برای اینکه بتوانید به عنوان داروساز در کانادا کار کنید علاوه بر تحصیلات نیاز به گرفتن لایسنس هست.برای گرفتن لایسنس باید وارد سایت Pharmacist  gateway  ثبت نام کنید و هزینه اش حدود ۳۳۵ دلار کانادا است.

پس از ایجاد پروفایل و گرفتن شناسه ملی National ID باید به وب سایت (Pebc(pharmacy examining broad of Canada شوید برای معادل سازی مدارک تحصیلیتون درخواست کنید.

برای این کار فرم از وب سایت دانلود کنید و بعد از پر کردن باید توسط وکیل یا دادگاه برای احراز هویت مهر و امضا بشه و همراه با کپی مدرک تحصیلیتون و پرداخت ۶۶۵ دلار برای Pebc پست کنید و البته ریزنمرات باید مستقیما از دانشگاه برای pebc پست شود بعد از گرفتن جواب document evaluation  می توانید برای امتحان ها اقدام کنید.

در کل ۳ مرحله امتحان هست که مرحله اول آن evaluation هست و فقط مخصوص کسانی که خارج از کانادا تحصیل کردن و هزینه ثبت نام این امتحان ۸۵۰ دلار هست و ۲ بار در سال (ژانویه و ژوئن) برگزار می شود.وب سایت لیست مطالب و عناوین امتحان رو به عنوان syllabus قرار داده و در کل فقط ۴ مرحله شانس شرکت در این امتحان را دارید که مرتبه چهارم Mercy chance هست و با شرایط خاص .

به تازگی این آزمون به computer base تغییر کرده است و بعد از قبولی در evaluation باید در امتحان qualifying شرکت کنید.این امتحان دو بخش دارد که MCQ و OSCE هست.

این ۲ امتحان را هم می توانید همزمان با هم و هم به صورت جداگانه بدهید و هزینه آزمون MCQ 795 دلار است و هزینه کل امتحان OSCE 1795 دلار است.

امتحان اول و دوم در همه استان های کانادا یکسان است و هر کجا که امتحان بدید فرقی نداره ولی امتحان سوم باید در استانی که قصد اقامت و کار دارید داده شود.

در استان های مختلف ممکن است پروسه متفاوت باشد .در استان انتاریو علاوه بر سه امتحان حدود یک ماه کارآموزی هم باید بگذرونید.