اخذ ویزای دانش اموزی کبک به منظور تحصیل در مدارس کبک کانادا چه مزایایی دارد؟

با توجه به شرایط فوق العاده ای که ایالت کبک کانادا (Quebec) برای تحصیل دانش اموزان بین المللی (تحصیل زیر ۱۸ سال کانادا) در مدارس این استان فراهم اورده است. افراد زیادی متقاضی تحصیل در کبک و اخذ ویزای دانش اموزی کبک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میباشد. برای اطلاع از مزایای تحصیل در مدارس استان کبک با ما همراه باشید. در ادامه این مقاله اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. مزایای ویزای دانش اموزی کبک یا ویزای دانش آموزی همراه کانادا به شرح زیر میباشد:

  • ایالت کبک کانادا شرایطی را ایجاد کرده است. که دانش اموزان بین المللی بتوانند پس از اخذ پذیرش از مدارس این استان یا پذیرش تحصیلی کانادا و در طی مدت زمانی که اموزش و پرورش کبک تعیین میکند، نسبت به پرداخت شهریه خود اقدام کنند. همچنین بعضی مدارس در استان کبک وجود دارند. که به خانواده ها این امکان را میدهند پس از شروع تحصیل فرزند خود به پرداخت شهریه بپردازید.
  • یکی از مراکز اموزش و پروش در شهر مونترال که بزرگترین شهر استان کبک کانادا است. پرداخت شهریه را به نیمه دوم سال تحصیلی موکول میکند.
  • چنانچه پدر یا مادری به همراه فرزند خود از طریق اقامت موقت در کشور کانادا وارد استان کبک شوند، و بتوانند ویزای کانادا (Canada Visa) خود را تبدیل به ویزای کار و یا ویزای تحصیلی کنند، تحصیل فرزندان انها در مدارس این استان رایگان خواهد شد. (چون از ابتدا شهریه پرداخت نشده، سال تحصیلی جاری هم رایگان خواهد بود).
  • برخلاف دیگر شهر های کانادا دانش اموزان بین المللی در ایالت کبک قادر خواهند بود، با ۱۱ سال تحصیل مدرک دیپلم خود را اخذ نمایند.
  • هزینه مدارس کبک ارزان قیمت و مقرون به صرفه میباشد. به طوری که هزینه مدارس انگلیسی زبان در سایر استان های کانادا بالای ۱۳۰۰۰ دلار کانادا است. اما میتوان گفت در ایالت کبک حداکثر شهریه ای که دانش اموزان بین المللی در این مدارس باید پرداخت کنند ۱۳۰۰۰ دلار کانادا میباشد. در مورد مدارس فرانسوی زبان نیز شهریه دریافتی نصف مدارس انگلیسی زبان بوده و حدود ۸۰۰۰ دلار کانادا میباشد.
  • هزینه های زندگی در شهر مونترال (Montreal) که دومین شهر بزرگ کانادا است. بسیار پایین بوده و نصف هزینه های زندگی در تورنتو (Toronto) و ونکوور (Vancouver) میباشد.
  • شما میتوانید از مدارس کبک کانادا پذیرش قطعی دریافت کنید. که این موضوع شانس شما را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا (Canadian Student Visa) افزایش میدهد.

نکته ای که باید در مورد مدارس کبک در نظر داشته باشید. مرحله رجیستری یا دریافت CAQ از استان میباشد. که شما پس از دریافت ان میتوانید برای اخذ ویزای دانش اموزی کانادا درخواست دهید. گروه بین الملل افق دارای تجارب و سوابق درخشانی در امور مهاجرتی کانادا بوده، و میتواند با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان به تشکیل پرونده های تحصیلی موفقی برای کلاینت های خود بپردازد. برای رزرو وقت مشاوره تخصصی حضوری و یا انلاین با وکیل مهاجرت یه کانادا در گروه بین المللی کانادا افق میتوانید با شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. تا رسیدن به افق ارزوهایتان گروه افق را در کنار خود حس خواهید کرد. به ما اعتماد کنید.

teacher giving lesson students 300x200 - ویزای دانش آموزی | تحصیل در کبک کانادا | مهاجرت تحصیلی

هزینه های لازم برای اخذ ویزای دانش اموزی کبک چقدر است؟

اغلب مدارس کانادا دارای اپلیکیشن فی (Application Fee) هستند. که متقاضیان تحصیل در کانادا (Study in Canada) باید انرا پرداخت کرده و همراه با سایر مدارک به سفارت کانادا ارسال کنند. تا پرونده تحصیلی انها مورد بررسی قرار گیرد. معمولا قیمت اپلیکیشن فی مدارس کانادا ۲۵۰ دلار کانادا میباشد. علاوه بر ان متقاضیان باید هزینه ازمونی که برخی از مراکز اموزش و پرورش کبک برای تعیین سطح زبان دانش اموزان برگزار میکنند، را پرداخت کنند. همچنین قیمت Application Fee برای مرحله دریافت کد رجیستری (CAQ) حدود ۱۱۶ دلار کانادا میباشد. که افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا باید هزینه های فوق که هزینه های دولتی است را برای تشکیل پرونده تحصیلی کانادا بپردازند. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد تمام هزینه های لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل میتوانید، با دفتر موسسه کانادا افق تماس گرفته و سوالات خود در این رابطه را از کارشناسان و مشاوران ما دریافت کنید. با انتخاب درست موسسه معتبر مهاجرتی کانادا بدون اتلاف وقت و هزینه به اهداف خود دست یابید. موسسه مهاجرتی افق یکی از معتبرترین موسسات فعال در این زمینه در ایران می باشد.

