مهاجرت به کانادا از طریق مهندسی معدن و اخذ اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا و کار در کانادا از دیرباز مورد توجه بسیاری از مردم در سراسر دنیا بوده است. زیرا این افراد میتوانند علاوه بر کسب درآمدهای بالا در کانادا به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند. از همین رو بسیاری از مهندسان معدن تصمیم به مهاجرت کانادا و کار در این کشور میگیرند. اما مهم ترین سوالی که ممکن است ذهن متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق مهندسی معدن (Mining Engineering) را به خود مشغول سازد، روش های مهاجرتی کانادا از این طریق میباشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله روش های مهاجرت مهندسی معدن به کانادا را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

ofogh137 01 300x199 - مهاجرت به کانادا |مهندسی معدن |گروه افق | اخذ اقامت دائم کانادا

روش های مهاجرتی اقامتی کانادا از طریق مهندسی معدن

برای افرادی که به عنوان مهندس معدن در کشور خود مشغول به کار بوده، و قصد مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا را دارند. میتوانند با استفاده از روش های مهاجرتی زیر به اهداف خود دست یابند. برخی از این روش های مهاجرتی عبارتند از:

 • مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry): مهندسان معدن بین المللی واجد شرایط میتوانند برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام نمایند. افرادی که با دارا بودن شرایطی مانند سن مناسب، سابقه کار و مدرک تحصیلی مرتبط، مدرک زبان بین المللی و… برای مهاجرت کانادا پذیرفته شوند. قادر خواهند بود از همان ابتدا با ویزای اقامت دائم کانادا (Permanent residence Card) وارد خاک کانادا شوند. دارا بودن شرایط بهتر در این روش مهاجرتی شانس موفقیت پرونده های مهاجرتی اقامتی کانادا را تا حد زیادی افزایش میدهد. در سیستم اکسپرس اینتری کانادا افراد بر اساس شرایط و موقعیت های فردی خود امتیاز دریافت میکنند. برای اطلاع از امتیاز خود برای مهاجرت سریع به کانادا از طریق مهندسی معدن میتوانید به سایت افق مراجعه کرده و به محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری در قسمت محاسبه آنلاین امتیازها بپردازید. سپس در صورت واجد شرایط بودن قادر خواهید بود، برای تشکیل پرونده های مهاجرتی کانادا با همراهی وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق اقدام نمایید.
 • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی اریما کبک (Arima): برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی اریما کبک در ابتدا باید شغل مورد نظر شما جز مشاغل مورد نیاز ایالت کبک کانادا باشد. حال اگر شما واجد شرایطی از جمله سن مناسب، سابقه کار، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و… باشید. میتوانید برای تشکیل پرونده های مهاجرتی اقامتی کانادا اقدام نمایید. لازم به ذکر است این روش مهاجرتی نیز امتیاز بندی بوده و افراد براساس شرایط خود امتیاز دریافت خواهند کرد. مهندسان معدنی که پرونده های آنها توسط سفارت کانادا پذیرفته شود. میتوانند با اقامت دائم کانادا به کشور کانادا مهاجرت نمایند. گروه بین الملل افق برای کاهش هزینه و جلوگیری از اتلاف وقت کلاینت های عزیز شرایطی را فراهم کرده است، تا این افراد بتوانند پس از مراجعه به سایت افق به محاسبه آنلاین امتیاز اریما در قسمت مربوطه بپردازند.
 • مهاجرت کاری به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا (Work Permit): از دیگر روش های مهاجرتی کانادا، مهاجرت کاری به این کشور میباشد. لازم به ذکر است برای مهاجرت به کانادا از طریق کار داشتن پیشنهاد شغلی معتبر و دارای تاییدیه LMIA از کارفرمای کانادایی از اهمیت بالایی برخوردار است. حال در صورتی که مهندسان معدن بین المللی بتوانند از کارفرمایان کانادایی جاب افر دریافت نمایند. با دارا بودن دیگر شرایط لازم قادر خواهند بود برای اخذ ویزای کار کانادا درخواست دهند. چنانچه این افراد موفق به مهاجرت کانادا و کار در کانادا شوند. میتوانند با کسب یکسال سابقه کار کانادایی به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند. برای اطلاع از شرایط لازم برای مهاجرت کاری مهندس معدن به کانادا میتوانید با شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و با بهره مندی از مشاوره رایگان تلفنی پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

ofogh137 03 300x210 - مهاجرت به کانادا |مهندسی معدن |گروه افق | اخذ اقامت دائم کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته مهندسی معدن در دانشگاه های کانادا

