همه چیز درباره مدارس کانادا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در مدارس کانادا

کیفیت عالی آموزشی و تحصیلی در مدارس کانادا، وجود بالاترین استاندارد ها در مدرسه های دولتی کانادا و … از جمله عواملی هستند که بسیاری از والدین، کشور کانادا را برای تحصیل فرزندان خود انتخاب میکنند. تحصیل در کشوری پیشرفته و توسعه یافته مانند کانادا مزایای زیادی را برای دانش آموزان بین المللی به همراه دارد. که از مهم ترین آنها میتوان به یادگیری همزمان دو زبان انگلیسی و فرانسه اشاره کرد.

دانش آموزان مهاجر به کانادا برای تحصیل در مدارس کانادا نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت. و تنها با داشتن نامه پذیرش تحصیلی از مدارس کانادا (Admission to Canadian schools)، ریز نمرات، سوابق تحصیلی و … میتوانند برای اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا (Canadian Student Visa) اقدام کنند. تحصیل در مدارس کانادا از سن ۵ سالگی آغاز شده و تا سن ۱۸ سالگی ادامه خواهد داشت. و پس از آن دانش آموزان آمادگی ورود به کالج ها و دانشگاه های کانادا را کسب خواهند کرد.

انواع مختلف مدارس کانادا برای تحصیل فرزندان

مدارس کانادا به چهار دسته مدارس دولتی، خصوصی، نیمه خصوصی و شبانه روزی تقسیم میشوند. و با توجه به سطح بالای آموزش در مدارس دولتی، اولویت بسیاری از خانواده های ایرانی برای مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا همین مدارس میباشد. پس از آن مدارس شبانه روزی در اولویت دوم مهاجرت تحصیلی کانادا قرار میگیرند. مدارس شبانه روزی کانادا تنها مدارسی هستند که به دانش آموزان مهاجر به کانادا خوابگاه نیز میدهند.

به طور کلی میتوان گفت هزینه یکسال تحصیل در مدارس دولتی کانادا حدود ۱۵۰۰۰ دلار کانادا است. همین هزینه برای مدارس شبانه روزی به علت وجود خوابگاه و غذایی که در اختیار دانش آموزان بین المللی قرار میدهند، بالاتر بوده و حدود ۳۵۰۰۰ دلار کانادا در سال است.

معلمان در مدارس کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند و برای شغل معلمی در مدارس کانادا به تدریس میپردازند. اما اکثر متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا زبان انگلیسی را برای تحصیل خود در اولویت قرار میدهند. دانش آموزانی که علاقه بیشتری به زبان فرانسوی دارند، میتوانند در مدارس کبک کانادا مشغول به تحصیل شوند. زیرا تحصیل در کبک کانادا به زبان فرانسوی، مزایا بسیاری را برای دانش آموزان متقاضی مهاجرت آموزشی به کانادا و تحصیل در کانادا به همراه خواهد داشت.

لازم است بدانید اعتبار ویزای دانش آموزی کانادا یکسال بوده و پس از آن به راحتی قابل تمدید میباشد. گروه بین الملل افق دارای سوابق و تجارب فراوانی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا (Study Immigration to Canada) در کوتاه ترین زمان، روادید اقامت دائم کانادا برای مهاجران ایرانی به کانادا، اپلای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲، اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین مدارس کانادا و … بوده و میتواند به عنوان انتخاب مناسبی برای امور مهاجرتی و اقامتی کانادا باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

group kids school 23 2148601442 300x200 - مهاجرت کانادا تحصیلی | تحصیل در مدارس کانادا | ویزای دانش اموزی والدین

آیا امکان تغییر مدرسه پس از مهاجرت به کانادا برای دانش آموزان بین المللی وجود دارد؟

بله، در صورتی که شما پس از مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا تصمیم به تغییر مدرسه فرزندان خود بگیرید میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. اما باید در نظر داشته باشید تغییر مدرسه فقط در صورتی ممکن خواهد بود که مدرسه مورد نظر شما در محدوده ی محل سکونت و منطقه آموزش و پرورش مدرسه قبلی باشد. همچنین مدرسه جدیدی که برای تحصیل فرزند خود در کانادا انتخاب کردید باید جای خالی برای ثبت نام داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر گروه افق تماس بگیرید و با بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی مشاوران و کارشناسان ما پاسخ سوالات مهاجرتی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دریافت کنید.