چه تفاوتی میان ویزای دانش اموزی کبک با ویزای دانش اموزی در دیگر شهر های کانادا وجود دارد؟

یکی از تفاوت های اصلی ویزای دانش اموزی کبک با سایر ویزاهای دانش اموزی کانادا اخذ مدرک دیپلم با ۱۱ سال تحصیلی است. از تفاوت های دیگر ان میتوان به پایه تحصیلی دانش اموزان اشاره کرد. به عنوان مثال زمانی که فرزند شما در کشور ایران در پایه نهم مشغول به تحصیل است. و تصمیم به مهاجرت تحصیلی به یکی از استان های کانادا مانند تورنتو میگیرد. معمولا در ازمون تعیین سطحی که از انها گرفته میشود، به پایه تحصیلی قبلی خود یعنی هشتم باز میگردند. اما در استان کبک دانش اموزان بین المللی بر اساس سن خود (باتوجه به پایه ای که متناسب سن انها است) مشغول به تحصیل میشوند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید سایر مقالات موجود در سایت افق به نشانی www.ofoghint.com که در رابطه با مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل فرزندان در مدارس کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ است، را مطالعه فرمایید.

تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانش اموزی کبک چقدر است؟

میزان تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای دانش اموزی استان کبک کانادا با توجه به شرایط هر فردی متفاوت است. اما به طور کلی شما باید بتوانید افیسر را مجاب کنید، که توانایی پرداخت هزینه های لازم برای زندگی و تحصیل در کانادا دارید. برای اطلاع از شرایط خود میتوانید فرم ارزیابی رایگان در سایت افق را تکمیل کنید. کارشناسان ما پس از بررسی فرم ها نتایج ان را طی ۴۸ ساعت کاری به اطلاع شما عزیزان خواهند رساند.

school children classroom lesson 300x200 - ویزای دانش آموزی | تحصیل در کبک کانادا | مهاجرت تحصیلی

ایا امکان اقامت در کبک بعد از تحصیل در مدارس وجود دارد؟

بله، والدین دانش اموزانی که موفق به مهاجرت تحصیلی کانادا شده اند میتوانند از طریق ویزای همراه دانش اموزی کانادا برای مهاجرت خود به کانادا اقدام کنند. این روش مهاجرتی کانادا برای افرادی مناسب است، که شرایط خوبی برای دریافت ویزای ی یا ویزای کار به طور مستقیم  از این کشور نداشته و میتوانند از طریق تحصیل فرزندان خود در مدارس کانادا به کشور کانادا مهاجرت کرده، و اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. پدر یا مادری که در ابتدا همراه با فرزند خود وارد خاک کانادا میشود، میتواند برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج های فنی و مهارتی کانادا اقدام کند. در صورت موفق به دریافت ویزای دانشجویی کانادا گردند تحصیل فرزندان آنها در مدارس کبک رایگان میشود. همچنین همسر او نیز میتواند از طریق ویزای کار در کانادا (Open Work Permit) برای مهاجرت به کانادا و پیوستن به خانواده خود اقدام کند. سپس انها میتوانند با داشتن یکسال سابقه کار در کانادا از طریق برنامه تجربه کانادا (CEC) برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. گروه بین الملل تحصیلی افق در تمام مراحل فوق همراه شما بوده و صفر تا صد امور مهاجرتی کانادا را به بهترین نحو ممکن برایتان انجام خواهد داد. مهاجرتی ایمن، کم ریسک و موفقیت امیز به کانادا را با موسسه مهاجرتی افق تجربه کنید.

شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس کبک چیست؟

اخذ پذیرش از مدارس کبک مقوله ای پیچیده ای نبوده و شما با ارائه کارنامه دو سال گذشته دانش اموز، کارت بهداشت وی و … میتوانید برای اخذ پذیرش از بهترین مدارس کانادا اقدام کنید. در صورت موفقیت گام بعدی برای ورود به این کشور اخذ ویزای تحصیلی دانش اموزی کانادا میباشد. برای موفقیت در این مراحل به مشاوره و راهنمایی وکلایی برجسته در امور مهاجرتی کانادا احتیاج خواهید داشت. وکیل مهاجرت به کانادا در گروه بین الملل اقامت کانادا افق با داشتن تجربه و مهارت فراوان در موفقیت پرونده تحصیلی شما را تضمین خواهد کرد. همراه ما باشید و به افق ارزوهایتان بیاندیشید.