انواع ویزای کار کانادا

کانادا کشوری پهناور و بسیار مهاجر پذیر بوده و به همین دلیل مقصد نهایی بسیاری از مهاجران بین المللی میباشد. با توجه به موقعیت های شغلی و درآمد های بالا در کانادا، افراد بسیاری قصد مهاجرت به کانادا و کار در کانادا را دارند. تا اینگونه بتوانند آینده شغلی و مالی بسیار خوبی را برای خود رقم زده و در نهایت نیز به اقامت دائم کانادا دست یابند. در صورتی که قصد مهاجرت کاری به کانادا و کار در این کشور را دارید لازم است ابتدا با انواع ویزای کار کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ آشنا شوید. پس با ما همراه باشید.

به طور کلی میتوان گفت ویزای تحصیل در کانادا (Canadian Work Vsa) به دو دسته زیر تقسیم میشود:

  • ویزای کار باز (Open Work Permit): افرادی که از طریق اخذ ویزای کار باز کانادا (Open Work Permit) موفق به مهاجرت کانادا شده اند اجازه کار در کانادا در هر موقعیت شغلی را خواهند داشت. زیرا چنین افرادی بر اساس شغل یا جاب افر خاصی ویزا کاری دریافت نکرده اند. همچنین متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای این نوع ویزا هستند حتی اگر در کانادا مشغول به کار نباشند باز هم اجازه حضور در خاک کانادا را دارند.

  • ویزای کار (Close Work Permit): افرادی موفق به دریافت ویزای کار (Closed Work Permit) کانادا میشوند که بتوانند از کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کنند. یعنی این نوع ویزای کاری بر اساس جاب افر دریافتی آنها بوده و تا زمانی که در همان شغل مشغول به کار باشند، معتبر و حتی قابل تمدید میباشد. افرادی که پس از مهاجرت به کانادا قصد تغییر جاب افر خود را دارند، باید مجددا برای جاب افر جدیدی که دارای تاییدیه LMIA است درخواست اخذ ویزای تحصیل در کانادا دهند. مهاجرانی که از طریق ویزای کاری Close واجد مهاجرت به کانادا شده اند در صورت نداشتن شغل و کار تعیین شده باید خاک کانادا را ترک کنند.

نکته ی بسیار مهمی که برای انواع ویزای تحصیل در کانادا باید در نظر داشته باشید مربوط به بحث سوابق کاری و اخذ اقامت دائم کانادا میشود. افرادی که دارای ویزای کاری Close هستند با اخذ سابقه ی کار در شغل مورد نظر خود و در صورت داشتن دیگر شرایط لازم از جمله سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و … میتوانند از طریق برنامه تجربه کاری کانادایی CEC برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

متقاضیانی هم که دارای ویزای کار باز کانادا باشند، اگر بتوانند در شغلی تخصصی یکسال سابقه کار دریافت کنند. در صورت داشتن تمامی شرایط لازم و با استفاده از قوانین خاص میتوانند برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

teamwork brainstorming concept with businessmen that share idea with lamp concept startup 207634 440 300x184 - ویزای کار کانادا | کاریابی و لیست مشاغل کانادا | خدمات کاریابی افق

چه افرادی قادر خواهند بود ویزای کار کانادا دریافت کرده و به کانادا مهاجرت کنند؟

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم متقاضیان مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا با توجه به شرایط خود میتوانند یکی از انواع ویزای کانادا را دریافت کرده و به Work in Canada بپردازند. در ادامه به بررسی دقیق این موضوع خواهیم پرداخت.

افرادی که واجد دریافت ویزای کاری باز (Open Work Permit) کانادا میشوند به شرح زیر میباشند:

  • دانشجوی در حال تحصیل در کانادا: دانشجویانی که از طریق اخذ ویزای تحصیلی کانادا موفق به مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا شده اند میتوانند با دریافت Study Permit کانادا به کار در این کشور حین تحصیل مانند شرایط ویزای (Open Work Permit) بپردازند.

  • دانشجوی فارغ التحصیل در کانادا: دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا برای اخذ ویزای کاری باز کانادا درخواست دهند. این افراد میتوانند در نهایت با توجه به امتیازات مربوط به مدرک کانادایی و تجربه کاری کانادایی به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند.

  • همسر دانشجو: چنانچه دانشجویی موفق شود از طریق اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی به کانادا مهاجرت کند. همسر او نیز میتواند با اخذ Open Work Permit Visa Canada وارد کشور کانادا شده و به کار در کانادا بپردازد.

