چه افرادی میتوانند از طریق ثبت اختراع به کانادا مهاجرت کنند؟

برنامه ای به نام ثبت اختراع برای مهاجرت و اقامت کانادا وجود ندارد. افرادی که دارای اختراع یا پتنتی هستند به دو طریق می‌توانند برای شرایط مهاجرت مخترعین به کانادا اقدام کنند:

  • در روش اول ممکن است این افراد دانشجویان فوق لیسانسی باشند که با داشتن ثبت اختراع یا پتنت میتوانند، شانس خود را برای مهاجرت کانادا و اخذ پذیرش و یا فول فاند تحصیلی از دانشگاه های برتر کانادا برای مقطع دکتری افزایش دهند. همچنین در صورتی که این افراد در مقطع دکترا مشغول به تحصیل باشند میتوانند برای دریافت پست دکترا (پسادکتری یا فوق دکتری یا Postdoctoral researcher) از دانشگاه های کانادا اقدام کنند. و با ویزای کار در کانادا وارد خاک این کشور شوند. لازم به ذکر است دارا بودن سوابق تحصیلی عالی نیز میتواند تاثیر بسزایی در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا داشته باشد. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است، که دانشجویان بین المللی که در مقطع لیسانس دارای ثبت اختراعی باشند، شانس این را دارند که برای مقطع ارشد خود از بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ های فوق العاده کشور کانادا بهره مند شوند. که البته رشته تحصیلی و پتنت (Patent) انها نیز در این امر تاثیر گذار است.
  • در روش دوم افرادی که پتنت یا اختراع آنها قابل تجاری سازی باشد. میتوانند با ارائه بیزینس پلنی مناسب از طریق ویزای استارتاپ کانادا (استارت اپ یا Start-up) برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

creating robotics project mockup 300x200 - مهاجرت به کانادا | ثبت اختراع | کاریابی ویزای تضمینی

تیم مهاجرتی و اقامتی کانادا افق با داشتن وکلا و کارشناسان زبده در امور مهاجرتی کانادا میتواند، شما را در رسیدن به اهدافتان یاری نماید. برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارند. مهم ترین مسئله ارائه بیزینس پلنی با قابلیت اجرا و درامد زا در کانادا میباشد. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه افق با توجه به ارتباطات نزدیکی که با شرکت ها و افراد فعال در بخش سرمایه گذاری و تجارت در کانادا (Investing and Trading in Canada) دارد. میتواند بیزینس پلن مناسبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر مرکزی افق واقع در شهر مشهد به شماره ۰۵۱-۳۱۰۷۱ تماس حاصل فرمایید. با انتخاب درست موسسه مهاجرتی دستیابی به افق ارزوهایتان را تسهیل کنید.

ایا امکان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ثبت اختراع وجود دارد؟

بله، در صورتی که اختراع شما قابلیت تجاری سازی داشته باشد، و بتوانید بر اساس ان بیزینس پلن خوبی را ارائه دهید. قادر خواهید بود از طریق برنامه استارت اپ کانادا برای اخذ اقامت کانادا و مهاجرت کانادا درخواست دهید. در غیر این صورت ثبت اختراع شما میتواند برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا، فول فاند تحصیلی کانادا، اسکالر شیپ و بورسیه تحصیلی کانادا (Canadian Scholarship) تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.

افرادی هم که از طریق ثبت اختراع خود موفق به تحصیل در کانادا (مهاجرت تحصیلی به کانادا) شوند. میتوانند پس از اتمام تحصیلات در این کشور و اخذ یکسال سابقه کار کانادایی با استفاده از برنامه تجربه کار یا تحصیل در کانادا (Canadian Experience Class)، برای اخذ اقامت کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) اقدام کنند. چنانچه قصد مهاجرت به کانادا و زندگی و اقامت در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید، لازم است ابتدا شرایط شما توسط وکیل مهاجرت ICCRC کانادا در گروه بین الملل افق به صورت جزء به جزء مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

