مهاجرت به کانادا از طریق رشته مهندسی پزشکی و اخذ اقامت کانادا

کیفیت و سطح درامدهای خوب، پایین بودن نرخ بیکاری و تورم و … از جمله عواملی است که کانادا را به کشوری مهاجر پذیر تبدیل کرده است. به همین دلیل بسیاری از مردم سراسر دنیا قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا را دارند. علاوه بر آن با توجه به مزایا تحصیل در کانادا (مهاجرت تحصیلی به کانادا) و کار در کانادا (مهاجرت کاری به کانادا) این کشور از محبوبیت زیادی برای مهاجرت و اقامت برخوردار است. رشته مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering in Canada) یکی از رشته های جدید و پرکاربرد در کانادا به حساب می آید. مهندسان پزشکان بین المللی در کانادا نیز از موقعیت های شغلی خوب و درآمد های بالایی برخوردار هستند. دلیل این امر را میتوان به نیاز تمام پزشکان به وسایل و تجهیزات پزشکی اشاره کرد. همانطور که میدانید شغل مهندسی پزشکی رابطه مستقیمی با این موضوع دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم اطلاعات دقیقی در رابطه با مهاجرت مهندسی پزشکی به کانادا و اقامت مهندسان پزشکان در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

روش های مهاجرتی اقامتی کانادا برای مهندسان پزشکی بین المللی

مهندسان پزشکی متقاضی مهاجرت سریع به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا میتوانند با استفاده از روش های مهاجرتی زیر برای ورود به خاک کانادا اقدام کنند.

 • مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry): متقاضیان ایرانی میتوانند از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا برای مهاجرت سریع و فوری کانادا اقدام کرده و از همان ابتدا اقامت دائم کانادا را نیز اخذ نمایند. برای مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه مهاجرتی دارا بودن شرایطی از جمله سن مناسب، سابقه کار، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و … لازم و ضروری است. در صورت موفقیت در پرونده مهاجرتی اقامتی مهندسان پزشکی، این افراد قادر خواهند بود به کانادا مهاجرت کرده و به کار در کانادا مشغول شوند.
 • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اریما کبک (Arrima): برنامه مهاجرتی اریما کبک همانند سیستم اکسپرس اینتری کانادا امتیاز بندی بوده و افرادی که بتوانند بالاترین امتیازها را در این برنامه مهاجرتی دریافت کنند، برای مهاجرت و اقامت کانادا ۲۰۲۰-۲۰۲۱ پذیرفته خواهند شد. در این روش مهاجرتی نیز دارا بودن سن مناسب، مدرک زبان، سابقه کار مرتبط و … از جمله عواملی هستند که باعث کسب امتیاز خواهند شد. در نتیجه هر چه شرایط افراد متقاضی مهاجرت به کانادا بهتر باشد. میتوانند امتیازات بیشتری را کسب کرده و شانس خود را در پذیرفته شدن پرونده مهاجرتی کانادا افزایش دهند.
 • مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار کانادا: یکی دیگر از روش های پرطرفدار برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا مهاجرت کاری به کانادا میباشد. مهندسان پزشکی که بتوانند کارفرمای کانادایی را پیدا کرده و از آنها پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کنند. قادر خواهد بود با اخذ ویزای کار کانادا وارد خاک این کشور شوند. همچنین این افراد قادر خواهند بود با کسب یکسال سابقه کار کانادایی برای اخذ ویزای اقامت کانادا (PR Card) نیز درخواست دهند.
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا: مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در کانادا (Study Biomedical Engineering in Canada) یکی از راه هایی است، که میتواند باعث مهاجرت سریع به کانادا شود. علاوه بر آن تحصیل پزشکی در کانادا شانس مهاجران ایرانی را برای یافتن کاری بهتر با درآمد بالاتر نیز افزایش میدهد. برای مهاجرت تحصیلی کانادا شما میتوانید با دارا بودن شرایط لازم از جمله پذیرش معتبر از دانشگاه، سن، تمکن مالی، مدرک زبان و … برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید. در این روش نیز پس از فارغ التحصیلی و یکسال کار در کانادا قادر خواهید بود برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه CEC درخواست دهید.

