معرفی شهر مونترال (Montreal) کانادا برای مهاجرت

با توجه به مزایای فوق العاده ای که دولت کبک کانادا برای متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا در نظر گرفته است. شهر مونترال کانادا (Montreal) مقصد بسیاری از مهاجران تازه وارد برای مهاجرت به کانادا و زندگی در شهر مونترال کانادا میباشد. شهر مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و بزرگ ترین شهر ایالت کبک کانادا است. این شهر در شرق کانادا واقع شده است.

طبیعت شهر مونترال دارای آب و هوای قاره ای بوده و تابستان های گرم و زمستان های برفی دارد. دین اغلب مردم در مونترال مسیحیت است. برخلاف دیگر استان های کانادا زبان رسمی در شهر مونترال زبان فرانسه میباشد و زبان دوم در این شهر زبان انگلیسی است. با توجه به تعصب دولت کبک و تلاشی که این استان برای زنده نگه داشتن زبان فرانسه دارد در صورتی که افراد مقیم کانادا به یادگیری این زبان بپردازند دولت کبک به آنها پول پرداخت کرده و کمک هزینه های بسیار خوبی را نیز اعطا مینماید.

همچنین ایرانیانی که از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا وارد خاک این کشور شده و به تحصیل در مدارس و یا دانشگاه های فرانسوی زبان مونترال بپردازند. هزینه های تحصیل آن ها تقریبا نصف خواهد شد و تحصیل آنها ارزان تر و به صرفه تر میشود. به همین دلیل شهر مونترال یکی از بهترین شهرهای دانشجویی برای دانشجویان بین المللی میباشد.

از مزایای دیگر زندگی و اقامت در مونترال کانادا میتوان به پایین بودن هزینه های زندگی، پیدا کردن راحت شغل و کار برای دانشجویان بین المللی، حمل و نقل عالی، وجود وسایل سرگرمی فراوان در این شهر و … اشاره کرد. با توجه به محبوبیتی که این شهر در میان ایرانیان دارد، تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی تمامی هزینه های لازم برای زندگی در مونترال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بپردازیم. اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در مونترال کانادا را دارید با ما همراه باشید.

هزینه ی اجاره خانه در مونترال کانادا بعد از مهاجرت به این شهر

پس از ورود به کانادا در ابتدا باید به فکر محل سکونت خود باشید. در نتیجه مهم ترین مسئله پس از مهاجرت به کانادا اجاره خانه در این کشور است. مهاجرانی که قصد زندگی در مونترال (Living in Montreal) را دارند باید با توجه به تعداد افراد خانواده خانه ای را در این شهر اجاره کنند. هزینه ی اجاره خانه به فاکتورهای مختلفی مانند متراژ خانه، محل سکونت و … بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مونترال ۱۲۹۸٫۷۲ دلار کانادا است. اما برای اجاره همین آپارتمان در حومه شهر شما باید مبلغ ۸۳۱٫۲۷ دلار کانادا هزینه کنید.

در صورتی که شما همراه با تعداد بیشتری از اعضای خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید مسلما به خانه بزرگتری احتیاج خواهید داشت. در صورتی که قصد اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر مونترال را داشته باشید، هزینه شما کمی افزایش پیدا خواهد کرد و باید مبلغ ۲۲۲۲٫۲۲ دلار کانادا پرداخت کنید. همچنین برای صرفه جویی در هزینه های خود میتوانید آپارتمانی با همین مشخصات را در حومه شهر اجاره کنید. که در این صورت هزینه اجاره خانه شما ۱۴۲۸٫۶۹ دلار کانادا خواهد بود.

cute family playing autumn field 1157 31259 300x200 - شهر مونترال Montreal کانادا | مهاجرت کانادا | ویزا و زندگی در کانادا

هزینه های حمل و نقل در شهر مونترال کانادا

با توجه به سیستم حمل و نقل فوق العاده که در این شهر وجود دارد. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در مونترال طرفداران زیادی دارد. اگر شما نیز قصد دارید پس از مهاجرت کانادا و اقامت در مونترال (Montreal) کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد استفاده کنید بهتر است از هزینه های آن مطلع شوید. هزینه لازم برای تهیه بلیط تک سفره ۳٫۵۰ دلار کانادا میباشد. همچنین شما میتوانید کارتی را با مبغ ۸۶٫۵۰ دلار کانادا تهیه کرده و برای مدت یک ماه با استفاده از همان کارت برای رفت و آمد های خود با وسایل نقلیه عمومی (اتوبوس، مترو و …) بهره مند شوید.

