پذیرش اکسپرس اینتری

دولت کانادا در قرعه کشی اکسپرس اینتری از ۳۷۸۲ متقاضی دعوت کرده تا بتوانند تقاضا خود را برای اقامت دائم ارائه کنند حداقل امتیاز در این قرعه کشی ۴۵۵ بوده و این قرعه کشی در تاریخ ۱۶ آپریل برگزار شده است.

سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.
متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

براساس برنامه مهاجرت در سالهای ۲۰۲۰-۲۰۲۲ ، دولت کانادا قصد دارد ۳۴۱۰۰۰ مهاجر را در سال ۲۰۲۰ ، ۳۵۱۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۱ و ۳۶۱۰۰۰ مورد دیگر در سال ۲۰۲۲ پذیرش کند. پذیرش های  PNP قرار است تا سال ۲۰۲۲ ۲۰٪ افزایش یابد.

موارد زیر نمونه فرضی کسی است که توانست در قرعه کشی دعوتنامه دریافت کند:

Shiv سی ساله است ، لیسانس خود را در کانادا به پایان رسانده و ۱۴ ماه گذشته به عنوان متخصص فروش فنی در کانادا فعالیت می کند. او در آزمون آیلتس در مهارت listening     نمره  ۸ ونمره  ۷ در سایر مهارت ها را کسب کرده است . امتیاز او در این قرعه کشی ۴۵۷ بوده است و توانست در پذیرش اکسپری اینتری دعوتنامه را دریافت کند.