ofogh68 03 300x200 - مهاجرت به کانادا | مهندسی پزشکی | خدمات کاریابی افق

 

بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۰ برای تحصیل در رشته مهندسی پزشکی

افرادی که قصد کار در کانادا در رشته مهندسی پزشکی برای مهاجرت را دارند. تحصیل در دانشگاه های کانادا بهترین پیشنهاد برای آنها است. زیرا این افراد پس از اتمام تحصیلات خود مدرک کانادایی دریافت کرده و از همان ابتدا به عنوان مهندس پزشک معتبر در کانادا شناخته میشوند. بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته مهندسی پزشکی به شرح زیر است:

 • دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)
 • دانشگاه واترلو (University of Waterloo)
 • دانشگاه مک مستر (McMaster University) 
 • دانشگاه گلف (University of Guelph)
 • دانشگاه رایرسون (Ryerson University)
 • دانشگاه کارلتون (Carleton University)
 • دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)
 • دانشگاه براک (Brock University)
 • دانشگاه مک گیل (McGill University)

گرایش های رشته مهندسی پزشکی در کانادا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا

افرادی که علاقه مند به رشته مهندسی پزشکی هستند میتوانند در زیرشاخه های این رشته نیز مشغول به تحصیل در کانادا شوند. برخی از گرایش های رشته مهندسی پزشکی عبارتند از:

 • تصویر برداری پزشکی
 • مهندسی سلول های بنیادی
 • پردازش سیگنال های پزشکی و …

بازار کار و درآمد شغل مهندسی پزشکی در کانادا

به طور کلی میتوان گفت شغل مهندسی پزشکی از بازار کار بسیار خوبی در کانادا برخوردار بوده، متوسط حقوق و درآمد این افراد ۶۰۰۰۰ دلار کانادا در سال برآورد شده است. لازم به ذکر است که مهندسان پزشکی بین المللی قادر خواهند بود. با توجه به مهارت و تجربه خود درآمد های بسیار بالاتری را نیز در این کشور کسب نمایند.

بهترین استان های کانادا برای شغل مهندسی پزشکی در کانادا از نظر کسب درآمد

شغل مهندسی پزشکی از جمله مشاغلی است که این امکان را به متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا میدهد. که بتوانند در تمام استان های کانادا مشغول به کار شوند. اما چهار شهر زیر جز پردرآمد ترین استان های کانادا برای مهندسی پزشکی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به حساب می آیند:

 • شهر ادمونتون کانادا
 • شهر کلگری کانادا
 • شهر وینیپگ کانادا
 • شهر تورنتو کانادا

موقعیت های شغلی افراد متقاضی مهاجرت مهندسی پزشکی به کانادا

چنانچه موفق شوید مدرک تحصیلی خود را در رشته مهندسی پزشکی در کانادا اخذ نمایید. فرصت های شغلی متعددی برای شما ایجاد خواهد شد. که بر اساس علاقه و استعداد خود میتوانید در موقعیت های شغلی زیر به کار در کانادا مشغول شوید. برخی از آنها عبارتند از:

ofogh68 04 300x208 - مهاجرت به کانادا | مهندسی پزشکی | خدمات کاریابی افق

در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا اطلاعات مفیدی در رابطه با رشته مهندسی پزشکی در کانادا، روش های مهاجرتی تحصیل مهندسی کانادا،  مهندسی پزشکی به کانادا، اقامت مهندسان پزشکی در کانادا و … را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه مهاجرتی اقامتی افق با داشتن سالها سوابق درخشان در امور مهاجرتی کانادا بهترین و سریع ترین راه مهاجرت و اقامت کانادا را پیش رویتان قرار خواهد داد. پیشنهاد میکنیم در ابتدا به سایت افق (ofoghint.com) مراجعه کرده و فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را تکمیل فرمایید.  پس از ان برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا اقدام کنید. مهاجرتی سریع و قانونی به کانادا را با گروه بین المللی افق تجربه کنید. تا رسیدن به مراحل آتی در فرایند مهاجرت خود با ما همراه باشید.