اقامت موقت در کشور کانادا چیست و چه مزایایی دارد؟

اقامت موقت در کشور کانادا ویزایی است که به دارنده خود این اجازه را میدهد به صورت مسافر وارد خاک کانادا شود. با داشتن این ویزا شما میتوانید جهت تفریح، دیدن دوستان و اشنایان و … وارد کانادا بشوید. اما اجازه کار در کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا با ویزای توریستی را نخواهید داشت. در حال حاضر ویزاهای توریستی کانادا Apply Abroad به صورت مولتی صادر میشود. یعنی شما میتوانید با یکبار درخواست ویزا و اخذ ان چند بار وارد خاک کانادا شده و از ان خارج شوید. مدت اعتبار Canadian Tourist Visa (ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای پنج ساله کانادا یا ویزای مولتی کانادا) به اندازه طول مدت اعتبار پاسپورت متقاضی می باشد. چون اعتبار پاسپورت های ایران پنج ساله هست. اقامت موقت در کشور کانادا به مولتی پل ۵ ساله مستدل شده است. اطلاعات بیشتر درباره هزینه اقامت موقت در کشور کانادا به صورت تضمینی یا میزان تمکن مالی برای اقامت موقت در کشور کانادا را از کارشناسان و وکلای افق دریافت کنید. پاسخگوی تک تک سوالات شما خواهیم بود.

lost tourists beach 300x200 - ویزای توریستی کانادا | خدمات مهاجرت | سفر Canada افق

ایا امکان کار در کانادا با Canadian Tourist Visa وجود دارد؟

خیر، امکان کار در کانادا با ویزای توریستی وجود ندارد اما شما میتوانید با استفاده از روش های مختلفی ویزای کار کانادا را دریافت کرده و در کشور کانادا مشغول به کار شوید. برای اطلاع از روش های موجود با ما همراه باشید.

  • در روش اول شما میتوانید زمانی که در کانادا هستید کارفرمایی کانادایی را در این کشور ملاقات کرده و با توجه به سوابق کاری و تحصیلی خود از او جاب افر (پیشنهاد شغلی معتبر) دریافت کنید. پس از ان قادر خواهید بود با استفاده از یکسری مراحل قانونی در مرز کانادا Tourist Visa خود را به ویزای کار تبدیل کنید.
  • در روش دوم شما میتوانید به کشور خود بازگشته و سپس برای اخذ ویزای کار کانادا درخواست دهید. در این حالت چون شما در کشور کانادا بوده اید و با کارفرمایان کانادایی را از نزدیک دیدار داشته اید راحت تر میتوانید افیسر را قانع کنید که جاب افر (Job Offer) شما جاب افری حقیقی و بر اساس رزومه شغلی شما بوده است. درنتیجه شانس شما برای اخذ ویزا کار کانادا افزایش پیدا خواهد کرد.

وکیل مهاجرت به کانادا در گروه بین الملل افق با داشتن تخصص و مهارت کافی در امور مهاجرتی کانادا و اشنایی با تمامی قوانین دولت فدرال کانادا میتواند، سعی دارد قانونی ترین و کم ریسک ترین روش برای اخذ ویزای کار کانادا را پیش رویتان قرار دهد. همراه ما باشید.

چگونه میتوان به تحصیل در کانادا با ویزای توریستی (ویزای مالتیپل ۵ ساله کانادا) پرداخت؟

امکان تحصیل در کانادا با Canadian Tourist Visa وجود ندارد و افرادی که با ویزای توریستی وارد خاک کانادا شده اند تنها مجاز به گذراندن دوره هایی خواهند بود،که مدت زمان صدور ویزا آن زیر ۶ ماه است. در صورتی که متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستید. میتوانید پس از شرکت در دوره های کوتاه مدت تخصصی یا زبان در این کشور برای اخذ ویزای دانشجویی(Study Permit) کانادا درخواست دهید. این روش بیشتر برای افرادی با سن بالا  مناسب است. و اگر  از کشور خود برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا اقدام کنند شانس اخذ ویزا انها بسیار پایین است. ویزای توریستی یا ویزای مولتی کانادا شانس این افراد را برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا افزایش میدهد. با دفتر بین الملل افق به شماره ۰۵۱-۳۱۰۷۱ تماس گرفته و با بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی و دریافت وقت مشاوره حضوری آنلاین اطلاعات مورد نیاز خود در این باره را اخذ نمایید. گام به گام تا اپلای کانادا و اقامت در کانادا ۲۰۲۰ همراه شما خواهیم بود.