اگر علاقه مند به رشته مهندسی معدن هستید و قصد دارید به کانادا مهاجرت کرده، و به کار در این کشور مشغول شوید. مهاجرت تحصیلی به کانادا جز بهترین پیشنهادهای مهاجرتی برای شما عزیزان میباشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل میتوانند با دارا بودن شرایطی مانند سن مناسب با مقطع تحصیلی، نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، مدرک زبان بین المللی، نامه تمکن مالی، پذیرش معتبر، استادی پلن قوی و… برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهند. چنانچه این افراد واجد شرایط دریافت ویزای دانشجویی کانادا گردند. قادر خواهند بود به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا بپردازند. توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت میباشد که دانشجویان مهاجر به کانادا میتوانند، پس از اتمام تحصیلات خود و با کسب حداقل یکسال سابقه کار در کانادا از طریق برنامه مهاجرتی CEC به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند.

چنانچه قصد اپلای کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید. پیشنهاد میکنیم برای مهاجرت سریع به کانادا از روش تحصیلی اقدام نمایید. زیرا در حال حاضر با توجه به بحران کرونا سریع ترین، کم هزینه ترین و کم ریسک ترین روش مهاجرتی کانادا، مهاجرت تحصیلی به این کشور میباشد. برای اطلاع از دیگر شرایط لازم در خصوص تحصیل در رشته مهندسی معدن در کانادا، بهترین کشور برای مهاجرت مهندس معدن، ویزای کار مهندسی معدن، ویزای تحصیلی مهندسی معدن و… با ما در تماس باشید.

ofogh137 04 300x169 - مهاجرت به کانادا |مهندسی معدن |گروه افق | اخذ اقامت دائم کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی معدن در کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را داشته باشند. همواره به دنبال بهترین دانشگاه های این کشور برای رشته مورد نظر خود هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این قسمت به معرفی برترین دانشگاه های کانادا برای رشته مهندسی معدن بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید. علاوه بر آن پیشنهاد میکنیم مقاله مربوط به ده دانشگاه برتر مهندسی در کانادا را نیز مطالعه فرمایید.

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه البرتا
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه کوئینز
 • دانشگاه وسترن و …

بازار کار و درآمد رشته مهندسی معدن در کانادا

رشته مهندسی معدن از جمله رشته هایی است که از بازار کار خوبی در کانادا برخوردار میباشد. اما میتوان گفت در دو استان ساسکاچوان و البرتا نسبت به دیگر شهر های کانادا نیاز به مهندس معدن بیشتر است. به همان نسبت نیز بازار کار بهتری در این استان های برای شغل فوق وجود دارد. پس از آن دو استان انتاریو و بریتیش کلمبیا در رده های سوم و چهارم مناسب ترین استان های برای شغل مهندسی معدن قرار میگیرند. مهندسان معدن مهاجر به کانادا میتوانند با کار در کانادا ساعتی حدود ۴۷٫۳۱ دلار کانادا درآمد داشته باشند. لازم به ذکر است هر چه تجربه و سابقه کار مهندسان معدن افزایش یابد. میزان درآمد و حقوق آنها نیز بیشتر خواهد شد.

عناوین و موقعیت های شغلی مهندس معدن در کانادا

متقاضیان مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا از طریق مهندسی معدن میتوانند، پس از مهاجرت خود به این کشور با توجه به علاقه و استعداد خود در یکی از موقعیت های شغلی زیر به کار در کانادا پرداخته، و درآمد کسب نمایند. برخی از این عناوین شغلی عبارتند از:

 • مهندس تهویه معدن
 • مهندس توسعه معدن
 • مهندس تولید معدن
 • مهندس ایمنی معدن
 • مهندس مواد معدنی
 • مهندس طراحی معدن و…