مهندسان معماری بین المللی با استفاده از چه روش های مهاجرتی میتوانند به کانادا مهاجرت کنند؟

باتوجه به موقعیت های شغلی خوب کانادا بسیاری از مهندسان معماری قصد مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا را دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله تمامی راه های مهاجرت کانادا از طریق معماری (Immigrate to Canada as an Architect)، بازار کار معماری در کانادا برای ایرانیان، درآمد معماری در کانادا و … را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. با ما همراه باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

معماران بین المللی میتوانند با استفاده از روش های زیر برای مهاجرت سریع کانادا اقدام کنند و یا به کار در کشور کانادا مشغول شوند.

 • سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry): مهندسان معمار متقاضی مهاجرت سریع به کانادا میتوانند با استفاده از این سیستم در صورت داشتن شرایط لازم از جمله سن، مدرک زبان، سابقه کار، مدرک تحصیلی و … برای مهاجرت و اقامت کانادا بهره مند شوند. برنامه اکسپرس اینتری (ورود سریع به کانادا) دارای سیستم امتیاز بندی بوده و افرادی که بتوانند در این سیستم بالاترین امتیازها را با توجه به شرایط خود کسب کنند شانس بیشتری برای مهاجرت به کانادا و کار در کانادا خواهند داشت.

 • برنامه اریما کبک (Arrima): با استفاده از این برنامه، معماران متقاضی مهاجرت و کار در کانادا میتوانند در صورت واجد شرایط بودن و کسب امتیازات لازم به کانادا مهاجرت کنند. سیستم این برنامه کاملا رقابتی است و افرادی که موفق به کسب امتیازات بالاتری شوند شانس بیشتری در موفقیت پرونده مهاجرتی خود خواهند داشت. البته لازم بذکر است نیاز بازار کار استان کبک در انتخاب افراد نیز موثر است. شرایط لازم برای دریافت امتیاز در این برنامه سن، مدرک زبان (فرانسه)، سابقه کار، مدرک تحصیلی و … میباشد.

 • ویزای موقت کار کانادا: مهندسان معماری اگر بتوانند کارفرمای کانادایی را پیدا کرده و از آنها جاب افر (پیشنهاد شغلی معتبر) دارای تاییدیه LMIA دریافت کنند. قادر خواهند بود از طریق اخذ ویزای کار کانادا (مهاجرت به کانادا از طریق کار) و کار در کانادا اقدام کنند.

 • برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان (Skilled Worker): افرادی که قصد مهاجرت معماری به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان را دارند. ابتدا باید مدارک خود را معادل سازی کرده تا مورد تایید دولت ساسکاچوان کانادا (Saskatchewan) قرار گیرد. سپس در صورت پذیرفته شدن توسط این استان جز به جز مدارک آنها مورد بررسی بسیار دقیق شرکت های اعلام شده دولت ساسکاچوان قرار گرفته و به اصطلاح مدارک آنها Regular میشود. پس از آن شانس ورود به این برنامه را دارند. در این برنامه سیستم امتیازبندی براساس فاکتورهای فردی از جمله سن، مدرک زبان، سابقه کار، مدرک تحصیلی و … مورد بررسی قرار می گیرد. افراد انتخاب شده با اقامت دائم کانادا وارد استان ساسکاچوان میشوند. و اجازه ورود به بازار کار کانادا و کار در کانادا را خواهند داشت.

 • مهاجرت تحصیلی به کانادا: ایرانیانی که به رشته مهندسی معماری علاقه داشته و قصد کار در کانادا در زمینه های مختلف معماری را دارند. میتوانند از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه های کانادا اقدام کنند. از جمله مزایای این روش میتوان به عدم نیاز به معادل سازی و Regular کردن مدارک اشاره نمود. و بعداز فارغ التحصیلی شانس یافتن شغل های بهتر در کانادا بیشتر شده و راحت تر به اقامت دائم کانادا دست پیدا می کنید. علاوه بر آن فارغ التحصیلان کانادا درآمد های بالاتری کسب میکنند.

گروه بین الملل افق دارای تجارب و سوابق درخشانی در تمام زمینه های فوق بوده و با توجه به شرایط کلاینت های عزیز بهترین، کم ریسک ترین، کم هزینه ترین و سریع ترین راه برای مهاجرت سریع کانادا، اقامت کانادا و کار در کانادا را پیش روی آنها قرار خواهد داد. انتخاب درست موسسه مهاجرتی تاثیر بسزایی در موفقیت پرونده های مهاجرتی شما عزیزان خواهد داشت. موسسه مهاجرتی اقامتی افق انتخابی درست برای به ثمر رسیدن پرونده های مهاجرتی شماست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با لیست دانشگاه های معماری کانادا، بورسیه معماری کانادا، شرایط مهندسان معماری در کانادا و … با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. مشاوران و کارشناسان افق با صبر و شکیبایی پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

architects wearing helmets with plan 23 2147702487 300x200 - مهاجرت کانادا مهندسی معماری | کار در کانادا | خدمات کاریابی افق