شرایط لازم برای اخذ Canadian Tourist Visa چیست؟

چنانچه قصد اخذ Canadian Tourist Visa را دارید، لازم است در ابتدا شرایط شما به طور کاملا دقیق توسط وکیل رسمی مهاجرت به کانادا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. زیرا جزئیات لازم برای اخذ ویزای مالتیپل کانادا با توجه به شرایط هر فردی متفاوت است. اما به طور کلی میتوان گفت دارا بودن شرایط ذیل برای اخذ اقامت موقت در کشور کانادا لازم و ضروری است:

  • شما باید بتوانید با ارائه اسناد و مدارکی وابستگی خود را به کشور مبدا نشان دهید (وابستگی کاری، مالی و عاطفی).
  • ارائه مدارکی جهت اثبات این نکته به افیسر که شما قصد ماندن در خاک کانادا را ندارید.
  • ارائه دلایل مناسب برای نشان دادن هدف سفر به کانادا (به طور کلی افراد با دو هدف به کانادا سفر میکنند. دسته اول افرادی هستند که برای دیدار اشنایان و اقوام خود وارد کشور کانادا میشوند. این افراد بهتر است از طرف دوستان خود در کانادا دعوتنامه ای دریافت کنند، تا در این صورت شانس ویزای انها افزایش پیدا کند. دسته دوم نیز افرادی هستند که به هدف بازدید از جاذبه های توریستی کانادا تصمیم به سفر کانادا میگیرند. توصیه میکنیم چنین افرادی از طریق تور های مسافرتی برای سفر خود اقدام کنند تا راحت تر بتوانند، افیسر را متقاعد کرده و ویزای Tourist کانادا را اخذ نمایند).
  • پیشینه سفر (افراد توریست افرادی هستند که حداقل سالی یک یا دو بار سفرهای خارجی داشته باشند. چنین افرادی با داشتن پیشینه سفر بهتر میتوانند اثبات کنند، تنها قصد سفر به کانادا را داشته و پس از ان به کشور خود باز خواهند گشت. لازم به ذکر است سفر به حوزه شنگن تاثیر بسیار مثبتی در اقامت موقت در کشور کانادا دارد. زیرا در این صورت افیسر راحت تر به شما اعتماد خواهد کرد و شانس شما را برای اخذ این ویزا افزایش می دهد).

گروه بین الملل Canada افق در تلاش است با راهنمایی های خود جهت تشکیل بهترین و قانونی ترین پرونده های توریستی به شما همراهان عزیز یاری رساند. درصورتی که قصد سفر به کانادا و اخذ ویزای مولتی ۵ ساله کانادا را دارید، مراجعه به گروه افق بهترین انتخاب است. برای اطلاعات بیشتر به سایت افق (ofoghint.com) مراجعه فرمایید.

two female tourists hold map find places 300x200 - ویزای توریستی کانادا | خدمات مهاجرت | سفر Canada افق

مدت زمان صدور اقامت موقت در کشور کانادا چقدر است؟

مدت زمان بررسی Canadian Tourist Visa برای هر کشور متفاوت است که در سایت CIC کانادا و در ماه July 2020 مدت زمان لازم برای بررسی پرونده ایرانیانی که قصد اخذ اقامت موقت در کشور کانادا را دارند ۱۶۰ روز اعلام شده است. (مدت زمان پروسه صدور ویزای توریستی بستگی به شرایط سیاسی و … کشورها دارد که ممکن است در زمان های مختلف متفاوت باشد. در حال حاضر با توجه به بحران کرونا این پروسه طولانی تر از حالت معمول می باشد). اما با این حال نمیتوان عدد و زمان مشخصی برای پاسخ اقامت موقت در کشور کانادا در نظر بگیریم. زیرا مدت زمان لازم برای صدور اقامت موقت در کشور کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی پرونده، درخواست های قبلی ارائه شده به کانادا و … بستگی دارد. چه بسا افرادی که پس از ۶ روز موفق به اخذ ویزای خود شده اند. و در این میان ممکن است افرادی نیز باشند که باید ۶ ماه برای دریافت ویزای کانادا Tourist صبر کنند. مهمترین و زمان برترین بخش جواب ویزاها مربوط به اخرین مرحله یعنی بررسی گذشته افراد (background check) میباشد. در صورتی که در این بخش مشکلی نداشته باشید شانس اخذ ویزای شما افزایش پیدا خواهد کرد.

ایا Canadian Tourist Visa قابل تمدید است؟

خیر، همانطور که میدانید ویزای کانادا (Canada Visa) به اندازه اعتبار پاسپورت افراد صادر میشود. حال اگر زمان ویزای شما تمام شود باید مجددا مدارک خود را برای سفارت کانادا ارسال کرده و برای اخذ انواع ویزای موقت کانادا (Temporary Visa) درخواست دهید. برای دریافت اخرین قوانین و اخبار دولت کانادا با موسسه مهاجرتی اقامتی افق در ارتباط باشید. همچنین میتوانید مطالب موجود در صفحه اینستاگرام (info.cec.com) و تلگرام (ofoghint@) افق را مطالعه فرمایید.

اعتبار اقامت موقت در کشور کانادا برای ایرانیان چقدر است؟

طبق قوانین دولت کانادا اعتبار انواع ویزای کانادا (Visa Types) بر اساس اعتبار پاسپورت هر کشوری تعیین میشود. در کشور ایران به دلیل اینکه اعتبار پاسپورت ها پنج ساله است، درنتیجه اعتبار اقامت موقت در کشور کانادا نیز ۵ سال میباشد. لازم به ذکر است در هر بار ورود به کانادا قادر خواهید بود تا مدت ۶ ماه در خاک این کشور حضور داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با گروه اقامت موقت در کشور کانادا افق در ارتباط باشید.