وزارت آموزش و پرورش کبک جذب معلمان خارجی را آغاز کرد.

وزارت آموزش و پرورش و آموزش کبک از طریق یک وب سایت آنلاین جدید با هدف ارائه اطلاعات در مورد آموزش معلمان خارجی و کانادایی ها به امید جذب معلمان خارجی در زمینه آموزش رونمایی کرد.

این اعلامیه در تاریخ ۲۲ ژانویه توسط Jean-François Roberge ، وزیر آموزش و پرورش و آموزش عالی کبک اعلام شد.بخش جدید وب سایت تحت عنوان Devenir enseignant )  تبدیل شدن به یک معلم) در محتوای پلت فرم آنلاین موجود ادغام شده است و برای مهاجران ، دانشجویان ، معلمان و بزرگسالان که در پی تغییر شغلی خود هستند در نظر گرفته شده است.

علاوه بر اطلاعات اولیه در مورد حرفه تدریس ، این فضای مجازی جدید شامل شرح وظایف معلم ، دستورالعمل نحوه اخذ مجوز تدریس ، منابع یافتن شغل در این رشته و همچنین اطلاعات عملی برای معلمان که مایل هستند به کبک مهاجرت کنند فراهم شده است.

خارجی هایی که علاقه مند به آمدن به کبک جهت اشتغال به شغل تدریس ( معلمی)  هستند می توانند اطلاعاتی در مورد دوره های  معتبر بین المللی پیدا کنند که با شرکت در این دوره ها به آنها امکان تدریس در استان را می دهد و نیز لیستی از کشورهایی که ممکن است این آموزشها را به رسمیت بشناسند و همچنین در مورد روش درخواست و پر کردن فرم ها نیز اطلاعاتی ارائه شده است

طبق اطلاعات ارائه شده در سایت ، بسیاری از دوره های آموزشی در سطح بین المللی برای تدریس در کبک به رسمیت شناخته شده است و بسیاری از مسیرهای حرفه ای و آموزشی که منجر به این حرفه معلمی می شوند در کبک معتبر هستند ، به خصوص که چشم اندازهای اشتغال در این رشته در کبک در حال حاضر بسیار عالی است.

این وزارتخانه تأکید می کند که حتی اگر این شغل فعلی آنها نباشد ، خارجی ها می توانند  در کبک معلم شوند.

وزیر آموزش کبک گفته است: ” از این ابتکار عمل برای ارتقاء و ارائه اطلاعات در مورد شیوه های تدریس در کبک خوشحال هستم. من اطمینان دارم كه از se Devenir enseignant a  تعداد زیادی از افراد علاقه مند به حرفه ی آموزش ، خواه از كبك یا خارج از كشور بهره مند می شوند.

با وجود تمام فرصت هایی که محیط اشتغال امروز کبک ارائه می دهد ، بنابراین باید بیشتر مزایای این حرفه را تبلیغ کنیم و معلمان جدیدی را جذب کنیم. من اطمینان دارم که این وب سایت ، کاملاً اختصاص به حرفه تدریس می پردازد ، به ما کمک خواهد کرد تا به آن هدف برسیم.

مدارس در کبک با کمبود جدی معلمان روبرو هستند و تلاش می شود تا تازه واردان را برای رفع نیازها جذب کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

منبع خبر