مجدد آزمون آیلتس برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند گران شد

افزایش قیمت آزمون آیلتس: ۵۱ درصد هزینه شرکت در آزمون بین المللی آیلتس برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا یا Canada Student Visa Requirements for English Language دارند، افزایش یافت.

طبق اطلاعیه سازمان سنجش، تمامی آزمون های آیلتس از تاریخ ۱۴ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ به مبلغ چهار میلیون و ششصد هزار تومان افزایش یافت.

همانطور که می دانید قیمت دلار در چند ماه گذشته افزایش داشته، وجه واریزی از سوی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون آیلتس برای مهاجرت کانادا به صورت علی الحساب است. این مطلب در سایت های مراکز آزمون آیلتس و همچنین سازمان سنجش کشور آمده است. این بدین معنی است که چنانچه در نرخ ارز تغییراتی صورت گیرد به اطلاع داوطلبان خواهد رساند و تا قبل از آزمون نرخ قطعی محاسبه می شود. و مابقی مبلغ به داوطلب برگردانده خواهد شد.

با توجه به نوسانات در نرخ ارز، مبلغ ثبت نامی آزمون آیلتس توسط سازمان سنجش و آموزش کشور محاسبه شده و از مبلغ ۳۰٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال به مبلغ ۴۶٫۰۹۶٫۰۰۰ ریال تغییر پیدا کرد و این مبلغ قطعی می باشد و از تاریخ ۹۹٫۰۵٫۱۵ در تمامی مراکز آزمون زبان ایلتس قابل اجرا است.

1546846182 300x225 - آزمون آیلتس زبان | فرانسوی یا انگلیسی | مهاجرت به کانادا

آزمون آیلتس یا همان The International English Language Testing System یکی از آزمون های معتبر برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی برای پذیرش دانشگاهی و یا مهاجرت به کانادا می باشد.

آزمون آیلتس شامل چهار مهارت می باشد:

مهارت اسپیکینگ  Speaking

مهارت لیسینینگ  Listening 

مهارت رایتینگ  Writing

مهارت ریدینگ  Reading

آزمون آیلتس در بیش از ۱۱۰ کشور دنیا از جمله کانادا برای مهاجرت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان برگزار می شود و شما با کسب نمره خوب می توانید در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کنید.

نمره دهی آزمون آیلتس از ۰ تا ۹ می باشد.

این آزمون یکی از محبوب ترین آزمونها بین داوطلبان است.

نتیجه آزمون ۱۳ روز بعد از آزمون اعلام خواهد شد. اکثر دانشگاه های دنیا نمره بین ۵ تا ۶٫۵ را برای پذیرش قبول می کنند. بعضی از دانشگاه ها با رنکینگ بالاتر نمره بیشتری را نیز از داوطلب برای پذیرش می خواهند.

در آزمون ایلتس هر ۴ مهارت مورد ارزیابی قرار می گیرد.

آزمون آیلتس در دو نوع برگزار می شود:

آیلتس جنرال IELTS General

آیلتس آکادمیک  IELTS Academic

آیلتس جنرال برای افرادی است که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند.

آیلتس آکادمیک برای افرادی مناسب است قصد تحصیل در کشور دیگری مانند مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند.

جالب است بدانید تفاوت دو آزمون آکادمیک و جنرال فقط در بخش رایتینگ و ریدینگ می باشد و مابقی بخش ها با هم یکسان هستند.

آزمون اسپیکینگ در آزمون ایلتس اصولا هفته قبل از آزمون یا بعد از آزمون از داوطلب یه صورت جداگانه گرفته می شود.

بخش لسینینگ ۳۰ دقیقه و شامل ۴۰ سوال است و فایل صوتی فقط یک بار پخش می شود و قبل از شروع آزمون شما فرصت خواهید داشت تا سوالات را چک کنید و مدت ۱۰ دقیقه فرصت دارید پاسخ ها را پس از اتمام آزمون لسینینگ، وارد پاسخنامه کنید. آزمون لسینینگ شامل ۴ بخش است. در بخش اول و دوم شامل موضوعات اجتماعی و مکالمه بین دو نفر است. بخش سوم و چهارم موضوعات آکادمیک تر هستند و مکالمه ها بین چهار نفر و یا حتی ممکن است یک کنفرانس باشد. برای راهنمایی بیشتر در مودر آزمون آیلتس برای مهاجرت کانادا می توانید از گروه بین المللی افق کمک بگیرید.

آزمون ریدینگ

شامل ۴۰ سال و ۶۰ دقیقه است در این بخش باید داوطلبین به سوالات ۳ متن پاسخ دهند. در این بخش شما باید همزمان پاسخ ها را وارد پاسخنامه کنید و زمان اضافی مانند بخش لسینینگ به شما نخواهند داد.

متن ها از کتاب ها و مجلات آورده شده است. متن تخصصی نخواهد بود و شامل متون عمومی و فعالیت های روزمره اجتماعی است.

در بخش رایتینگ

مدت آزمون ۶۰ دقیقه است و شما باید در طول این مدت درباره دو موضوع انشا بنویسید. در موضوع اول، متن شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه  باشد اگر کمتر از ۱۵۰ کلمه بنویسید شما نمره از دست خواهید داد. مدت زمان برای نوشت در این بخش ۲۰ دقیقه است.

