مهاجرت به کانادا با برنامه خلیج شمالی

شهر خلیج شمالی (North Bay) شهری در شمال شرقی استان انتاریو (Ontario) کانادا میباشد، و قرار است طی چند هفته آینده از طریق برنامه پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی به جذب متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا بپردازد. (این برنامه پایلوت مهاجرتی کانادا طی چند هفته آینده راه اندازی خواهد شد). برنامه پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) برنامه ای جامعه محور بوده و با هدف کمک به جوامع کوچک و کم جمعیت کانادا طراحی شده است. در این برنامه شهر خلیج شمالی به جذب متقاضیان اقتصادی خواهد پرداخت. لازم به ذکر است این مسیر مهاجرتی کانادا به اقامت دائم کانادا نیز منجر میشود.

برنامه مهاجرتی خلیج شمالی برای کارگران ماهر خارجی که قصد مهاجرت به کانادا، کار در کانادا و اقامت در یکی از جوامع کوچک کانادا را دارند، در نظر گرفته شده است. شهر خلیج شمالی به محض راه اندازی وب سایت خود در طی هفته های آتی، دهمین منطقه ای خواهد بود که به جذب مهاجران بین المللی متقاضی مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرتی RNIP خواهد پرداخت. شهر North Bay مانند یازده منطقه دیگر که در این پایلوت شرکت کرده اند، در سال اول برای ۱۰۰ نفر از مهاجران بین المللی دعوتنامه ارسال خواهد کرد.

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق RNIP برای کارفرمایان کانادایی که در مناطق کوچک کشور کانادا با کمبود نیرو مواجه هستند، طراحی شده است. هر یک از جوامع کوچک کانادا با توجه به موقعیت مکانی، مساحت، فرصت های شغلی، توانایی کمک به افراد تازه وارد به کانادا (New Comer) به جذب متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا و اقامت در کانادا خواهد پرداخت. پس از راه اندازی سایت North Bay امکان ارسال درخواست برای متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا و همچنین ارسال پیشنهادات شغلی برای کارفرمایان کانادایی وجود خواهد داشت.

ofogh118 02 1 300x225 - مهاجرت به کانادا با برنامه خلیج شمالی | روش های مهاجرتی سریع کانادا | اقامت در کانادا

افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی RNIP هستند باید بتوانند از کارفرمایان کانادایی جاب افر تمام وقت دریافت نمایند. زیرا تنها در این صورت قادر خواهند بود برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. از آنجایی که برنامه پایلوت مهاجرتی RNIP جامعه محور بوده درنتیجه متقاضیانی که قبلا در کشور کانادا بوده اند برای پذیرفته شدن در این برنامه اولویت دارند. لازم به ذکر است روند تطبیق پذیری در هر یک از استان های کانادا متفاوت میباشد. اما برای افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق خلیج شمالی هستند دو زبانه بودن از مزیت بالایی برخوردار است.

Patti Carr معاون رئیس سیاست و ارتباطات اتاق بازرگانی و پروژه خیلج شمالی (North Bay) و مدیر ناحیه RNIP در مصاحبه ای با CIC News اینگونه اظهار داشته است که: “ما امیدواریم که تازه واردان با جامعه ما تطبیق پیدا کنند [ و این تطبیق پذیری یکی دیگر از موارد ضروری است] و اینکه آنها بخواهند پس از دریافت کارت PR در اینجا بمانند و به مکان بزرگتر و یا مراکز دیگری نروند ” و “دو زبانگی یک مزیت خواهد بود [ زبان نیز یکی دیگر از موارد ضروری است]. همچنین توانایی همسر برای پر کردن یکی از فرصتهای شغلی مورد تقاضا برای منطقه ما بسیار مناسب خواهد بود”.