آیا امکان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار در کانادا در رشته مهندسی معماری وجود دارد؟

یکی از عوامل مهم تعیین کننده در اخذ اقامت دائم کانادا روش مهاجرتی میباشد. به عنوان مثال مهندسان معمار متقاضی مهاجرت به کانادا در صورتی که از روش های اکسپرس اینتری، برنامه اریما کبک، برنامه اسکیلد ورکر (Skilled Worker) ساسکاچوان کانادا برای مهاجرت کانادا اقدام نماید. و در این برنامه ها انتخاب شوند از همان ابتدا با اقامت دائم کانادا وارد خاک کانادا خواهند شد. افرادی هم که از طریق مهاجرت کاری به کانادا و ویزای کار کانادا به این کشور مهاجرت میکنند. در صورت اخذ یکسال سابقه کار کانادایی میتوانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت و اقامت معماری در کانادا میتوانید فرم ارزیابی رایگان در سایت افق به نشانی www.ofoghint.com را تکمیل فرمایید. تا شرایط شما توسط کارشناسان و مشاوران ما مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. همچنین گروه بین الملل افق شرایطی را برای شما عزیزان به وجود آورده است تا بتوانید به صورت رایگان به محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری و محاسبه آنلاین امتیاز اریما بپردازید. تا از شرایط و امتیازات خود برای روش های مهاجرتی فوق مطلع شوید.

شرایط لازم برای مهاجرت مهندسان معماری به کانادا کدام اند؟

مهندسان معماری (Architectural  Engineering) که قصد دارند به کانادا مهاجرت کرده و آینده شغلی و مالی خود را تضمین کنند. با دارا بودن شرایط ذیل قادر خواهند بود به تشکیل پرونده های مهاجرتی کانادا بپردازند. لازم به ذکر است هر چه شرایط افراد بهتر باشد و بتوانند امتیازات بیشتری را کسب کنند شانس موفقیت و اپلای کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ افزایش پیدا خواهد کرد.

 • سن مناسب (باتوجه به روش های مهاجرتی متفاوت است).
 • دارا بودن مدرک زبان بین المللی و حداقل IELTS 6
 • دارا بودن سابقه کار معتبر و مرتبط با رشته تحصیلی
 • دارا بودن مدرک تحصیلی و …

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره با دفتر افق تماس گرفته و با بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. تا رسیدن به افق آرزوها همراه شما خواهیم بود.

بازار کار و درآمد معماران در کانادا چگونه است؟

با توجه به اینکه کانادا کشوری رو به پیشرفت و توسعه بوده و بسیار مهاجر پذیر میباشد درنتیجه نیاز به ساخت و ساز در آن بالا است. پس میتوان نتیجه گرفت شغل معماری در کانادا بازار کار بسیار خوبی داشته و به همان نسبت مهندسان معمار درآمد های خوبی را نیز دریافت میکنند. برای اطلاع از آخرین اخبار آپدیت شده دولت فدرال کانادا و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میتوانید سایر مقالات مربوطه در سایت افق www.ofoghint.com را مطالعه فرمایید.

female architect working with model house blueprint home office 35674 1139 1 300x168 - مهاجرت کانادا مهندسی معماری | کار در کانادا | خدمات کاریابی افق

شرایط استخدام مهندسان معماری در کانادا ۲۰۲۰ چیست؟

معماران بین المللی که موفق به مهاجرت کانادا شده اند. باید برای استخدام در شغل معماری و کار مربوطه خود اقدام کنند. دولت کانادا شرایطی را برای استخدام مهندسی معماری تعیین کرده است که در صورت انجام دادن آنها موفق به کار در کانادا خواهید شد. این شرایط عبارتند از:

 • دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در رشته معماری
 • سه سال کاراموزی در زمینه های مربوط به معماری زیر نظر معماری که دارای پروانه نظام مهندسی
 • دریافت مجوز های لازم از انجمن های معماری استانی کانادا

مهندسان معمار بین المللی در چه سمت ها و عناوین شغلی میتوانند به کار در کانادا مشغول شوند؟

افرادی که موفق به مهاجرت کانادا از طریق مهندسی معماری شده اند میتوانند به عنوان مهندس معمار ساختمان های صنعتی و تجاری، مهندس معمار خانه های مسکونی و مشاور معماری در کانادا مشغول به کار شوند. هر یک از این مشاغل بازار کار و درآمد خاص خود را در کشور کانادا دارد.

وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه مهاجرتی افق آماده همکاری با شما عزیزانی است که قصد مهاجرت به کانادا از طریق مهندسی معماری، روادید اقامت کانادا، کار در کانادا، مهاجرت سریع و فوری کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و … را دارید. ارائه بهترین خدمات مهاجرتی کانادا را با گروه افق تجربه خواهید کرد. همچون گذشته همراه ما باشید. زیرا همراهی شما باعث افتخار و سربلندی ماست.