کاهش بی سابقه نرخ باروری در کانادا و اهمیت مهاجران

براساس اطلاعات جدید Statistics Canada در سال گذشته نرخ باروری و زاد و ولد در کانادا کاهش زیادی داشته است. نرخ باروری پایین کانادا دلیل عمده ای است که کانادا روز جمعه یک برنامه برای سطوح چندگانه مهاجرت برای سال های ۲۰۲۱-۲۰۲۳ اعلام کرد که طبق آن کانادا قصد دارد بیش از ۴۰۰۰۰۰ پذیرش مهاجر جدید از ابتدای سال ۲۰۲۱ را موردهدف قرار دهد و جذب کند.

نرخ باروری کل در سال ۲۰۱۹، ۱٫۴۷ تولد به ازای هر زن در طول زندگی باروری اش بوده است. این در حالی است که جمعیت را برای بقا نیاز خواهند داشت. هر زن حداقل ۲٫۱ تولد (زایمان موفق) را داشته باشد. اما نرخ باروری در کانادا (Fertility rates in Canada) از سال ۱۹۷۱ این آستانه را برآورده نکرده است. این بدان معناست که تعداد نوزادانی که به دنیا می آیند برای جایگزینی جمعیت فعلی کافی نیست. به استثنای یوکان، در سال گذشته ۳۷۲،۰۳۸ نوزاد در سراسر کانادا بدنیا آمده است. نسبت پسران نوزاد در حدود ۵۱٫۳ درصد کمی بیشتر بود که با روند سالهای گذشته مطابقت دارد. این که آیا همه گیری ویروس کرونا باعث کاهش نرخ زاد و ولد داشته است یا نه، در تابستان ۲۰۲۱، در ماه های جولای و آگوست که نرخ زاد و ولد بالاترین است، بیشتر مشهود خواهد بود.

merlin 154854561 7eb56f32 1c0a 4cec 97af 0ffa2a740cad superJumbo 300x200 - کاهش بی سابقه نرخ باروری کانادا | مهاجرتی اسان و سریع | گروه افق

در طی گزارشی آمده است که از شروع همه گیری ویروس کرونا این امکان است که نرخ باروری در کانادا با تغییراتی مواجهه شود. علاوه بر این قرار بوده است که سطح مهاجرت کاهش پیدا کند و نرخ باروری برای حفظ رشد جمعیت اهمیت بیش از پیش می یافت. مهاجرت باعث شده است که حدود  ۷۸٪ تا ۷۹٪ درصد جمعیت کانادا در سال ۲۰۱۹ رشد داشته باشد. وقتی به اطلاعات بین ۱ جولای ۲۰۱۸ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹ نگاه می کنیم، افزایش طبیعی جمعیت ۸۵، ۲۴۶ نفر بوده است. افزایش جمعیت برای مهاجرت هنگام اضافه کردن مهاجران جدید و بازگشت مهاجران و کم کردن مهاجران، ۳۰۱،۹۷۴ نفر بوده است. کل رشد جمعیت هنگام جمع کردن این مبالغ با هم ۳۸۷،۲۲۰ است.

در این دوره زمانی، مهاجرت ۷۸ درصد از رشد جمعیت را باعث شده است. در بازه زمانی بین ۱ جولای ۲۰۱۹ و ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، مهاجرت عامل ۷۹ درصد از رشد جمعیت بوده است. بدون مهاجرت، کانادا نمی تواند به افزایش جمعیت خود ادامه دهد و نیروی کار با کارگران کمتر تضعیف می شود. پیش بینی می شود ۹ میلیون میانسال وجود دارد که بر طبق ارزیابی های انجام شده، این جمعیت در ۱۰ سال آینده به سن بازنشستگی خواهند رسید. هیئت کنفرانس کانادا می گوید که مهاجران ۱۰۰ درصد رشد جمعیت ملی را تا سال ۲۰۳۴ تشکیل می دهند. در ماه های اولیه سال ۲۰۲۰، مهاجرت ۸۲ درصد رشد جمعیت کانادا را تشکیل می داد. از طرف دیگر سن زایمان اول زنان در کانادا در حال افزایش می باشد.

