پذیرش اکسپرس اینتری

در دوره جدید پذیرش اکسپرس اینتری برای ۳۵۱۵ متقاضی برنامه اکسپرس انتری مختص برنامه تجربه کانادایی دعوتنامه صادر شد و حداقل امتیاز  در این دوره پذیرش ۴۴۰ بوده است این قرعه کشی در تاریخ ۲۸ ماه می برگزار شد .افرادی که دعوتنامه در این قرعه کشی  دریافت کردند می توانند برای کسب اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

تا این دوره مجموع کل افرادی تحت برنامه تجربه کانادایی موفق به دریافت دعوتنامه شده اند ۴۲,۱۰۰ نفر می باشد.

سیستم Express Entry" href="https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/works.html" target="_blank" rel="noopener noreferrer nofollow">Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.
متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

مورد زیر نمونه فرضی کسی است که توانست در قرعه کشی دعوتنامه دریافت کند:

Ram 31 ساله است و با Priya ازدواج کرده است. Priyaو Ram هر یک دارای مدرک لیسانس در خارج از خاک کانادا می باشند ، و Priya لیسانس دوم خود را از دانشگاه های کانادا دریافت کرده است. Ram بیش از یک سال است که به عنوان یک تحلیلگر کسب و کار در کانادا فعالیت می کند.Ram  قبل از آمدن به کانادا ، سه سال تجربه  کاری به عنوان تحلیلگر کسب و کار داشت. آنها در آزمون IELTS  در هر مهارت نمره  ۷ را کسب کرده اند. آنها باRam  به عنوان متقاضی اصلی وارد استخر اکسپری اینتری شدند. نمره CRS آنها ۴۴۲ بود و این امتیاز به اندازه کافی بالا بود تا  ITA را در طی قرعه کشی ورودی ۲۸ می به دست آورند.