ویزاهای مهاجرت کانادا در مارس ۲۰۲۰ با ۲۶ درصد کاهش یافت.

ویزاهای اقامت دائم   PR صادر شده توسط دولت کانادا در مارس ۲۰۲۰ نسبت به ماه قبل ۲۶ درصد کاهش یافت.این  اطلاعات جدید منتشر شده توسط اداره مهاجرت ، شهروندی و پناهندگی کانادا  IRCC که تأثیر آنی از همه گیری ویروس کرونا در سیستم مهاجرت کانادا داشته است نشان می دهد.

در حالی که استانها و مناطق کانادا و کارمندان دولت فدرال تا نیمه دوم ماه مارس هنوز قرنطینه کامل نشده بودند ، این اختلال دو هفته ای برای کاهش شدید ویزاهای اقامت دائم کافی بود.

سال گذشته ، میزان PR در کانادا در مارس ۲۰۱۹ در مقایسه با فوریه ۲۰۱۹ ،  ۳۳ درصد افزایش یافته است.

تغییرات  براساس استان :

تقریباً در هر استان سطح مهاجرت بین ماه های  فوریه و مارس ۲۰۲۰ ، ۳۰ درصد سقوط کرده است. دو استثناء اصلی عبارتند از نیوبرانزویک (۰ درصد تغییر) و آلبرتا (۸ درصد کاهش).

دسته مهاجرت اقتصادی نیز از کرونا آسیب دیده است . مهاجرت برای اتحاد خانواده و مهاجرت دسته پناهندگان در هر استان با نوساناتی روبرو شده است و شاهد برخی از ضررها و البته برخی از مزایا نیز هستیم.

آلبرتا کمترین تغییر در مهاجرت را مشاهده کرد ، تنها با ۹ درصد مهاجران طبقه اقتصادی ، ۸ درصد مهاجران خانوادگی و ۵ درصد ضرر در مهاجرت دسته پناهندگان.

New Brunswick تنها ۹٪ باکاهش در دسته مهاجرت اقتصادی مواجه بوده است. مهاجرت از طریق پیوستن به خانواده و پناهندگی به ترتیب ۴۰ درصد و ۴۳ درصد کاهش داشته است.

در نیوفاندلند و لابرادور در ماه مارس ۶۷ درصد نسبت به ماه فوریه نرخ مهاجرت افزایش داشته است. در مهاجرت از طریق پناهندگی تغییری ایجاد نشده است ، با این حال ، این استان سطح مهاجرت اقتصادی و کاری  ، ۵۳ درصد بوده است که بیشترین سطح در کانادا بوده است.

بیشترین مهاجرت از طریق دسته پناهندگان در ساسکاچوان ، ۶۷ درصد بوده است اما این  استان ۳۵ درصد از مهاجرت طبقه اقتصادی و ۳۶ درصد از مهاجرت دسته پیوستن به خانواده را از دست داد.

با وجود اقدامات ویژه coronavirus ، کانادا به پردازش برنامه های جدید برای اقامت دائم و موقت ادامه می دهد.

IRCC هنوز قرعه کشی Express Entry را برگزار می کند. حتی بعد از اعمال محدودیت های مسافرتی در مرزهای کانادا ، تعداد دعوت نامه های بیشتری برای درخواست  ITA برای اقامت دائم صادر شده است و همچنین برای متقاضیان اکسپرس اینتری در سال ۲۰۲۰ نسبت به زمان مشابه سال گذشته نیز وجود داشته است

علاوه بر این ، برنامه مهاجرت استانی  PNP نوا اسکوشیا ، انتاریو ، مانیتوبا ، ساسکاچوان ، آلبرتا و بریتیش کلمبیا طی ماه مارس به فعالیت خود ادامه داده اند.

مهاجرت از طریق دسته خانواده یا همان Family Class  حداقل تأثیر را از کرونا گرفته است .اعضای خانواده شهروندان کانادا و اقامت دائم می توانند با دلایل ضروری به کانادا  بیایند.

مهاجرت از طریق پناهندگی بیشترین تأثیر را داشته است زیرا کمیسیون عالی سازمان ملل در امور پناهندگان  UNHCR اسکان پناهندگان در همه گیری ویروس کرونا متوقف کرده است.

به دنبال اختلال اخیر ، دلایلی وجود دارد که معتقدیم سیستم مهاجرت کانادا دارای ثبات است و دوباره کار خود را شروع خواهد کرد.

وزیر مهاجرت کانادا ، Marco Mendicino گفته است که دولت فدرال همچنان متعهد به استقبال تازه واردان برای حمایت از اقتصاد این کشور است.

کانادا از زمان شروع این بیماری ، ITA های اکسپرس اینتری خود را افزایش داده است. در ماه آوریل ، کانادا ITA را به ۱۱ هزار و ۷۰۰ رساند که در مقایسه با ماه قبل حدود ۸۰۰۰  دعوتنامه برای متقاضیان صادر شده بود.

از این رو ، کانادا در نیمه دوم امسال پیوستن اعضای خانواده و رسیدگی به پرونده های متقاضیان مهاجرت همچنان ادامه یابد ، زیرا روند پردازش دولت فدرال نرمال می شود ، و ما شاهد افزایش ویزاهای صادر شده برای اقامت دائم خواهیم بود.