روش های مهاجرت به کانادا از طریق نیروی حوزه فناوری و روادید اقامت دائم کانادا

حوزه ی کار و فناوری در کشور کانادا (Work and Technology in Canada) طی چندین سال گذشته پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است، به همین دلیل دولت کانادا روش های بسیار زیادی را برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا برای متخصصان بین المللی در زمینه فناوری ارائه کرده است. حتی بحران کرونا هم نتوانسته مانع فعالیت این بخش شده و دولت کانادا همچنان به جذب مهاجران متخصص در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (Communication and Information Technology) میپردازد. همچنین به دلیل نیاز روز افزون به افراد متخصص در بخش فناوری، کشور کانادا تسهیلات بسیار ویژه و خوبی را برای افراد واجد شرایط در نظر گرفته و از آنها حمایت میکند.

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق نیروی کار حوزه فناوری روش های مهاجرتی مختلفی وجود دارد. برای اطلاع از راه های مهاجرتی اقامتی کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کانادا ۲۰۲۰ با ما همراه باشید. قصد داریم در این مقاله اطلاعات کامل و جامعی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا به واسطه آن بتوانیم سهم کوچکی در موفقیتتان داشته باشیم.

ofogh80 04 300x194 - مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار حوزه فناوری | کار در کانادا | گروه مهاجرتی افق

راه های مهاجرت به کانادا برای نیروی متخصص و کار در زمینه فناوری

  • سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry): بهترین انتخاب مهاجرتی کانادا برای افرادی که در دارای تخصص و مهارت در حوزه فناوری هستند سیستم اکسپرس اینتری کانادا میباشد. این افراد میتوانند از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال کانادا (Federal Skilled Worker Program) که زیر شاخه Express Entry است برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. سن مناسب، مدرک زبان بین المللی، سابقه کار و… از جمله شرایط اولیه برای تشکیل پرونده مهاجرتی اقامتی کانادا در این روش محسوب میشود. لازم به ذکر است دارا بودن شرایط لازم برای تشکیل پرونده مهاجرتی به معنای موفقیت در مهاجرت کانادا نیست. زیرا سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا سیستمی کاملا امتیاز بندی بوده و افراد را با توجه به امتیازات آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار میدهد. سپس متقاضیان با بالاترین امتیازها را برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا انتخاب میکند. در صورتی که بخواهید در این رقابت شرکت کنید باید بتوانید در مرحله اول اکسپرس اینتری از ۱۰۰ امتیاز ۶۷ امتیاز کسب نمایید. چنانچه در زمینه حوزه کار و فناوری متخصص بوده و دارای مهارت لازم هستید و قصد دارید در سالهای ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و حتی ۲۰۲۲ به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم کانادا را نیز اخذ نمایید به سایت افق به نشانی ofoghint.com مراجعه کرده و در قسمت محاسبه آنلاین امتیازها به صورت رایگان به محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری کانادا در دو مرحله آن بپردازید. سپس در صورت واجد شرایط بودن برای تشکیل پرونده مهاجرتی به وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق مراجعه فرمایید.

  • مهاجرت استانی به کانادا (PNP): دومین انتخاب مناسب مهاجرتی برای افراد متخصص در بخش فناوری مربوط به مهاجرت های استانی کانادا میشود. هر یک از شهر های کانادا باتوجه به نیاز خود به برخی از مشاغل به انتخاب متقاضیان واجد شرایط پرداخته و برای آنها دعوتنامه یا نامینیشن استانی صادر میکند. افرادی که موفق به اخذ نامینیشن استانی شوند شانس بسیار زیادی برای موفقیت در پرونده های مهاجرتی خود خواهند داشت. مهاجرانی که با داشتن شرایط مناسب از جمله سن، سابقه کار، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و… واجد مهاجرت کانادا شوند قادر خواهند بود از همان ابتدا با ویزای اقامت کانادا (PR Card) وارد خاک کانادا شوند. در حال حاضر دو برنامه آزمایشی استانی انتاریو (Ontario) و بریتیش کلمبیا (British Columbia) جز بهترین برنامه های مهاجرتی برای مهاجرت متخصصان حوزه فناوری و کار برای مهاجرت به کانادا به حساب می آید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به منظور اپلای سریع کانادا، کار در کانادا، شرایط اخذ اقامت دائم کانادا و… با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. با صبر و شکیبایی پاسخگوی سوالات مهاجرتی اقامتی شما خواهیم بود. 

ofogh80 02 300x200 - مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار حوزه فناوری | کار در کانادا | گروه مهاجرتی افق

  • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ (Sturt Up): این برنامه ماجرتی برای افرادی مناسب است که دارای ایده قابل تجاری سازی و کاربردی در کانادا باشند. متخصصان حوزه فناوری قادر خواهند بود با داشتن شرایط لازم همانند سن، سابقه کار، سابقه مدیریتی، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و… برای اخذ ویزای استارت اپ برای مهاجرت کانادا اقدام کنند. نکته ی بسیار مهمی که در این روش مهاجرتی باید در نظر داشته باشید مربوط به ارائه طرح بیزینس پلن مناسب است. زیرا بیزینس پلن ارائه شده توسط متقاضیان مهاجرت به کانادا مهم ترین عاملی است که در موفقیت پرونده های مهاجرتی آنها تاثیر گذار خواهد بود. چنانچه سفارت کانادا با مهاجرت متخصصان حوزه فناوری به کانادا موافقت کند، این افراد میتوانند همراه با همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال خود به اقامت دائم کانادا دست یابند. برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت و اقامت کانادا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میتوانید به سایت افق مراجعه کرده و با تکمیل فرم ارزیابی رایگان از شرایط اولیه خود برای مهاجرت سریع به کانادا مطلع شوید.

  • مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای موقت کانادا: شغل های مربوط به حوزه فناوری جز مشاغل مورد نیاز دولت کانادا بوده و از بازار کار بسیار خوبی در این کشور برخودار است. در نتیجه مهاجران ایرانی میتوانند به راحتی کارفرمایان کانادایی را پیدا کرده و از آنها جاب افر (پیشنهاد شغلی معتبر) دریافت کنند. در صورتی که این افراد موفق به اخذ Job Offer شوند میتوانند با دارا بودن دیگر شرایط لازم مانند سن، سابقه کار، مدرک زبان و… برای دریافت ویزای کار کانادا درخواست دهند. چنانچه سفارت کانادا با ورود این افراد به کانادا موافقت کند واجد دریافت ویزای تحصیل در کانادا و مهاجرت کاری به کانادا خواهند شد. متخصصان حوزه فناوری پس از مهاجرت به کانادا و کار در کانادا میتوانند با کسب یکسال سابقه کار کانادایی برای روادید اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرتی تجربه کانادا (CEC) درخواست دهند.

ofogh80 03 300x194 - مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار حوزه فناوری | کار در کانادا | گروه مهاجرتی افق

گروه مهاجرتی اقامتی افق افتخار دارد در تمام مراحل مهاجرتی کانادا همراه کلاینت های خود بوده و صفر تا صد خدمات مهاجرتی اعم از ترجمه مدارک، رزرو وقت از دفتر وک (VAC) سفارت کانادا برای انجام پروسه انگشت نگاری یا بیومتریک، روادید انواع ویزای موقت کانادا (Temporary Visa)، پیکاپ پاسپورت کانادایی و … را به بهترین نحو ممکن برای آنها به انجام رساند.

برای مهاجرتی سریع و آسان به کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، کارافرینی در شهر های کانادا، اطلاع از مشاغل برتر حوزه فناوری در کانادا، خوداشتغالی در کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا و… گروه افق جز بهترین انتخاب ها برای شماست. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله سوالی در ذهن شما خوانندگان عزیز ایجاد شد میتوانید با دفتر مرکزی افق واقع در کلانشهر مشهد تماس گرفته و با بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی مشاوران و کارشناسان ما پاسخ سوالات مهاجرتی اقامتی خود را دریافت کنید. همچنین برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات دولت فدرال کانادا میتوانید با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مربوطه در خبرنامه افق عضو شوید. تا جدیدترین اخبار کانادا به صورت روزانه برای شما ارسال گردد. گروه افق همانند پلی است که مسیر مهاجرتی کانادا را برای کلاینت های خود هموار خواهد کرد. مهاجرتی مطمئن و قانونی به کانادا را با گروه افق تجربه خواهید کرد.