وکیل مهاجرت به کانادا با داشتن تجارب و سوابق درخشانی که در امور مهاجرتی اقامتی کانادا دارد. با توجه به شرایط شما بهترین، کم ریسک ترین، مقرون به صرفه ترین و سریع ترین راه مهاجرت به کانادا را پیش روی شما قرار خواهد داد. پس از ان شما میتوانید برای سایر مراحل تشکیل پرونده مهاجرتی کانادا اقدام کنید. گروه مهاجرت سریع به کانادا افق صفر تا صد خدمات مهاجرتی کانادا را بدون هیچ کم و کاستی برای کلاینت های خود انجام خواهد داد. تا اینگونه بتواند در موفقیت انها سهیم باشد. برای دریافت اخرین اخبار و اطلاعات مربوط به امور مهاجرتی کانادا میتوانید مقالات موجود در بخش اخبار مهاجرت و اقامت کانادا در سایت افق به نشانی www.ofoghint.com را مطالعه فرمایید.

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت اختراع چیست؟

در صورتی که بخواهید از طریق دانشجویی برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنید، دارا بودن شرایطی از جمله سن مناسب با مقطع تحصیلی، مهارت زبان بین المللی، مدرک تحصیلی، سابقه کار و … الزامی است. افرادی هم که از طریق برنامه استارتاپ برای مهاجرت ثبت اختراع به کانادا اقدام میکنند باید دارای شرایط زیر باشند:

  • قابلیت تجاری سازی اختراع یا پتنت ارائه شده.
  • همراستا بودن سوابق تحصیلی با بیزینس پلن ارائه شده.
  • دارا بودن سوابق کاری مرتبط با بیزینس پلنی که قصد اجرای آن در کانادا را دارید.
  • دارا بودن مدرک زبان بین المللی و حداقل ایلتس ۵
  • دارا بودن حداقل ۱۲۰۰۰ دلار کانادا سرمایه برای زندگی در کانادا ( این مبلغ در سایت CIC کانادا اعلام شده است و شما باید بتوانید اثبات کنید. که توانایی پرداخت هزینه های لازم برای اقامت و زندگی در کانادا در ماه های اول ورود به این کشور را دارید. همچنین دارا بودن این مقدار سرمایه برای افرادی که با اقامت دائم کانادا وارد خاک کانادا میشوند، نیز لازم و ضروری است. مبلغ ۱۲۰۰۰ دلار حداقل سرمایه لازم برای یک نفر میباشد. این مبلغ برای خانواده دو نفره ۱۶۰۰۰ دلار کانادا و برای خانواده سه نفره ۱۹۰۰۰ دلار کانادا است. در صورتی که تعداد افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا (Stay in Canada) را دارند زیاد شود این مبلغ نیز افزایش پیدا خواهد کرد.)

به دلیل راحتی حال شما کلاینت های عزیز جدول مربوط به هزینه های لازم برای اقامت در کانادا به زبان فارسی در سایت گروه افق (ofoghint.com) قرار داده شده است. با مراجعه به این جدول میتوانید تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید. همچنین قادر خواهید بود با دفتر افق تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید. گروه افق همواره در تلاش است با ارائه بهترین خدمات مهاجرتی اعتماد شما عزیزان را به دست اورد. زیرا اعتماد شما باعث افتخار و پیشرفت ماست.

businessman holding lightbulbs creativity 300x185 - مهاجرت به کانادا | ثبت اختراع | کاریابی ویزای تضمینی

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ

باز هم تاکید میکنیم نکته بسیار مهم برای افرادی که دارای ثبت اختراع هستند، و قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ (Start up in Canada) را دارند طرح بیزینس پلن میباشد. در صورتی که بتوانید در بیزینس پلن خود اثبات کنید که اختراع شما کاربردی بوده و مزایای زیادی برای کارآفرینی و درامد زایی در کانادا دارد. شانس موفقیت پرونده شما به میزان چشمگیری افزایش پیدا میکند. به همین دلیل توصیه میکنیم بیزینس پلن شما توسط بیزینس من کانادایی نوشته شود زیرا او اطلاعات و اگاهی زیادی از وضعیت بازار و اقتصاد کانادا دارد و این موضوع میتواند کمک شایانی به شما بکند.

در این مقاله تمام تلاش خود را برای مهاجرت سریع کانادا از طریق ثبت اختراع به کار گرفتیم. تا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. فرصت را از دست ندهید و برای بررسی مدارک مهاجرتی و اقامتی خود از هم اکنون اقدام کنید. و بدانید در تمام مراحل مهاجرتی خود همراهی گروه افق را حس خواهید کرد.