پایه تحصیلی دانش اموزان بین المللی در مدارس کانادا بر چه اساسی مشخص میشود؟

تمام شهر های کانادا غیر از استان کبک دانش آموزان متقاضی تحصیل در کانادا را بر اساس پایه تحصیلی قبلی آنها پذیرش میکنند. به عنوان مثال اگر فرزند شما در مدارس کشور مبدا مشغول به تحصیل در پایه چهارم باشد پس از مهاجرت به کانادا در سطح بعدی یعنی پایه تحصیلی پنجم به تحصیل خواهد پرداخت. اما شرایط تعیین گرید تحصیلی در ایالت کبک کانادا کمی متفاوت بوده و تنها بر اساس تاریخ تولد و سن دانش آموز میباشد.

چه زمانی باید برای پرداخت شهریه مدارس کانادا به منظور تحصیل فرزندان زیر ۱۸ سال در کانادا اقدام کنیم؟

در همان ابتدا که برای تحصیل در مدارس کانادا اقدام میکنید باید به پرداخت شهریه مشخص شده بپردازید. پس از آن قادر خواهید بود با دریافت نامه پذیرش نهایی (Admission) از مدارس کانادا برای اخذ ویزای کانادا (ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای دانش آموزی کانادا) اقدام کنید.

بهترین مدارس کانادا ۲۰۲۰ برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا کدام اند؟

به طور کلی میتوان گفت تمام مدارس دولتی کانادا جز بهترین مدارس این کشور برای تحصیل در کانادا به حساب می آیند. و این والدین هستند که میتوانند با توجه به شرایط خود و فرزندشان به ثبت نام در بهترین مدارس کانادا (Best schools in Canada) بپردازند. نام برخی از بهترین مدرسه های این کشور در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ (دولتی و شبانه روزی) برای ایرانیان متقاضی مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا به شرح زیر است:

  • مدرسه بادول (Bod Well High School)
  • مدرسه پتیسون (Pattison High School)
  • کالج بریمار (Braemar College)
  • کالج تامسون ریور (thompson river college)
  • مدرسه ملکه مارگارت (Queen Margaret’s School) که یکی از بهترین مدارس تحصیلی در کانادا می باشد.
  • کالج سنت اندرو (St. Andrew’s College)
  • مدرسه ادیسون (Edison School)
  • اکادمی ویلیام (William Academy)
  • اکادمی نیل (Nile Academy) و …

childrens with hands raised 23 2148601422 300x169 - مهاجرت کانادا تحصیلی | تحصیل در مدارس کانادا | ویزای دانش اموزی والدین

تفاوت مدارس ایران و کانادا در چیست؟

این سوال که چه تفاوتی میان مدارس ایران و کانادا برای مهاجرت تحصیلی فرزندان وجود دارد مسئله ای است که ذهن بسیاری از والدین ایرانی را به خود مشغول کرده است. در پاسخ باید بگوییم مدارس ایران و کانادا از نظر کیفیت آموزشی و امکاناتی که در اختیار دانش آموزان قرار میدهند با هم متفاوت بوده و قابل قیاس نمیباشد. همچنین تحصیل در مدارس کانادا تاثیر زیادی در افزایش شانس پذیرش، از دانشگاه های معتبر دنیا برای دانش آموزان بین المللی دارد.

با توجه به مزایای تحصیل در مدارس کانادا و شرایط فوق العاده ای که این کشور برای دانش آموزان بین المللی فراهم می اورد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ طرفداران بسیار زیادی دارد. پس فرصت را از دست ندهید و هم اکنون برای مهاجرتی سریع و آسان به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید. پیشنهاد میکنیم قبل از شروع هرکاری ابتدا به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید.

پس از آن میتوانید با دفتر کانادا افق تماس گرفته و برای رزرو وقت مشاوره حضوری و یا آنلاین با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه بین الملل افق اقدام کنید. بهترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش های مهاجرتی اقامتی کانادا را در گروه افق خواهید یافت. از امروز شروع کنید. و بدانید گروه مهاجرتی افق در تمام مسیر مهاجرت و اقامت کانادا همراه شما خواهد بود.