برگزاری ۱۴۵ مین قرعه کشی اکسپرس اینتری

در تاریخ ۲۹ آپریل دولت کانادا برای ۵۸۹ متقاضی دعوتنامه صادر کرد تا بتوانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند حداقل امتیاز در این قرعه کشی ۶۹۲ بوده است و این متقاضیان از طرف استان انتخاب شده اند و با افزایش ۶۰۰ متیاز اضافی به علت انتخاب شدن از سوی استان ، بدان معنی است که در بخش سرمایه انسانی حداقل امتیاز تنها ۹۲ بوده است .

این کمترین میزان امتیاز در سال جاری بوده است و در قرعه کشی ۹ آپریل حداقل امتیاز ۶۹۸ بوده است در واقع ۶ امتیاز کاهش پیدا کرده است .

اگرچه coronavirus چشم اندازهای  مهاجرت در کانادا را تغییر داده است ، اما کانادا همچنان سعی دارد به هدف تعیین شده در سال ۲۰۲۰ ( جذب مهاجر) برسد.بسیاری از مهاجران از طریق سیستم اکسپرس اینتری وارد خاک کانادا شده اند.

سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.
متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

طبق برنامه مهاجرت در سالهای ۲۰۲۰-۲۰۲۲ ، دولت کانادا قصد دارد ۳۴۱٫۰۰۰ مهاجر را در سال ۲۰۲۰ ، ۳۵۱٫۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۱ و ۳۶۱٫۰۰۰ نفر دیگر در سال ۲۰۲۲ پذیرش کند. پذیرش های PNP قرار است تا سال ۲۰۲۲ ۲۰٪ افزایش یابد

مورد زیر نمونه فرضی کسی است که توانست در قرعه کشی دعوتنامه دریافت کند:

آروین ۳۵ ساله است ، دارای مدرک لیسانس است و شش سال به عنوان توسعه دهنده وب کار می کند. او در آزمون آیلتس در هر چهار مهارت نمره ه شش را به دست آورد. در حالی که آروین هرگز در کانادا کار و یا تحصیل نکرده است ، او یک خاله دارد که شهروند کانادایی است که در ساسکاچوان ساکن است. او با نمره CR3 303 وارد استخر شد و همچنین پروفایل خود را از طریق زیرمجموعه  Saskatchewan’s International Skilled Worker  ارائه داد.او به تازگی از طرف استان ساسکاچوان انتخاب شد و دعوتنامه را دریافت کرد و امتیازش به ۹۰۳ افزایش پیدا کرد و توانست در پذیرش ۲۹ آپریل دعوتنامه را دریافت کند.