خبر عالی برای مهاجرین شاغل در کانادا و فاقد شماره بیمه اجتماعی:

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است که کارفرمایان کانادایی باید حقوق مهاجرین شاغل که هنوز شماره بیمه اجتماعی SIN یا همان Social Insurance Number ندارند، کامل بپردازند. اگرچه کارگران باید ظرف سه روز از شروع کار برای SIN درخواست کنند، اما دریافت آن برای شروع FI کارشان لازم نیست. ولی باید کارمند ظرف سه روز از زمان شروع کارش شماره SIN خود را به کارفرما بدهد.

شماره بیمه اجتماعی SIN یک شماره ۹ رقمی است، که به افراد و مهاجرین شاغل اجازه می دهد در کانادا مشغول به کار شود و یا به خدمات دولتی دسترسی داشته باشد. شماره SIN برای احراز هویت نیز استفاده می شود. استفاده از شماره شخص دیگری غیرقانونی بوده و جرم محسوب می شود، و نباید از شماره اجتماعی کس دیگری استفاده کرد. Service Canada لیستی از برنامه هایی را که نیاز به SIN دارند را اعلام کرده است. آنها همچنین لیستی از برنامه هایی را که نیازی به شماره اجتماعی ندارد را نیز آورده اند. زیرا SIN یک سند بسیار مهم و حساس است. کارفرمایان پس از استخدام نیاز به دسترسی به SIN کارکنان خود دارند. قوانینی وجود دارد که کارفرمایان کانادایی هنگام استخدام کارگران خارجی خود باید آن را رعایت و از آن تبعیت کنند. با مراجعه به لینک زیر می توانید قوانین مربوطه را مطالعه فرمایید:

اینجا کلیک کنید تا قوانین را مشاهده کنید.

ofogh 134 04 300x200 - مهاجرین شاغل در کانادا | کار در کانادا | ویزای کاری گروه افق

 به عنوان مثال، کارفرمایان باید مهاجرین خارجی را در همان شغل، با همان حقوق و دستمزد و شرایط کار که در جاب افرشان آمده است، فراهم و پرداخت کنند. کارفرما موظف است مهاجرین شاغل که شرایط را همانگونه ای که در جاب آفرشان در کانادا آمده است، اجرایی نماید. کارفرمایان باید حقوق و دستمزد، کارگران خارجی را دقیقا طبق پیشنهاد کار پرداخت کنند. هرگونه کسر از حقوق کارگر باید در پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر قید شود. افزایش دستمزد ممکن است نشان دهنده تغییر وظایف باشد، که می تواند به این معنی باشد که کارمند اکنون در شغل متفاوتی از آنچه در پیشنهاد ذکر شده کار می کند. در صورتي كه اين افزايش بر توانايي كارگر خارجي براي واجد شرايط بودن براي ارزيابي LMIA تاثير بگذارد، گاهي افزايش دستمزد منجر به عدم رعايت قوانین از سوی كارفرما نيز محسوب مي شود و دال بر سرپیچی کارفرما از این قوانین میباشد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و الزامات قرنطینه اجباری، همه تازه واردان به کانادا باید به مدت ۱۴ روز خود را در خانه خود قرنطینه کنند. کارفرمایان باید در این مدت حقوق کارمندان خود را که در پیشنهاد کاری ذکر شده است نیز پرداخت کنند. کارفرمایان ممکن است تحت بازرسی مقاماتی که به نمایندگی از اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا کار می کنند، قرار بگیرند. این بازرسی ها برای این است که کارفرمایان مسئولیت های خود را بدرستی انجام دهند و با کارگران بدرفتاری و خارج از قوانین برخورد نکنند.

ofogh 134 02 300x200 - مهاجرین شاغل در کانادا | کار در کانادا | ویزای کاری گروه افق

تمام کارگران خارجی تازه وارد و مهاجرین شاغل باید شرایط و ضوابط قرنطینه کاملا رعایت نمایند و تمامی افرادی که وارد خاک کانادا می شوند به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند. کارفرمایان باید بر طبق قانون و آنچه که در جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری ذکر شده است حق و حقوق کارمند را پرداخت کنند. بازرسان بر کار کارفرمایان سخت نظارت دارند تا آنها از قوانین سرپیچی نکرده و حقوق کارگران خارجی پایمال نشود. به دلیل بروز سه مورد ذیل ممکن است کارفرما را برای بازرسی انتخاب کند:

  • به دلیل انجام امور مشکوک و عدم رعایت قوانین و مقررات از سوی کارفرما
  • پیشینه کاری کارفرما و در گذشته از این مقررات سرپیچی کرده است. یا
  • کارفرما به طور تصادفی برای بررسی انتخاب شده است.

