کنید و نشان دهید که ۴۰۰،۰۰۰ دلار کانادا سرمایه دارید. نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که در صورتی که زمینه فعالیت شما در زمینه ارتباطات دیجیتال، فناوری اطلاعات و مانند آن ها باشد می توانید با مبالغ سرمایه گذاری در خارج از تورنتو در داخل تورنتو سرمایه گذاری کنید، یعنی ۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا مبلغ سرمایه گذاری و ۴۰۰،۰۰۰ دلار کانادا سرمایه.

– با توجه به اینکه در شهر تورنتو جمعیت بالاتر از سایر شهر های این ایالت است و تعداد مهاجرین نیز بیشتر است، رقابت برای کارآفرینی در این شهر بالاتر است، از این رو سرمایه گذاری و کارآفرینی در شهرهای دیگر می تواند شانس بالاتری برای موفقیت بیزنس و اخذ اقامت داشته باشد. شهرهای بزرگ و ایده آل دیگری در خارج از تورنتو وجود دارد که شما می توانید در آن ها اقدام به کارآفرینی نمایید. به عنوان مثال شما می توانید در شهر اتاوا که پایتخت کانادا نیز می باشد، به با مبلغ کمتر و به سادگی بیشتری اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

– شما برای اقدام از طریق این برنامه باید یک بیزنس پلن و طرح تجاری ارائه دهید و اثبات نمایید که می توانید یک یا دو شهروند یا مقیم دائم کانادا را در بیزنس خود استخدام نمایید. در تورنتو بزرگ (شهر تورنتو و حومه) باید بتوانید ۲ نفر را استخدام کنید و در شهر های دیگر باید حداقل ۱ نفر را استخدام کنید.

– بیزنسی که راه اندازی می کنید یا خریداری می شود، باید حداقل یک سوم آن به نام شما باشد.

– شرط مهم دیگر برای کارآفرینی در استان انتاریو این است که شما باید یک سال پیش از ارائه درخواست خود به کانادا سفر کرده باشید و درواقع یک سفر اکتشافی به استان انتاریو داشته باشید و از شهری که قصد سرمایه گذاری در آن دارید بازدید کرده باشید.

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام موسسه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

حداقل میزان تحصیلات برای این برنامه در نظر گرفته نشده است، اما مسلما تحصیلات می تواند برای شما امتیاز داشته باشد. نمره مدرک زبان نیز می تواند برای شما امتیاز مثبت داشته باشد.

– پس از ثبت درخواست در سایت مهاجرت کانادا، شرایط شما بررسی شده و به شما امتیاز داده می شود، در صورتی که امتیاز لازم را کسب نمایید می توانید برای این برنامه اقدام نمایید. پس از اینکه دعوتنامه دریافت کردید به شما Work Permit داده می شود و شما باید به استان انتاریو بروید و سرمایه گذاری را انجام دهید. به شما ۲۰ ماه فرصت داده می شود تا بیزنس خود را راه اندازی کنید. پس از ۲۰ ماه شما باید گزارشی به دولت کانادا ارائه دهید و نشان دهید که بر اساس بیزنس پلن خود، انتظارات را برآورده کرده اید. در صورتی که گزارش شما مطبوع دولت کانادا باشد به شما نامینیشن اعطا می شود و می توانید برای اخذ اقامت دائم خود و همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال اقدام کنید.

 

  •  

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *