کانادا مدت رسیدگی و پردازش آنلاین ویزای اقامت موقت و eTA را تمدید کرد

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا IRCC اعلام کرده است که رسیدگی به درخواستهای ویزای اقامت موقت آنلاین TRV و مجوزهای سفر الکترونیکی eTAs تا سال جدید میلادی ادامه دارد. دسته های جدیدی از متقاضیان نیز به لیست کسانی که از ارسال درخواست های TRV به صورت الکترونیکی معاف هستند، اضافه شده است. طبق قوانین موجود، کلیه درخواست های ویزای اقامت موقت، اجازه کار یا ویزای تحصیلی کانادا از اتباع خارجی که در زمان درخواست خارج از کانادا هستند، باید به صورت الکترونیکی ارسال شود.

کسانی که به دلیل معلولیت درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال می کنند نیز  از این شرط معاف شده اند و همچنان معاف خواهند بود. از اول اکتبر سال ۲۰۲۰، دو گروه جدید از متقاضیان اقامت موقت که در خارج از کانادا هستند از شرایط ارسال درخواست به صورت آنلاین معاف می شوند، این دو دسته شامل:

* اتباع خارجی ساکن کشوری غیر از کانادا و نیز اتباع خارجی، پاهندگان و افرادی که Stateless هستند که قادر به اخذ پاسپورت یا اسناد سفر از کشوری که تابعیت اش را دارند نمی باشند.

20200323 CanadaUpdatesImmigrationInstructions 1 scaled 1 300x200 - تمدید پردازش آنلاین ویزای کانادا | ویزای اقامت موقت و eTA | گروه افق

*متقاضیان تحت برنامه مهاجرتی Seasonal Agricultural Workers

پردازش برنامه های TRV

دولت کانادا گفت که اولویت ویزای اقامت با افرادی که می توانند تحت محدودیت های سفر فعلی به کانادا بیایند. همچنین دولت کانادا اعلام کرد که درخواست های جدید و کنونی را مورد بررسی قرار می دهد. همه متقاضیان نیز اگر از محدودیت های سفر معاف باشند نیز باید واجدشرایطی باشند که در قانون حمایت از پناهندگان و مهاجران آمده است. از افرادی که قبل از محدودیت های مسافرتی اقدام کرده اند و مایل به بررسی اولویت هستند، خواسته می شود با IRCC.COVID-TravelExemptions-Exemptionsdevoyage-COVID.IRCC@cic.gc.ca با مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC تماس بگیرند و نشان دهند چگونه آنها معیارهای و شرایط معافیت را دارند، دلیل سفر غیر ضروری شان را توضیح دهند و مدرک قابل قبولی را ارائه دهند.

IRCC همچنین اظهار داشت كه، اگرچه اولویت ادامه رسیدگی به درخواست های ویزای اقامت کانادا برای افرادی می باشد كه مشمول معافیت های محدودیت سفر است اما به درخواست افرادی كه به صورت غیر ضروری سفر می كنند نیز رسیدگی می شود، “مطابق با بررسی های انجام شده یا با درخواست های آنها موافقت می شود و یا درخواست های آنها رد خواهد شد”. IRCC اعلان هایی را به متقاضیان تایید شده TRV ارسال می کند و به آنها اطلاع می دهد که با وجود تأیید آنها، محدودیت های سفر همچنان پابرجاست و سفر به کانادا توصیه نمی شود.

پردازش های سریع eTA

طبق مقررات فعلی، متقاضیان به ارسال درخواستهای مجوز الکترونیکی سفر eTA بصورت آنلاین ادامه می دهند و پردازش برنامه های eTA که نیاز به بازبینی توسط مامور را دارند، تا حد ممکن ادامه خواهد داشت. با این وجود IRCC پردازش برنامه های eTA را که نیاز به بررسی افسر برای متقاضیانی دارد را سرعت می بخشد. این بازبینی ها برای این انجام می شود که تا مشخص گردد آیا متقاضی واجد شرایط است یا خیر. از افراد واجد شرایط دعوت می شود تا خود را معرفی کرده و اسنادی را ارائه دهند تا نشان دهند چگونه از طریق فرم از معیارهای معافیت، معاف هستند. کانادا پردازش رسیدگی به برنامه های آنلاین ویزای اقامت برای TRV و eTA را از اول جولای امسال از سر گرفت. دو هفته پیش، کانادا اعلام کرد محدودیت های سفر خود را حداقل تا ۳۱ اکتبر تمدید می کند. 

موسسه بین المللی افق با دارا بودن سال ها تجربه در امر مهاجرت همواره همراه شما خواهد بود. در زمان بحران کرونا با توجه محدودیت های سفر به کانادا و همچنین بسته بودن دانشگاه ها و آنلاین بودن برنامه آموزشی باز هم شما می توانستید برای مهاجرت به کانادا از روش های متنوع کانادا اقدام کنید. در صورت پذیرش تحصیلی شما برای ویزای اقامت می توانستید به صورت آنلاین تحصیل خود را ادامه دهید تا زمانی که مرزهای کانادا برای دانشگاه ها بین المللی باز شود. آخرین خبرها حاکی از این است که مرزهای کانادا بعد از ۲۰ اکتبر بر روی دانشجویان بین المللی باز خواهد شد. تا دانشجویان بتوانند به صورت حضوری کلاس خود را شرکت کنند.

همچنین اگر فرزندانتان نیز در مدارس کانادا ثبت نام کرده اید جای نگرانی نیست زیرا مدارس کانادا بصورت آنلاین کلاس ها را نیز برگزار کرده و از ایران فرزندان شما می توانند در کلاس های آنلاین ثبت نام کنید. تمامی آزمون های مدارس و دانشگاه ها نیز به صورت کاملا آنلاین برگزار شده است. موسسه بین المللی افق پذیرش شما را در دانشگاه ها و کالج های کانادا تضمین می کند. پذیرش خود را به خانواده افق بسپارید. خانواده افق همواره در کنار شما عزیزان می باشد. مهاجرت بدون استرس را با ما تجربه کنید. وکلای ما در ایران و کانادا تمام تلاش خود را برای رساندن شما به موفقیت به کار خواهند گرفت. با ما به افق آرزوهایتان بیاندیشید.