کارفرمایی که پیشنهاد استخدام خود را برای استخدام کارگر موقت به IRCC ارائه دهد، مسئول تأمین شرایط برنامه و قوانین و مقررات خواهد بود. کارفرمایان می توانند در هر زمان پس از اولین روز استخدام کارگر موقت و حداکثر تا شش سال پس از صدور مجوز کار، برای بازرسی انتخاب شوند. کارفرمایانی که دارای نمایندگی های هستند. در صورتی مجاز به ارائه جاب آفر می باشند که از طرف خود کارفرما پیشنهادات شغلی را ارائه گردد، مسئولیت رعایت قوانین مطابقت داشتن کلیه فعالیتها و رسیدگی به درخواستهای بازرسی برای مهاجرین شاغل کانادا همچنان بر عهده کارفرما است. همچنین مسئول رعایت تمامی قوانینی که درخواست هایی از سوی ماموران بازرسی ارائه می شود جز مسئولیت های کارفرما میباشد. 

موسسه بین المللی افق با داشتن ده ها سال تجربه در امر مهاجرت و پرونده های موفق در این زمینه شما را یاری خواهد کرد، تا با موفقیت به آرزوهای خود برسید. وکلای ما در ایران و کانادا تمام اطلاعات لازم را به شما در زمینه مهاجرت و همچنین زمانی که شما وارد خاک کانادا شدید را به شما ارائه خواهند داد. تا بدانید که در بدو ورود باید چه کارهایی را انجام دهید. همواره افراد در زمان ورود به کانادا یکسری استرس هایی را دارند. وکلای ما در کانادا و در ایران به شما اطلاعات کامل و جامعی را در تمامی موارد ضروری قبل از ورود و بعد از ورود به خاک کانادا را به شما خواهند داد. تا شما برای تمام موارد ممکن پیش بینی و همچنین برنامه ریزی های مشخصی را داشته باشید. همواره داشتن برنامه مشخص مسیر را برای شما آسان تر خواهند کرد.

شما مهاجرین شاغل در کانادا می توانید حتی برنامه ریزی های سفرتان را نیز با کارشناسان و وکلای افق در میان گذاشته و از آنها مشورت های لازم را بگیرید. یکی از کارهایی که در بدو ورود باید حتما برای آن اقدام کنید دریافت سین نامبر یا همان شماره بیمه اجتماعی است، از این شماره باید به شدت محافظت کرده تا در دست افراد سودجو قرار نگیرد و برای شما مشکلاتی را ایجاد نکند. سین نامبر را در هنگام استخدام به کارفرما خود اعلام کنید. یادتان باشد هیچ وقت به صورت تلفنی و یا پیامک  سین نامبرتان را برای کسی ارسال نکنید. این یکی از نکات بسیار ضروری و مهم می باشد.

دانشگاه های کانادا به دانشجویان بین المللی وابسته هستند و دانشجویان بین المللی تاثیر بسزایی برای دولت کانادا و دانشگاه دارد. حضور دانشجویان بین المللی باعث ایجاد اشتغال و کمک به اشتغال زایی در کانادا می شود. این مسئله دارای درجه اهمیت زیادی برای دولت کانادا می باشد. دولت کانادا همواره پذیرای مهاجرین بوده است. زیرا مهاجرین به اقتصاد کانادا کمک بسزایی را می کنند. دولت کانادا همچنین با برگزاری جلسات همواره تصمیماتی را اتخاذ کرده تا مهاجرت را برای مهاجرین آسان تر کند. همواره قانون های جدیدی را وضع و اعلام می کند که راه و مسیر را برای مهاجرین راحتر نماید.

ofogh 134 03 300x169 - مهاجرین شاغل در کانادا | کار در کانادا | ویزای کاری گروه افق