در آزمون آیلتیس اکادمیک این بخش شامل یک نمودار، جدول و… می باشد ولی در آزمون جنرال شامل یک نامه کوتاه که با موضوعاتی مانند نامه درخواست کار، شکایت نامه و … می باشد.

در بخش دوم شما باید یک انشا راجع موضوعی بنویسید که حداقل ۲۵۰ کلمه است و زمان این بخش اصولا ۴۰ دقیقه است. در این بخش شما باید نظر موافق و یا مخالف خود را درباره موضوعی بیان کنید.

در بخش اسپیکینگ

مدت آزمون ۱۱ تا ۱۴ دقیقه است شامل سه بخش است.

در بخش اول از شما یکسری سوالات عمومی و شخصی راجع محل زندگی، وضعیت کار و علایق شما خواهند پرسید.

در بخش دوم ممتحن در آزمون آیلتس به شما یک کارتی خواهد داد که روی کارت یک موضوعی به عنوان مثال مهاجرت تحصیلی به کانادا نوشته شده است و شما یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد این موضوع فکر کنید و می توانید نت برداری کنید و بعد باید ۲ دقیقه راجع به آن صحبت کنید. ممتحن می تواند یک یا دو سوال نیز از شما راجع به موضوع بپرسد.

در بخش سوم شما و ممتحن حدود ۴ تا ۵ دقیقه با هم مکالمه ای خواهید داشت و راجع به موضوعی است که درباره آن یک دقیقه صحبت کرده اید.

نتیجه آزمون بعد از ۱۳ روز اعلام خواهد شد و کارنامه شما حدود دو هفته زمان خواهد برد تا صادر و بدست شما برسد. در کارنامه شما می توانید نمره تک تک مهارت های خود را به صورت جداگانه مشاهده کنید. در صورت داشتن اعتراض به نمره نیز می توانید اعتراض خود را در سیستم ثبت کنید، تا رسیدگی شود. برای ثبت اعتراض باید ۱۷۶ دلار پرداخت نمایید. در صورت بررسی و صحیح بودن اعتراض این مبلغ به شما برگشت داده خواهد شد. و در صورتی که نتیجه اولیه شما صحیح باشد، این مبلغ استرداد نمی شود. کارنامه آیلتس شما یکی از مدارک مهم برای مهاجرت کانادا می باشد و سعی کنید در حفظ آن کوشا باشید.

001 10 300x200 - آزمون آیلتس زبان | فرانسوی یا انگلیسی | مهاجرت به کانادا

همانطور که می دانید ازمون آیلتس در یک سال اخیر با توجه به نرخ ارز بسیار در حال نوسان بوده است. داشتن مدرک زبان بین المللی نظیر ایلتس برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، کار در کانادا و دیگر روش های مهاجرت سریع به کانادا نظیر اکسپرس اینتری بسیار ضروری است. دارا بودن نمره زبان خوب در هر یک از بخش های آزمون ایلتس شانس شما را برای گرفتن ویزای تحصیلی و مهاجرت به کانادا افزایش می دهد. هنگام به ورود شما به هر کشوری نظیر کانادا داشتن مهارت زبان خوب می تواند به شما کمک کند تا راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید سریع تر وارد بازار کار شوید و درآمدی بالاتر را کسب کنید. همواره بیاد داشته باشید که برای اخذ اقامت دائم کانادا داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه ضروری می باشد. اگر نمره شما در هر بخش بیشتر باشد شما امتیاز بیشتری در برنامه های مهاجرتی کسب خواهید کرد و شانس بیشتری برای انتخاب شدن خواهید داشت.

نکته قابل ذکر دیگر این است با توجه به بحران کرونا بسیاری از دانشگاه ها و کالج های کانادا آزمون Doulingo را قبول می کنند. متقاضیان تحصیل در کانادا می توانند برای پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی کانادا از این فرصت کرده و بجای آزمون آیلتس در این آزمون شرکت کنند که هم هزینه ثبت نام کمتری دارد و همچنین سطح آزمون Doulingo در مقایسه با آیلتیس پایین تر و راحتتر است.

آزمون زبان مانند آزمون آیلتس همواره یکی از دغدغه های افراد قبل از مهاجرت به کانادا است. شما می توانید با مشورت با مشاورین و کارشناسان و همچنین وکیل مهاجرت کانادا در شرکت بین المللی کانادا افق برای تعیین انتخاب دانشگاه و یا انتخاب بهترین روش مهاجرتی سریع با توجه به شرایط فعلی تان هدفتان را مشخص کنید و بعد از تعیین هدف تان با اساتید زبان مشورت کرده تا بتوانید در بهترین دوره زبان شرکت کرده و سریعا به نتیجه دلخواه خود برسید.

خانواده افق به شما پیشنهاد می کند که قبل از شرکت در ازمون اصلی حتما در چندین آزمون ماک شرکت کرده تا با نحوه ازمون و سوالات و شرایط آزمون آشنا شوید تا بتوانید بدون استرسی در آزمون اصلی شرکت کنید. هر اندازه که استرس شما کمتر باشد شما نتیجه بهتری را خواهید گرفت.