آیا مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه خویشاوندی (فامیلی) ممکن است؟

دعوتنامه خویشاوندی یک روش مهاجرتی به حساب نمی آید. اما حضور اقوام و خویشاوندان در کانادا می تواند مسیر هایی را برای مهاجرت به کانادا در اختیار شما قرار دهد. چنانچه شما خویشاوند یا فامیل درجه یک در کانادا داشته باشید میتوانید به واسطه آن به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید. همچنین داشتن خویشاوند نزدیک در کانادا میتواند به عنوان کمک کننده ای برای قبولی در سایر پرونده های مهاجرتی کانادا به حساب آید. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی (Sponsoring a Family Member) شامل موارد زیر میباشد:

 • اسپانسرشیپ پدر و مادر (اسپانسرشیپ والدین): در این روش چنانچه شما دارای فرزندی باشید که مقیم کشور کانادا (اقامت دائم کانادا) یا سیتیزن کانادا (شهروند کانادا) باشد در صورت دارا بودن دیگر شرایط از جمله تمکن مالی لازم و … میتواند اسپانسر والدین بازنشسته خود شود.
 • اسپانسرشیپ همسر (اسپانسری همسر): در صورتی که شما با فردی کانادایی یا مقیم کانادا ازدواج کنید به واسطه قبولی در پرونده اسپانسری همسر میتوانید از طریق خویشاوندی مهاجرت کانادا به این کشور استفاده کنید. لازم به ذکر است در سال ۲۰۲۰ دولت فدرال کانادا تغییراتی را در این برنامه ایجاد کرده است که به شرح زیر میباشد. مدت زمان بررسی پرونده اسپانسری همسر حدود یکسال طول میکشد. که تا قبل از سال ۲۰۲۰ میلادی افراد میتوانستند در این مدت با اخذ اقامت موقت در کشور کانادا به همسر خود بپیوندند. اما با تغییرات ایجاد شده در قوانین این برنامه افراد قادر خواهند بود، در طول مدت بررسی پرونده خود ویزای کار کانادا دریافت کرده و از طریق مهاجرت کاری به کانادا وارد خاک کانادا شوند.
 • برنامه ساپورتری منیتوبا: در این روش چنانچه شما دارای خویشاوند یا فامیل درجه یک در استان منیتوبا کانادا (Manitoba) باشید. که اسپانسری و ساپورت شما را بپذیرد، میتوانید به کانادا مهاجرت کنید. در برنامه ساپورتری منتیتوبا فرد ساپورتر باید به دولت منیتوبا تعهد دهد که شما به عنوان نیروی کار ماهر (اسکیل ورکر یا Skilled Worker) وارد استان منیتوبا خواهید شد. سپس به جستجوی کار در منیتوبا پرداخته و در این استان مشغول به کار میشوید.

اگر فرد مشغول به کار در منیتوبا نگردد، شخص ساپورتر مقیم کانادا، دیگر اجازه نخواهد داشت اسپانسر افراد دیگر خانواده خود شود. اما در صورت رعایت موارد فوق میتواند هر دو سال یکبار اسپانسر شده و خویشاوندان خود (متقاضیان مهاجرت به کانادا) را ساپورت کند. لازم به ذکر است برای موفقیت در برنامه ساپورتری منیتوبا دارا بودن شرایطی از جمله سن، مدرک تحصیلی، مهارت زبان و … نیز لازم و ضروری است. و در صورت کسب امتیازات لازم پرونده شما موفق بوده و امکان مهاجرت به منیتوبا کانادا را خواهید داشت.

 • همچنین شما از طریق خویشاوندان خود می توانید دعوتنامه های معتبری دریافت کنید که به واسطه آن قادر خواهید بود اقامت موقت در کشور کانادا را اخذ نمایید و وارد خاک کانادا شوید.

در صورتی که دارای اقوام درجه یک در کانادا هستید. و جز یکی از گروه های فوق به حساب می آیید و قصد مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید، به گروه بین الملل افق مراجعه فرمایید. وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه اقامت کانادا افق دارای سوابق خوبی در امور مهاجرتی کانادا بوده و میتواند پرونده های اسپانسرشیپی را برای کلاینت های خود تشکیل دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره تلفن ۰۵۱-۳۱۰۷۱ تماس حاصل فرمایید. کافی است یکبار موسسه مهاجرتی اقامتی افق تجربه کنید.

happy family taking selfie kitchen 300x240 - مهاجرت به کانادا | روش دعوت نامه خویشاوندی | اقامت کانادا

چگونه میتوان اقامت دائم کانادا را از طریق مهاجرت دعوتنامه به کانادا اخذ کرد؟

در صورتی که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ویزای اسپانسرشیپی همسر (Spousal Sponsorship Visa Canada)، اسپانسر شیپی والدین و برنامه ساپورتری منیتوبا یا خویشاوندی به کانادا مهاجرت کنند از همان ابتدا با اقامت دائم کانادا (PR Card) وارد خاک کانادا خواهند شد.

