شرایط مهاجران مانیتوبا | شرایط اقتصادی کانادا | گروه خدماتی افق

پیتزاهای این مهاجران مانیتوبا و گرسنگی بی خانمان ها

در این مقاله قصد داریم درباره مهاجران مانیتوبا (Manitoba) بپردازیم. پیتزا فروشی این زوج هندی با بقیه پیتزا فروشی ها یک فرق اساسی دارد و آن هم یادداشت چسبنده روی دیوار SFC Pizzeria در وینیپگ، منیتوبا، نمادی از وعده غذایی برای افراد نیازمند و گرسنگان است.

Vikas Sanger و Shivani Sanger مهاجران از دهلی نو (هند) به مانیتوبا کانادا مهاجرت کردند. شیوانانی به عنوان یک متخصص دندانپزشکی مشغول به کار است و ویکاس صاحب این پیتزافروشی است که ایده او را برای “Pay It Forward Pizza Program” دریافت کرد. Vikas در سال 2010 با پذیرش تحصیلی کانادا به وینیپگ آمد و در دانشگاه منیتوبا شروع به تحصیل در رشته کسب و کار کرد. در سال 2015 توانست پس از آنکه از طریق مسیر مهاجرتی اسکیلد ورکر منیتوبا دعوتنامه برایش صادر شد اقامت دائم خود را اخذ کند.

در سال 2016 او یک پمپ بنزین خریداری کرد و سپس تجارت خود را خشکشویی توسعه داد و در نهایت رستوران خود را به نام  SFC Pizzeria افتتاح کرد. او در این رستوران یک ایده بسیار جالب معرفی کرد تحت برنامه “Pay It Forward Pizza”، در واقع به این معنی است که 1 دلار برای یک تکه رایگان پیتزا یا سمبوسه برای شخص دیگری اهدا کنند. سپس به آنها یک یادداشت داده می شود، که قبل از قرار دادن آن روی دیوار چند کلمه مهربان می نویسند و بعد به دیوار می چسبانند که نمادی از عشق و مهربانی و دوستی می باشد. افرادی که پول ندارند، می توانند از یکی از این یادداشت ها برای پرداخت غذای خود استفاده کنند.

شاید برای شما مفید باشد.  شورای شهرهای جهانی کانادا | احزاب فدرال کانادا | مهاجرت و مهاجران

ویکاس به CIC News گفت که این ایده فقط دو روز پس از افتتاح این پیتزا فروشی برای مهاجران مانیتوبا در ذهنش جرقه زد، هنگامی که شخصی گرسنه وارد پیتزا فروشی شد و درخواست یک پیتزا کرد، اما 1 دلار هم  برای پرداخت آن نداشت و من یک پیتزا رایگان به آن مرد دادم تا به صورت رایگان بخورد. و من به آن مرد گفتم: “من دو روز پیش رستوران را باز کردم اما بهت غذا می دهم. من نمی توانم به همه یك قطعه هدیه دهم، اما نمی توانم آنها را انكار كنم، طبق فرهنگ من نمیشه کسی که ازت آب و غذا بخواد بهش ندی.” و من این مسئله را با همسرم در میان گذاشتم و با او مشورت کردم و هر دو تصمیم گرفتیم که این ایده خوب را عملی کنیم و در June 2019 آن را عملی کردیم.

هر کسی داخل رستوران مهاجران مانیتوبا شود و بخواهد غذا سفارش دهد به او پیشنهاد کمک کردن به فقرا را می دهند. ویکاس می گوید طی دو هفته اخیر تعداد کمک ها کاهش یافته اما هنوز هم با کمک های جمع آوری شده روزانه 20 تا 25 نفر را غذا می دهد. دیوار آنها با نت های چسبناک رنگی حاوی پیام هایی تزئین شده است، یا همانطور که ویکا آنها را “نعمت” می نامد، مانند “لذت بردن از پیتزا ؛” و “امیدوارم که روز زیبایی داشته باشید”. حس خیلی خوبی به آدم میدهد وقتی طرف غذا اش را میخورد و دعات می کند. ویکاس گفت تا زمانی که رستورانش دایر باشد این سیستم را اجرا خواهد کرد و می خواهم گرسنگی را از این شهر کانادا از بین ببرم و هر کس که می تواند کمک کند و 1 دلار راه دوری نمی ره.

شاید برای شما مفید باشد.  رسیدن به کانادا | مهاجرت به کانادا | گروه افق و ویزای آسان