روش های مهاجرت به کانادا از طریق مهندسی شیمی و اخذ اقامت دائم کانادا

برای مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا روش های مهاجرتی مختلفی من جمله رشته مهندسی شیمی (Chemical Engineering in Canada) وجود دارد. حال این متقاضیان هستند که باید با توجه به شرایط خود، بهترین و سریع ترین راه مهاجرت کانادا را انتخاب کنند. در این مقاله قصد داریم روش های مهاجرت سریع به کانادا، اخذ ویزای اقامت دائم کانادا، کار در کانادا، تحصیل در کانادا (مهاجرت تحصیلی به کانادا) و… را برای مهندسان شیمی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. روش های مهاجرتی اقامتی کانادا برای آن دسته از متقاضیانی که قصد دارند به عنوان مهندس شیمی به کانادا مهاجرت کنند به شرح زیر است:

ofogh76 05 300x200 - مهاجرت به کانادا از طریق رشته مهندسی شیمی | کار در کانادا | ویزای کار افق

 • مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry): مهندسان شیمی بین المللی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کرده و به کار در کانادا و زندگی و اقامت در این کشور بپردازند، میتوانند با استفاده از برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا برای ورود سریع به کانادا اقدام کنند. برای مهاجرت مهندسی شیمی به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری دارا بودن شرایطی از جمله سن، سابقه کار، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و… از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در این سیستم مهاجرتی کانادا، افراد بر اساس شرایط فردی خود امتیاز کسب میکنند. بدیهی است هر چه شرایط مهاجران ایرانی بهتر باشد شانس موفقیت پرونده های مهاجرتی اقامتی آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. لازم به ذکر است افرادی که بتوانند در این برنامه رقابتی امتیازات لازم را کسب کرده و واجد شرایط مهاجرت به کانادا شوند. قادر خواهند بود از همان ابتدا با اقامت دائم کانادا وارد این کشور شوند.

 • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی اریما کبک (Arima): این برنامه مهاجرتی بر اساس نیاز دولت کبک به برخی از مشاغل طراحی شده است. افرادی که شغل و حرفه ی آنها مورد نیاز این استان باشد، میتوانند با دارا بودن شرایط مناسب مانند سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار و… برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی اریما کبک اقدام کنند. برنامه مهاجرتی اریما کبک نیز همانند سیستم اکسپرس اینتری کانادا برپایه امتیاز بندی میباشد. افرادی که بتوانند در بین رقبا بیشترین امتیاز را اخذ نمایند، پرونده ی مهاجرتی آنها برای مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا پذبرفته خواهد شد.

 • مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کار کانادا (Work Permit): مهندسان شیمی که در کشور خود مشغول به کار باشند. میتوانند کارفرمای کانادایی را پیدا کرده و از او پیشنهاد شغلی معتبر (جاب افر Job Offer) دریافت کنند. این افراد در صورت دارا بودن دیگر شرایط لازم قادر خواهند بود برای مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا اقدام کنند. لازم به ذکر است یکی از اصلی ترین شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق کار اخذ ویزای کار کانادا میباشد. مهندسان شیمی بین المللی که از طریق مهاجرت کاری به کانادا برای مهاجرت به این کشور اقدام کرده اند. در صورتی که بتوانند یکسال سابقه کار کانادایی کسب نمایند. قادر خواهند بود از طریق برنامه مهاجرتی CEC برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

ofogh76 02 300x200 - مهاجرت به کانادا از طریق رشته مهندسی شیمی | کار در کانادا | ویزای کار افق

مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته Chemical Engineering

یکی دیگر از روش های مهاجرتی مهندسی شیمی به کانادا مختص افرادی است، که قصد دارند از طریق تحصیل در رشته مهندسی شیمی (Chemical Engineering) به کانادا مهاجرت کرده، و اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در این رشته میتوانند با دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام نمایند. پس از فارغ التحصیلی و کسب یکسال سابقه کار کانادایی به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند.