علاوه بر آن افرادی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) قصد مهاجرت سریع به کانادا را دارند. زمانی که اقدام به تشکیل پروفایل در این سیستم می کنند. میتواند در قسمت انطباق پذیری از وجود خویشاوند یا فامیل درجه یک در کانادا استفاده کنند. که در این صورت ۱۵ امتیاز اضافی دریافت خواهند کرد. وجود خویشاوند در کانادا و اخذ امتیاز بیشتر شانس افراد را برای اخذ اقامت کانادا افزایش خواهد داد.

برای اطلاع از شرایط خود میتوانید فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا در سایت افق به نشانی www.ofoghint.com را تکمیل فرمایید. و از شرایط اولیه خود برای مهاجرت و اقامت کانادا مطلع شوید. تیم مهاجرتی افق با دارا بودن کادری مجرب از مشاورین و وکلای رسمی مهاجرتی کانادا افتخار دارد در تمام مراحل مهاجرت به کانادا همراه شما عزیزان بوده و بهترین ها را برایتان به ارمغان اورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه روش های اخذ اقامت دائم کانادا در سال ۲۰۲۰، روادید اقامت کانادا برای ایرانیان، زندگی و اقامت در بهترین استان های کانادا و … با ما در تماس باشید.

شرایط فرد اسپانسر کننده در روش مهاجرت خویشاوندی کانادا کدام است؟

در صورتی که فردی مقیم کانادا یا شهروند کانادا باشد با داشتن شرایط ذیل میتواند اسپانسر اقوام و بستگان (Sponsor of Relatives Canada) خود شده و از این طریق راه مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی را برای آنها هموارتر کند:

 • دارا بودن حداقل سن ۱۸ سال
 • دارا بودن شغل و کار مناسب در کانادا
 • دارا بودن درامد کافی
 • پرداخت مالیات به دولت 
 • دارا بودن اقامت دائم کانادا (مقیم کانادا) و یا شهروندی کانادا
 • حضور در کشور کانادا (باید در کانادا سکونت داشته باشد).
 • فرد اسپانسر کننده نباید در بازداشت یا زندان باشد.
 • عدم دریافت هزینه های دولتی از کانادا و …

اطلاعات بیشتر در این باره را از مشاوران و کارشناسان افق دریافت کنید. پاسخگوی تمام سوالات شما خواهیم بود. تلاش برای تجربه مهاجرتی مناسب با گروه افق امکان پذیر خواهد شد.

شرایط فرستادن دعوتنامه از کانادا چیست؟

در مرحله اول لازم است فرد متقاضی مهاجرت به کانادا یا فرد ساپورتر به تکمیل فرم های مشخص شده بپردازد. در این فرم ها باید به تکمیل اطلاعاتی از قبیل مشخصات کامل فرد دعوت کننده، مشخصات کامل فرد دعوت شونده، زمان دقیق از طریق برنامه خویشاوندی مهاجرت به کانادا، مکانی که قرار است این افراد در کانادا ساکن شوند و … پرداخت. سپس باید با ارسال مدارک لازم صحت تمام اطلاعات فوق را تایید کنید. پس از آن دولت کانادا دعوتنامه را برای فرد مورد نظر ارسال خواهد کرد. لازم به ذکر است دعوتنامه باید نوتاری (Notary Public) یا ثبت شده در دفتر اسناد رسمی کانادا باشد.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر مرکزی مهاجرتی اقامت دائم افق تماس گرفته و از مشاوره رایگان مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید. تا اخذ اقامت دائم کانادا ۲۰۲۰ همراه شما خواهیم بود. به ما اعتماد کنید.

cute family playing summer field 300x200 - مهاجرت به کانادا | روش دعوت نامه خویشاوندی | اقامت کانادا

هزینه های لازم برای مهاجرت خویشاوندی (دعوتنامه)  کانادا چقدر است؟

به طور کلی میتوان گفت دعوتنامه کانادا برای مهاجرت خویشاوندی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ هزینه ای ندارد و تنها هزینه های آن مربوط با نوتاری و پردازش پرونده های اسپانسری توسط دولت کانادا میشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع دعوتنامه در کانادا، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه خویشاوندی، اقامت خویشاوندی کانادا و… میتوانید با دفتر افق تماس گرفته و به رزرو وقت مشاوره تخصصی حضوری و آنلاین با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا بپردازید. صفر تا صد خدمات مهاجرتی کانادا از قبیل ترجمه مدارک، رزرو وقت از دفاتر وک (VAC) سفارت کانادا به منظور انجام پروسه انگشت نگاری و … را برای شما عزیزان انجام خواهیم داد تا بتوانیم شانس موفقیت پرونده های مهاجرتی کانادا را افزایش داده و نگرانی ها و دغدغه هایتان را کاهش دهیم.