ویروس کرونا: در حالی که امریکا مهاجرت را متوقف کرده است ، کانادا همچنان از مهاجران استقبال می کند.

ممنوعیت موقت مهاجرت آمریکا در تاریخ ۲۲ آپریل صادر شد.این خبر از طریق توئیتی از طرف ریئس جمهور ترامپ اعلام شد و دلیل آن نگرانی از شیوع ویروس کرونا بود.

رئیس جمهور ترامپ روز چهارشنبه یک دستورالعمل اجرایی امضا کرد که از ساعت ۱۱:۵۹ بعد از ظهر روز پنجشنبه ۲۳ آوریل ورود مهاجران به امریکا موقتا ممنوع کرد.

دستورالعمل اجرایی رسیدگی به درخواست های اقامت دائم را که توسط افراد خارج از ایالات متحده انجام می شود به مدت ۶۰ روز به حالت تعلیق درآورد. این البته شامل استثناهایی نیز خواهد شد.به عنوان مثال ، این ممنوعیت برای متخصصان مراقبت های بهداشتی یا محققانی که به دنبال مهاجرت برای کمک به مبارزه با COVID-19 هستند نمی توانند وارد ایالات متحده شوند.

ممنوعیت مهاجرت ترامپ به دلیل ارتباط کمتر و تنها راه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بوده است  و همچنین کمک به نیروی کار امریکایی که به خاطر ویروس کرونا ضربه های بدی اقتصادی دیده اند.

براساس گزارش رادیو کانادا ، کانادا هیچ تعلیق مشابه مهاجرتی را اتخاذ نخواهد کرد.

علیرغم آشفتگی ، coronavirus که وارد اقتصاد جهانی شده است ، کانادا هنوز هم می داند که مهاجران در بازار کار باعث  رشد اقتصادی این کشور شده و از آن ها حمایت می کنند.

گرچه کانادا همچنین بخشی از تلاش های خود برای متوقف کردن گسترش ویروس کرونا کرده و محدودیت های موقت در سفرهای خارجی را تصویب کرده است ، اما هنوز درخواست های مربوط به اقامت دائم تأیید شده و دولت هنوز هم برای دعوت افراد بیشتر به درخواست اقامت دائم ، قرعه کشی مهاجرت را انجام داده است و از مهاجران استقبال می کند.

کانادا هنوز به مهاجران ، دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی موقت اجازه ورود به این کشور را می دهد. این کشور همچنین اقداماتی را برای کمک به اسکان متقاضیان که قادر به ارائه اسناد کامل خود به دولت به دلیل اختلالات مربوط به ویروس کرونا نیستند ، اعلام کرد.

شاید بزرگترین نشانه تعهد قاطع کانادا برای استقبال از مهاجران ، حتی با وجود همه گیری ویروس کرونا ، این باشد که هم دولت فدرال و هم استانها پذیرش های خود را برگزار می کنند و برای افراد که انتخاب شده اند دعوتنامه صادر می کند تا بتوانند درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند

پذیرش هایی در طول دوره شیوع ویروس کرونا انجام شده به شرح ذیل می باشد:

قرعه کشی Express Entry در تاریخ ۱۶ آوریل و ۱۵ آوریل انجام شد

استان بریتیش کلمبیا در ۱۶ آوریل پذیرش خود را از طریق برنامه استانی برگزار کرد

دو قرعه کشی اکسپرس اینتری در تاریخ ۹ آوریل برگزار شد

استان بریتیش کلمبیا  ، سه قرعه کشی PNP در ۶ و ۷ آوریل و ۳۰ مارس برگزار کرد

آلبرتا در ۱ و ۱۴ آوریل دو قرعه کشی PNP برگزار کرد

ساسکاچوان در تاریخ ۲۶ مارس از طریق PNP پذیرش خود را برگزار کرد

مانیتوبا نیز در تاریخ ۲۶ مارس میزبان یک قرعه کشی از طریق برنامه استانی بود

قرعه کشی فدرال اکسپرس اینتری در ۲۳ مارس برگزار شد

آلبرتا در تاریخ ۱۸ مارس میزبان قرعه کشی PNP بود

قرعه کشی Express Entry در ۱۸ مارس برگزار شد