برای چنین افرادی که قصد دارند از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در دانشگاه های کانادا بپردازند. دارا بودن شرایطی از جمله سن مناسب، مدرک زبان بین المللی، پذیرش معتبر، استادی پلن (Study Plan)، تمکن مالی (Financial ability) و… حائز اهمیت است. زیرا در صورتی که بتوانند با ارائه مدارک فوق افیسر را از اهداف خود برای تحصیل در کانادا قانع کنند. واجد شرایط استادی پرمیت (Study Permit) یا مجوز تحصیل در کانادا خواهند شد. برای افرادی که متقاضی کار در کانادا در رشته مهندسی شیمی هستند بهترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش مهاجرتی کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا میباشد. زیرا دولت کانادا فرصت های شغلی بسیار خوبی را برای فارغ التحصیلان خود در نظر میگیرد. علاوه بر آن مهندسان شیمی که در کانادا تحصیل کرده باشند میتوانند درآمد های بسیار بالاتری را نسبت به مهاجران ایرانی که از طریق کار به کانادا مهاجرت کرده اند، کسب نمایند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی شیمی

یکی از مهم ترین مسائلی که دانشجویان بین المللی برای تحصیل مهندسی شیمی در کانادا باید در نظر داشته باشند مربوط به شناخت بهترین دانشگاه در کانادا برای رشته مورد نظر میباشد. از همین رو تصمیم گرفتیم برخی از بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۱ را برای رشته مهندسی شیمی معرفی کنیم. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا را دارید با ما همراه باشید.

 • chdدانشگاه کوئین (Queen’s University)

 • دانشگاه مونترال (University of Montreal)

 • دانشگاه وسترن انتاریو (University of Western Ontario)

ofogh76 04 300x200 - مهاجرت به کانادا از طریق رشته مهندسی شیمی | کار در کانادا | ویزای کار افق

بازار کار و درآمد مهندسی شیمی بین المللی متقاضی مهاجرت به کانادا و کار در کانادا

شغل مهندسی شیمی از جمله مشاغلی است که از بازار کار بسیار خوبی در کانادا برخوردار بوده و جز مشاغل پرتقاضا در کانادا به حساب می آید. در نتیجه افرادی که با استفاده از روش های مهاجرتی مختلف موفق شوند به کانادا مهاجرت کنند. مشغول به کار مهندسی شیمی در این کشور شوند، قادر خواهند بود آینده بسیار خوبی را برای خود رقم بزنند. درآمد مهندسان شیمی در کانادا بالا بوده و علاوه بر آن افرادی که دارای سابقه کاری در این کشور باشند، میتوانند حقوق و درآمد بیشتری نیز کسب نمایند. به طور کلی میتوان گفت مهندسان شیمی در کانادا سالانه حدود ۶۶۰۰۰ دلار کانادا درآمد خواهند داشت. گاهی نیز ممکن است حداکثر درامد این افراد به ۹۸۰۰۰ دلار کانادا نیز برسد.

عناوین شغلی مهندسان شیمی در کانادا

متقاضیانی که موفق شوند به کار مهندسی شیمی در کانادا بپردازند قادر خواهند بود در یکی از عناوین و فرصت های شغلی زیر با توجه به علاقه و استعداد خود بعد از مهاجرت به این کشور مشغول به کار شوند.

 • مهندسی بیوشیمی

 • مهندسی بیوتکنولوژی

 • مهندسی سوخت

 • مهندسی پالایشگاه

 • مهندسی شیمی

 • مهندسی پتروشیمی

 • مهندسی پلاستیک

 • مهندسی ارشد شیمی

 • مهندسی پلیمر

 • مهندسی شیمی محیطی و…

بهترین استان های کانادا برای شغل مهندسی شیمی از نظر کسب درآمد بالا

تمام استان های کانادا فرصت های شغلی بسیار خوبی را در اختیار مهندسان شیمی مهاجر به کانادا قرار میدهند. با این حال برخی از استان های کانادا وجود دارند که علاوه بر موقعیت های شغلی مناسب، کسب درآمد های بسیار بالا را نیز در این کشور سبب میشوند. این شهرها عبارتند از:

 • شهر کلگری در استان آلبرتا

 • شهر ادمونتون در استان آلبرتا

 • شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا

 • شهر همیلتون در استان انتاریو

مهاجرت کانادا افق و اخذ اقامت دائم کانادا

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با رشته مهندسی شیمی در کانادا، مهندسی پلیمر در کانادا، شرایط مهاجرت مهندسان شیمی به کانادا، اپلای مهندسی شیمی در کانادا، اقامت مهندسان شیمی در کانادا و… میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. همچنین در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری و برنامه مهاجرتی اریما کبک برای شغل مهندسی شیمی را دارید. میتوانید به سایت افق www.ofoghint.com مراجعه کرده و در قسمت مربوط به محاسبه آنلاین امتیازها برای محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری و محاسبه آنلاین امتیاز اریما بپردازید. از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مطلع شوید. پس از آن میتوانید به رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه افق بپردازید. رویای مهاجرت به کانادا با همراهی گروه افق به واقعیتی دست یافتنی تبدیل خواهید شد. همراهتان هستیم…