مهاجرت به کانادا از طریق حسابداری و اخذ اقامت حسابداران در کانادا

اگر قصد دارید از طریق رشته حسابداری به کانادا مهاجرت کرده و با کار در کانادا آینده شغلی و مالی خود را تضمین کنید. علاوه بر آن به اقامت دائم کانادا نیز دست یابید با ما همراه باشید. دولت فدرال کانادا برای جذب مهاجران بین المللی به این کشور به ارائه روش های مهاجرتی متعددی پرداخته است. تا اینگونه متقاضیان مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا بتوانند با توجه به شرایط خود به انتخاب بهترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش مهاجرتی اقامتی کانادا بپردازند.

مهاجرت به کانادا از طریق حسابداری یکی از روش های سریع برای ورود به کشور کانادا میباشد. افراد واجد شرایط مهاجرت حسابداری به کانادا قادر خواهند بود اقامت دائم کانادا را نیز اخذ نمایند. حال در صورتی که در کشور خود به عنوان حسابدار مشغول به کار هستید و قصد دارید پس از مهاجرت به کانادا، به کار حسابداری در کانادا بپردازید، میتوانید با استفاده از روش های مهاجرتی اقامتی زیر برای مهاجرت خود به این کشور بهره مند شوید.

ofogh96 03 300x200 - مهاجرت به کانادا از طریق حسابداری | کار در کانادا و حسابداران | گروه افق

روش های مهاجرتی اقامتی کانادا برای حسابداران بین المللی متقاضی کار در کانادا

 • مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری: حسابداران بین المللی که دارای شرایطی از جمله سن مناسب، سابقه کار، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و … هستند میتوانند برای مهاجرت سریع به کانادا از سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا (Express Entry) استفاده نمایند. سیستم اکسپرس اینتری سیستمی امتیاز بندی بوده و برای افرادی که موفق به اخذ بالاترین امتیازها شوند دعوتنامه (ITA) صادر خواهد کرد. در این صورت این افراد میتوانند به کانادا مهاجرت کرده و با یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور به کار در کانادا مشغول شوند. لازم به ذکر است متقاضیانی که پرونده های مهاجرتی اقامتی آنها مورد تایید سفارت کانادا قرار گیرد، از همان ابتدا با اقامت دائم کانادا وارد خاک این کشور خواهند شد. حسابدارانی که متقاضی مهاجرت سریع به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری هستند. میتوانند در ابتدا برای اطلاع از شرایط خود و جلوگیری از صرف هزینه های اضافی به سایت افق مراجعه کرده و در قسمت مربوطه به محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری خود بپردازند. سپس در صورت واجد شرایط بودن میتوانید برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه افق اقدام نمایید.
 • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی اریما کبک (Arrima): دولت کبک کانادا بر اساس نیاز بازار خود در رشته حسابداری به برخی از مشاغل مختلف، برای متقاضیان واجد شرایط مهاجرت به کانادا دعوتنامه ارسال میکند. در این برنامه مهاجرتی نیز افراد بر اساس امتیازات دریافتی خود مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت. با توجه به نیاز بازار کار کبک، بالاترین امتیازها برای مهاجرت و اقامت کانادا پذیرفته خواهند شد. در صورتی که حسابداران متقاضی مهاجرت کانادا بتوانند با دارا بودن شرایط لازم مانند سن، سابقه کار، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و … در این رقابت برنده شوند. قادر خواهند بود با ویزای اقامت دائم کانادا (PR Card) به کشور کانادا مهاجرت کنند. برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت سریع و فوری به کانادا میتوانید به محاسبه آنلاین امتیاز اریما در سایت افق به نشانی ofoghint.com بپردازید.
 • مهاجرت کاری به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا: در صورتی که حسابداران مهاجر به کانادا بتوانند کارفرمایان کانادایی را پیدا کرده و از آنها پیشنهاد شغلی معتبر (جاب افر) دریافت کنند. قادر خواهند بود برای تشکیل پرونده مهاجرتی کانادا اقدام کرده و برای اخذ ویزای کار کانادا درخواست دهند. این افراد میتوانند پس از مهاجرت به کانادا و کسب یکسال سابقه کار کانادا به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند. لازم به ذکر است برای مهاجرت به کانادا از طریق کار دارا بودن شرایطی از جمله سن، سابقه کار مرتبط، مدرک تحصیلی مرتبط، مدرک زبان بین المللی، اخذ جاب افر دارای تاییدیه LMIA و … از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این باره میتوانید سایر مقالات موجود در سایت افق که در رابطه با مهاجرت کاری به کانادا، انواع ویزای کار کانادا و … هستند را مطالعه فرمایید.

