پذیرش های جدید استان زیبای ساسکاچوان و امتیاز بیشتر برای دو زبانه ها

متقاضیان مهاجرتی برای پذیرش در استان ساسکاچوان به دلیل مهارت در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی امتیازات اضافی دریافت می کنند. این پذیرش جدید در تاریخ ۲۴ نوامبر برگزار شد. متقاضیان دو زبانه حداکثر ۱۰ امتیاز اضافی در برنامه International Skilled Worker – Express Entry دریافت می کنند. تعداد امتیازات اضافی به سطح مهارت زبان دوم متقاضی بستگی دارد. برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان SINP از یک سیستم امتیازدهی برای ارزیابی احتمال و شانس موفقیت متقاضی در فرایند مهاجرت استفاده می کند.

Saskatchewan PNP Gives Extra Points To Bilingual Candidates 1254x765 1 300x183 - پذیرش های جدید کانادا | استان ساسکاچوان | امتیاز مهاجرت برای دو زبانه ها

سیستم امتیازدهی ساسکاچوان:

کسانی که از طریق SINP به مهاجرت به ساسکاچوان علاقه مند هستند برای نمایش مهارت ها و صلاحیت های خود لازم است مشخصات ابراز علاقه EOI Expression of Interest را به استان ارائه دهند. این پروفایل از طریق سیستم درخواست آنلاین برای پذیرش استان ساسکاچوان، OASIS ارائه شود. ارسال EOI به عنوان یک مرحله ارزیابی است که صلاحیت متقاضیان را تعیین می کند. کسانی که نمایه EOI ارسال می کنند براساس عوامل زیر ارزیابی می شوند: سن، تحصیلات، سابقه کار، توانایی زبان و ارتباط آنها با استان و سازگاری در جامعه.

برای ورود به صف انتظار EOI باید از ۱۱۰ امتیاز حداقل ۶۰ امتیاز را دریافت کنند. حداکثر ۲۳ امتیاز برای تحصیل یا مهارت متقاضی در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال، داوطلبی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا باشد حداکثر امتیاز را دریافت می کند. دارندگان گواهی اشتغال به شغل های فنی نیز ۱۲ امتیاز دریافت می کنند. حداکثر ۱۵ امتیاز برای تجربه کاری یک داوطلب، ۳۰ امتیاز برای توانایی زبان آنها، ۱۲ امتیاز برای سن آنها و ۳۰ امتیاز بسته به ارتباط آنها با استان یا سازگاری در دسترس است تعلق خواهد گرفت. داشتن ارتباط در ساسکاچوان داشتن یک پیشنهاد کاری یا داشتن یکی از اقوام نزدیک است که در ساسکاچوان زندگی می کند. اقوام نزدیک شامل پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهر و برادر، خاله و دایی، خواهرزاده ها، پسر عموها، اعضای ناپدری و یا پدر و مادر همسر می شود.

برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان:

images 2 - پذیرش های جدید کانادا | استان ساسکاچوان | امتیاز مهاجرت برای دو زبانه ها

برنامه های SINP برای پذیرش در استان ساسکاچوان به چهار دسته تقسیم می شوند:

در دسته اسکیل ورکر متقاضیانی را مورد هدف قرار می دهد که دارای تجربه کار ماهر در هر جای دنیا هستند.

در این گروه، سه زیر مجموعه وجود دارد.

  • اولین زیرمجموعه، Employment Offer – International Skilled Worker است که دارای پیشنهاد کاری در ساسکاچوان دارند ایجاد شده است.
  •  زیرمجموعه دوم، Occupation In-Demand – International Skilled Worker است که دارای تجربه کاری در مشاغل خاص هستند که می تواند کمبود نیروی کار استان را برطرف کند.
  • سومین زیرمجموعه، International Skilled Worker – Express Entry، برای کسانی است که دارای تجربه کاری ماهر در مشاغل مورد تقاضا هستند و همچنین پروفایل Express Entry دارند.

دسته تجربه استان ساسکاچوان (Saskatchewan Experience Category) برای پذیرش اتباع خارجی است که در حال حاضر در این استان زندگی و کار می کنند. در این گروه، پنج زیر مجموعه وجود دارد:

  • ویزای کار موجود
  • متخصصین  و فعالان سلامت و درمان
  • پروژه بخش توریسم، گردشگری
  • پروژه رانندگان کامیون برای مسافت های طولانی
  • دانشجویان

گروه مربوط به International Graduate Entrepreneur هم برای دسته از افرادی است که از یکی از دانشگاه های و موسسات آموزش عالی ساسکاچوان فارغ التحصیل شده اند و قصد دارند که در این استان کسب و کاری را راه بیندازند. گروه کارآفرینان و مزرعه Entrepreneur and Farm Category کسانی را مورد هدف قرار می دهد که کسب و کار یا مزرعه را خود در ساسکاچوان مدیریت و اداره کنند طراحی شده است.

اگر علاقمند به زندگی در استان ساسکاچوان هستید می توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل بفرمائید و مطلع شوید که آیا واجد شرایط می باشید یا خیر. خانواده افق از تعداد زیادی از کالج ها و موسسات زبان در کانادا دارای نماییندگی می باشد و آماده اخذ پذیرش در کشور کانادا در همه مقاطع تحصیلی را دارا می باشد. همه امور مربوط به ویزا توسط کارشناسان رسمی مهاجرت در کانادا انجام می شود. با ما همراه شوید.