  • همسر کارگر بین المللی که خود ویزای کار Close دارد: کارگران بین المللی که بتوانند از طریق دریافت جاب افر از کارفرمای کانادایی برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنند. در صورت موفق شدن در این روش مهاجرتی، همسران آنها نیز قادر خواهند بود با دریافت ویزای کاری باز به کانادا مهاجرت کنند.

همچنین افرادی که از طریق اخذ ویزای تحصیل در کانادا (Close Work Permit) به کانادا مهاجرت کرده و به کار در کانادا می پردازند وپس از یکسال تجربه کار میتوانند با داشتن شرایط لازم دیگر به اقامت دائم کانادا دست یابند به صورت زیر میباشد:

  • دریافت جاب افر LMIA دار از کارفرمای کانادایی: متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا در صورتی که بتوانند از کارفرمای کانادایی جاب افر (Job Offer) دریافت کنند با داشتن دیگر شرایط لازم (مدرک تحصیلی مرتبط، سابقه کار معتبر و مرتبط و مهارت زبان متناسب) واجد دریافت ویزای کار Close کانادا خواهند شد. چنین افرادی اگر کار خود را از دست دهند دولت کانادا ۴۰ روز به آنها فرصت خواهد داد که یا جاب افر جدیدی را پیدا کرده و مجددا ویزای کاری دریافت کنند و یا مجبور به خروج از خاک کانادا خواهند شد.

front view business people with hands up 23 2148427083 300x209 - ویزای کار کانادا | کاریابی و لیست مشاغل کانادا | خدمات کاریابی افق

چه برنامه های مهاجرتی دیگری وجود دارند که منجر به اخذ ویزای تحصیل در کانادا خواهند شد؟

علاوه بر تمامی مواردی که در بالا ذکر شد برخی دیگر از روش های مهاجرتی کانادا وجود دارند که به متقاضیان خود این اجازه را میدهند که با دریافت ویزای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت کنند. این موارد عبارتند از:

  • ثبت شرکت در کانادا: متقاضیانی که از طریق ثبت شرکت در کانادا موفق به مهاجرت در این کشور شوند میتوانند ویزای کار باز کانادا دریافت کنند. به همسر این افراد نیز ویزای کار کانادا (Open Work Permit) تعلق خواهد گرفت. در صورتی که این افراد بتوانند یکسال سابقه کار کانادایی کسب کنند در صورت داشتن دیگر شرایط از طریق برنامه CEC امکان اخذ اقامت دائم کانادا برای آنها فراهم خواهد بود.

  • کارافرینی های استانی در کانادا: متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کارافرینی استانی میتوانند در ابتدا با اخذ ویزای Open Work Permit وارد خاک کانادا شوند. دولت های استانی کانادا به این افراد تا دو سال مهلت میدهد، تا بتوانند به ایجاد بیزینس و سرمایه گذاری در استان های تعیین شده بپردازند. چنین افرادی در صورت موفقیت قادر خواهند بود برای اقامت کانادا درخواست دهند. در غیر این صورت مجبور به خروج از خاک کانادا خواهند بود.

  • افرادی که با شهروند کانادایی یا فرد مقیم کانادا ازدواج کرده اند: تا زمانی که پرونده اسپانسرشیپی همسر این افراد در دست بررسی باشد قادر خواهند بود با دریافت Visa Work in Canada به کشور کانادا مهاجرت کنند (قانون بصورت پایلوت در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ انجام می شود). لازم به ذکر است چنین افرادی نمیتوانند از طریق ویزای کار به اقامت دائم کانادا دست یابند و اقامت این افراد در کانادا تنها در صورت موفقیت پرونده های اسپانسرشیپی آنها امکان پذیر خواهد بود.

گروه مهاجرتی اقامتی افق پاسخگوی تمام سوالات شما در زمینه های مهاجرت سریع به کانادا ۲۰۲۰، برنامه اکسپرس اینتری یا مهاجرت کاری به کانادا از طریق تخصص، روادید اقامت دائم و موقت کانادا، شرایط سرمایه گذاری و کارافرینی در کانادا برای ایرانیان، مهاجرت کاری به کانادا از طریق اسکیل ورکر، مهاجرت به کانادا از طریق کار و … میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر مرکزی افق واقع در شهر مشهد با شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

همچنین قادر خواهید بود به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کرده و فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را تکمیل فرمایید و پس از آن برای رزرو وقت مشاوره تخصصی حضوری و یا آنلاین اقدام کنید. جدید ترین اخبار آپدیت شده دولت فدرال کانادا ۲۰۲۰ را از وکیل مهاجرت به کانادا در گروه بین المللی افق دریافت کنید. سعی داریم بهترین خدمات مهاجرتی کانادا را برای شما عزیزان به ارمغان بیاوریم.