ofogh96 02 300x200 - مهاجرت به کانادا از طریق حسابداری | کار در کانادا و حسابداران | گروه افق

مهاجرت تحصیلی و تحصیل در رشته حسابداری در دانشگاه های کانادا

اگر به دنبال سریع ترین و کم هزینه ترین روش مهاجرتی حسابداری به کانادا هستید. باید بدانید مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته حسابداری بهترین پیشنهاد برای شما است. زیرا دانشجویانی که موفق به مهاجرت کانادا از طریق تحصیل شوند، پس از فارغ التحصیلی سریع تر از دیگر افراد مهاجر به کانادا جذب بازار کار خواهند شد. علاوه بر آن میتوانند درآمد های بالاتری را نیز کسب نمایند. چنانچه متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید، میتوانید با دارا بودن شرایطی از جمله سن مناسب، تمکن مالی لازم، پذیرش معتبر، نامه استادی پلن، مدرک زبان بین المللی و … برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید.

متقاضیان علاقه مند به تحصیل در رشته حسابداری میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود، با کسب یکسال سابقه کار کانادایی از طریق برنامه تجربه کانادا (CEC) برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. برای اطلاع از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت کانادا تحصیلی میتوانید فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را تکمیل فرمایید. تا شرایط اولیه شما توسط زبده ترین کارشناسان و مشاوران امور مهاجرتی کانادا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

بهترین دانشگاه های کانادا به منظور تحصیل در رشته حسابداری

شناخت بهترین دانشگاه های کانادا برای ایرانیانی که متقاضی مهاجرت تحصیل حسابداری در کانادا هستند از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم به معرفی برترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در این رشته بپردازیم تا اینگونه توانسته باشیم قدم کوچکی در جهت موفقیت شما عزیزان برداریم. این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه مک گیل (McGill University)
 • دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)
 • دانشگاه البرتا (University of Alberta)
 • دانشگاه تورنتو (University of Toronto)
 • دانشگاه کوئینز (Queen’s University)
 • دانشگاه واترلو (University of Waterloo)
 • دانشگاه یورک (York University)
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (The University of British Columbia)
 • دانشگاه وسترن (Western University)
 • دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)
 • دانشگاه لاوال (Laval University)
 • دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)
 • دانشگاه مک مستر (McMaster University)

ofogh96 04 300x200 - مهاجرت به کانادا از طریق حسابداری | کار در کانادا و حسابداران | گروه افق

بازار کار و درآمد رشته حسابداری در کانادا

به طور کلی بعد از مهاجرت به این کشور میتوان گفت شغل حسابداری در کانادا از بازار کار خوبی برخوردار بوده و حسابداران میتوانند به کار در کانادا در بانک ها، دپارتمان های مالی و … مشغول شوند. حسابداران بین المللی قادر خواهند بود با افزایش تجربه و سابقه کاری خود درامدی حدود ۵۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ دلار کانادا در سال داشته باشند. بهترین موقعیت شغلی برای حسابداران، مدیر مالی و تحلیلگر سرمایه است. این افراد میتوانند درآمد های خوبی را کسب کند.

چنانچه پس از مطالعه مقاله فوق سوالی در ذهن شما خوانندگان عزیز ایجاد شد میتوانید با دفتر مرکزی افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و پاسخ سوالات مهاجرتی اقامتی خود را دریافت کنید. بهترین خدمات مهاجرتی کانادا را تنها در گروه افق تجربه خواهید کرد. با پیوستن به همراهان همیشگی افق مهاجرت خود به کانادا را تضمین کنید. همچنین آخرین اخبار و اطلاعات آپدیت شده دولت فدرال کانادا در زمان بحران کرونا را میتوانید از کانال تلگرامی افق و پیج رسمی ما در اینستاگرام مطالعه فرمایید.