سال گذشته، میانگین سنی مادران در کانادا نرخ باروری که برای اولین بار زایمان کرده اند حدود  ۲۹٫۴ سال بود، شش سال بیشتر از میانگین سنی مادران برای اولین بار در سال ۱۹۵۹، که ۲۳٫۲ بود. این روند در سایر کشورها از جمله ایالات متحده هم مشاهده می شود.

Canada is looking at immigration levels that are recording record low fertility rates in the same year 04.11.2020 300x251 - کاهش بی سابقه نرخ باروری کانادا | مهاجرتی اسان و سریع | گروه افق

این مصادف شده است با افزایش تعداد زنان در نیروی کار و همچنین افزایش زنان تحصیل کرده در دانشگاه ها نسبت به گذشته افزایش بی نظیری را داشته است. براساس داده های Labour Force Survey، درصد ورود زنان در بازار کار از ۲۲ درصد در سال ۱۹۵۰ به ۸۴ درصد در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. نسبت زنان با مدرک دانشگاهی تقریباً از ۱۴ درصد در سال ۱۹۹۰ به ۴۰ درصد در سال ۲۰۱۹ رسیده است که در واقع سه برابر شده است.

نرخ تولد بر اساس سن مادر نیز طی ۶۰ سال گذشته تغییر کرده است. میزان نرخ باروری در زنان زیر ۲۵ سال به طور قابل توجهی در کانادا کاهش یافته است. در سال ۱۹۵۹، زنان بین ۲۰ تا ۲۴ سال به احتمال زیاد بچه دار می شوند (از هر ۱۰۰۰ زن ۲۳۳،۸ نوزاد متولد شده بود)، و در سال ۲۰۱۹ نرخ باروری برای این گروه به ۳۱٫۸ تولد در هر ۱۰۰۰ زن کاهش یافت. در سال ۱۹۵۹، ۴۵ درصد از زنان در این گروه سنی برای اولین بار زایمان کردند، در حالی که در سال ۲۰۱۹ این میزان ۱۴ درصد بود. در سال ۲۰۱۹ در واقع زنان ۳۰ تا ۳۴ سال بیشتر از هر رده سنی مادر بوده اند).

افزایش سن مادر ریسک هایی را نیز در بر دارد. مادران با سن بالاتر برای زایمان و بچه دار شدن ریسک دارد. یکی از این ریسک ها مربوط به افزایش سن، دوقلو و یا سه قلو بودن نوزادان است. در سال ۲۰۱۹، ۴٫۳ درصد مادران برای اولین بار زایمان داشته اند در سن ۴۰ سال یا بالاتر را داشته اند بیش از زنانی که زیر ۴۰ سال داشته اند دو قلو و یا چند قلو بدنیا آورده اند.

 با کاهش نرخ زاد ولد در کانادا مهاجرت از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود زیرا کانادا تا چندین سال آینده با جمعیت پیر و بازنشسته مواجهه خواهد شد. برای همین علت است که برنامه مهاجرتی خود را برای ۳ سال آینده رونمایی کرده و قصد دارد از ۴۰۰ هزار مهاجر در سال آینده استقبال کند. برای مهاجرت به کانادا سریع تر تصمیم بگیرید و با تماس با شرکت بین المللی افق ۰۵۱۳۱۰۷۱ شرایط خود را توسط بهترین کارشناسان ارزیابی کرده و بهترین روش مهاجرتی و سریع ترین روش مهاجرتی به شما پیشنهاد خواهد شد. وکیل مهاجرت به کانادا در ایران و در کانادا در تمام ساعات پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود. ما تا اخذ اقامت دائم کانادا در کنار شما خواهیم بود.