هزینه آب، برق و گاز در شهر مونترال کانادا

در صورتی که شما خانه ۸۵ متری در مونترال اجاره کنید. باید مبلغ ۹۸٫۷۴ دلار کانادا برای هزینه های آب، برق، گاز پرداخت کنید. واضح است که متراژ خانه تاثیر زیادی در هزینه های فوق دارد. در نتیجه اگر شما تصمیم به اجاره خانه ای بزرگتر در شهر مونترال را داشته باشید هزینه های قبوض شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه موبایل در شهر مونترال کانادا

هر دقیقه تماس با سیم کارت در شهر مونترال ۰٫۳۲ دلار کانادا هزینه دارد. پس این خود شما هستید که میتوانید هزینه های موبایل را با کاهش تماس های غیر ضروری به حداقل برسانید.

هزینه اینترنت در شهر مونترال کانادا

همانطور که میدانید انجام بیشتر کارهای روزمره به اینترنت نیاز دارد. در نتیجه میتوان گفت خرید اینترنت جز مهم ترین کارهایی است که پس از ورود به کانادا و اقامت در کانادا باید انجام دهید. در شهر مونترال شما میتوانید به خرید اینترنت پرسرعت نامحدود بپردازید. که در این صورت باید مبلغی معادل ۶۳٫۲۰ دلار کانادا هزینه کنید.

هزینه خورد و خوراک در شهر مونترال کانادا

هزینه خورد و خوراک در مونترال باتوجه به عوامل مختلفی از جمله نوع تغذیه و تعداد افراد و … تعیین میشود. اما میتوان حدس زد هزینه های خورد و خوراک شخصی که قصد اقامت یا مهاجرت در مونترال کانادا را دارد ماهیانه حدود ۸۷٫۲۵ دلار کانادا خواهد بود. اگر تصمیم بگیرید به رستورانی معمولی در شهر مونترال بروید باید مبلغ ۱۵ دلار کانادا هزینه کنید.

حال اگر دو نفر باشید و قصد سرو غذا در رستوران خوبی را داشته باشید قطعا باید هزینه بیشتری معادل ۶۵ دلار کانادا پرداخت کنید. در صورتی که بخواهید هزینه های خود را کاهش دهید باید بیشتر غذاهای خانگی مصرف کنید.

crop hand with paper bags credit card 23 2147786759 300x200 - شهر مونترال Montreal کانادا | مهاجرت کانادا | ویزا و زندگی در کانادا

هزینه های جانبی در شهر مونترال کانادا

بسیاری از متقاضیان مهاجرت و اقامت در کانادا (Immigration Permanent Resident Canada) قصد دارند به تفریح و سرگرمی در این شهر بپردازند. اگر قصد قصد ثبت نام در باشگاه ورزشی در شهر مونترال را دارید لازم است مبلغ ۲۶٫۴۳ دلار کانادا کنار گذاشته باشید. برای متقاضیانی که علاقه زیادی به تنیس دارند. نیز این امکان فراهم شده است که با پرداخت ۱۸٫۳۱ دلار کانادا بتوانند زمین تنیسی را اجاره کنند. یکی دیگر از هزینه های جانبی در مونترال هزینه های مربوط به دیدن فیلم در سینما میباشد. لازم است بدانید هزینه ی بلیط سینما در این شهر ۱۳٫۸۰ دلار کانادا است.

تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا بتوانیم اطلاعات مفیدی را در این مقاله به شما عزیزان منتقل کنیم. حال شما میتوانید با توجه به شرایط خود تصمیم بگیرید که آیا زندگی و اقامت در شهر مونترال کانادا مناسب شما است یا خیر. در صورتی که قصد مهاجرت سریع به کانادا و روادید اقامت کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید به گروه کانادا افق مراجعه کنید. وکیل مهاجرت مونترال کانادا در مجموعه مهاجرتی اقامتی افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و وکیلی مورد اطمینان دولت کانادا میباشد. پس با خیال راحت امور مهاجرتی خود را به دست او بسپارید.

در موسسه مهاجرتی و اقامتی افق ابتدا شرایط کلاینت های عزیز به صورت کاملا تخصصی توسط وکلا و مشاوران زبده مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرد. سپس با توجه به شرایط افراد از میان ۶۱ روش مهاجرتی موجود برای ورود سریع به کانادا بهترین روش مهاجرتی کانادا به آنها پبشنهاد خواهد شد. اگر قصد سرمایه گذاری در مونترال کانادا، خرید بیزینس در کانادا (Buying a business in Canadaبرنامه استانی مهاجرت انتاریو کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق کار و کار در کانادا، اخذ اقامت دائم و موقت کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را دارید به ما مراجعه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. همچنین قادر خواهید بود تمامی مقالات موجود در سایت افق به نشانی www.ofoghint.com که در رابطه با بهترین استان های کانادا برای زندگی، ارزان ترین استان های کانادا، بهترین استان های کانادا از نظر آب و هوا برای ایرانیان و … میباشد را مطالعه فرمایید. افق را همانند دوستی صمیمی برای تمام مراحل مهاجرتی و اقامتی خود در کانادا بدانید. همراه با شما خواهیم ماند.