شرایط لازم برای برنامه مهاجرتی به کانادا از طریق خلیج شمالی

در صورتی که متقاضی مهاجرت سریع به کانادا و زندگی و اقامت در کانادا هستید. در صورت داشتن شرایط ذیل قادر خواهید بود. از طریق برنامه پایلوت مهاجرتی خلیج شمالی به کانادا مهاجرت کرده و به کار در کانادا بپردازید. این شرایط عبارتند از:

 • دارا بودن سن مناسب
 • دارا بودن مدرک زبان بین المللی
 1. دار بودن حداقل نمره زبان CLB 6 برای ناک شغلی ۰ و A
 2. دارا بودن حداقل نمره زبان CLB 5 برای ناک شغلی B
 3. دارا بودن حداقل نمره زبان CLB 4 برای ناک شغلی C و D
 • اخذ پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی
 • دارا بودن سابقه کار
 • دارا بودن مدرک تحصیلی و …

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط مهاجرت به کانادا از طریق برنامه پایلوت خلیج شمالی، مدارک لازم برای مهاجرت خلیج شمالی به کانادا، مهاجرت به استان های کم جمعیت کانادا و … میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و با بهره مندی از مشاوره رایگان تلفنی پاسخ سوالات مهاجرتی اقامتی خود را از کارشناسان و مشاوران زبده در امور مهاجرتی کانادا دریافت نمایید.ofogh118 03 300x225 - مهاجرت به کانادا با برنامه خلیج شمالی | روش های مهاجرتی سریع کانادا | اقامت در کانادا

دلایل برنامه مهاجرت به کانادا و زندگی و اقامت در شهر خلیج شمالی

بر اساس گفته های Patti Carr دلایل بسیاری زیادی برای اقامت در North Bay پس از مهاجرت به کانادا وجود دارد. که برخی از آنها به شرح زیر میباشند:

 • وجود امکانات رفاهی خانوادگی در North Bay
 • وجود دریاچه های اب شیرین در این شهر
 • مجاورت با مراکز بزرگ
 • قیمت مسکن مناسب در شهر خلیج شمالی و …

طبق موارد ذکر شده شهر خلیج شمالی میتواند به عنوان گزینه ای بسیار جذاب برای افراد تازه وارد به کانادا و مهاجران بین المللی متقاضی مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا باشد.

بررسی پرونده های متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP)

شهر خلیج شمالی بلافاصله پس از راه اندازی برنامه مهاجرتی خود بررسی پرونده ها را نیز آغاز خواهد کرد. لازم به ذکر است اولویت بررسی با پرونده های افرادی است. که قبلا در کشور کانادا بوده اند و دارای اشتغال یا پیشنهاد شغلی تمام وقت از کارفرمایان کانادایی در مناطق پرتقاضا هستند. دولت کانادا امیدوار است بتواند با برنامه RNIP در دراز مدت به “حفظ و افزایش جمعیت و کمک به پرکردن موقعیت های شغلی که مدتی است خالی هستد و مانع از گسترش برخی از مشاغل و یا قرارداد جدید محصولات و  خدمات میشوند” کمک کند.

سایر مناطق شرکت کننده در برنامه مهاجرتی پایلوت RNIP

علاوه بر شهر خلیج شمالی، مناطق زیر نیز در برنامه مهاجرتی پایلوت روستایی و خلیج شمالی شرکت میکنند، این مناطق برای مهاجرت کانادا به شرح زیر میباشند:

 • سودبری، انتاریو (Sudbury, Ontario)
 • تیمینز، انتاریو (Timmins, Ontario)
 • Sault Ste. Marie، انتاریو (Sault Ste. Marie, Ontario)
 • خلیج تندر، انتاریو (Thunder Bay, Ontario)
 • براندون، مانیتوبا (Brandon, Manitoba)
 • آلتونا / راین لند، مانیتوبا (Altona/Rhineland, Manitoba)
 • کلارشولم، آلبرتا (Claresholm, Alberta)
 • ورنون  بریتیش کلمبیا (Vernon, British Columbia)
 • کوتنای غربی، بریتیش کلمبیا (West Kootenay, British Columbia)

تیم مهاجرتی افق افتخار دارد در راستای موفقیت شما عزیزان به ارائه بهترین خدمات مهاجرتی کانادا بپردازد. برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا میتوانید با مراجعه به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com به تکمیل کردن فرم ارزیابی رایگان مهاجرت کانادا بپردازید. تا شرایط اولیه شما عزیزان توسط مشاوران و کارشناسان افق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

پس از آن میتوانید به رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت کانادا در موسسه مهاجرتی اقامتی افق بپردازید. برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات آپدیت شده دولت فدرال کانادا میتوانید با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مربوطه در سایت افق به عضویت خبرنامه ما درآیید. با همراهی گروه افق دیگر مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا رویا نبوده و به واقعیتی دست یافتنی تبدیل خواهد گشت. همراهتان هستیم.