روش های مهاجرت به کانادا از طریق مهندسی برق

چنانچه قصد دارید با مهاجرت به کانادا، اخذ اقامت دائم کانادا و کار در کانادا آینده ی درخشانی را برای خود رقم بزنید با ما همراه باشید. یکی از روش های سریع مهاجرتی کانادا برای ایرانیان متقاضی مهاجرت کانادا، مهاجرت از طریق مهندسی برق (Electrical Engineering) میباشد. لازم به ذکر است مهندسان برقی که پرونده مهاجرتی آنها برای مهاجرت به کانادا پذیرفته شود. قادر خواهند بود به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند.

برای مهاجرت مهندسی برق به کانادا روش های مهاجرتی مختلفی وجود دارد. افراد قادر خواهند بود با توجه به شرایط خود بهترین و سریع ترین روش را انتخاب کنند. متقاضیانی که قصد دارند به عنوان مهندس برق در کانادا مشغول به کار شوند. میتوانند از روش های مهاجرتی زیر برای مهاجرت سریع کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بهره مند شوند:

 • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی نیروی متخصص (Skilled Worker): مهندسان برق بین المللی که بتوانند با داشتن شرایطی از جمله سن مناسب، مدرک زبان، سابقه کار و … در برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر کانادا پذیرفته شوند. واجد شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا خواهند شد. این برنامه مهاجرتی زیر شاخه سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) بوده و سیستمی کاملا رقابتی است. افرادی که موفق به کسب بالاترین امتیازها در رقابت با سایرین شوند، میتوانند با ویزای اقامت دائم کانادا (PR Card) وارد خاک این کشور شوند. چنانچه شما نیز قصد دارید، به عنوان مهندس برق به کانادا مهاجرت کرده و به کار در کانادا مشغول شوید. میتوانید با مراجعه به سایت افق (ofoghint.com) و محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا مطلع شوید. سپس در صورت واجد شرایط بودن برای تشکیل پرونده مهاجرتی اقامتی کانادا به موسسه بین الملل افق مراجعه نمایید.

 • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی اریما کبک (Arrima): در صورتی که قصد دارید از طریق برنامه مهاجرتی اریما کبک به کانادا مهاجرت کنید. در ابتدا باید بررسی کنید، که آیا شغل و حرفه شما جز نیاز بازار کار استان کبک است یا خیر. در صورتی که شغل شما جز مشاغل مورد نیاز کبک کانادا باشد. میتوانید با داشتن شرایطی از قبیل سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سابقه کار و … برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید. این برنامه مهاجرتی نیز امتیاز بندی بوده و مهندسان برقی که بتوانند بالاترین امتیازات را کسب نمایند برای آنها دعوتنامه (ITA) ارسال خواهد شد. در این صورت با اخذ ویزای اقامت دائم کانادا وارد خاک این کشور شده و به کار در کانادا بپردازند. برای اطلاع از امتیازات خود برای مهاجرت مهندسی برق به کانادا از طریق برنامه اریما کبک میتوانید پس از مراجعه به سایت افق به بررسی آنلاین امتیاز اریما بپردازید. و از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت و اقامت کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مطلع شوید.

 • مهاجرت کاری به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا: با توجه به پیشرفت چشمگیر دولت کانادا در تمامی زمینه ها، مهاجرت کاری به کانادا (Work Immigration to Canada) و کار در کانادا از جایگاه ویژه ای برخوردار است. از آنجایی که شغل مهندسی برق جز مشاغل مورد نیاز دولت کانادا به حساب می آید. در نتیجه این افراد میتوانند به راحتی کارفرمایان کانادایی را پیدا کرده و از آنها پیشنهاد شغلی معتبر (جاب افر) دریافت کنند. مهندسان برقی که دارای شرایط مورد نیاز این روش باشند. پس از اخذ جاب افر میتوانند برای دریافت ویزای کار کانادا (Canadian Work Visa) درخواست دهند. در صورتی که سفارت کانادا با پرونده مهاجرتی این افراد موافقت نماید واجد مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا خواهند شد. لازم به ذکر است اخذ اقامت دائم کانادا برای افرادی که از طریق ویزای کار کانادا به این کشور مهاجرت کرده اند با کسب حداقل یکسال سابقه کار کانادایی امکان پذیر خواهد بود.

ofogh85 02 300x200 - مهندسی برق کانادا | کاریابی و شغل | تحصیل و دانشگاه های Canada

مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته مهندسی برق

از دیگر راه های مهاجرتی کانادا برای رشته مهندسی برق مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا میباشد، که به اقامت دائم کانادا نیز منجر میشود. برای تحصیل در رشته مهندسی برق در ابتدا باید با دارا بودن شرایط لازم از قبیل سن، مدرک زبان، پذیرش معتبر، استادی پلن و … برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید. چنانچه پرونده مهاجرتی شما برای تحصیل در کانادا و مهاجرت کانادا تحصیلی پذیرفته شود .قادر خواهید بود وارد خاک کانادا شده و در دانشگاه مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوید.

دانشجویان مهاجر به کانادا میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا و کسب یکسال سابقه کار کانادایی برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه CEC اقدام کنند. تیم مهاجرتی افق با توجه به سوابقی که در طول سالها فعالیت خود کسب کرده است، بهترین و سریع ترین پیشنهاد مهاجرتی برای علاقه مندان به رشته مهندسی برق، مهاجرت تحصیل به کانادا میداند. زیرا دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از دانشگاه های کانادا شانس بیشتری برای یافتن شغل مورد نظر خود در کانادا داشته و علاوه بر آن میتوانند حقوق بیشتری را نیز دریافت کنند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی برق

در صورتی که علاقه مند به تحصیل در کانادا در رشته مهندسی برق هستید. لازم است در ابتدا با بهترین دانشگاه های کانادا برای این رشته آشنا شوید. این کار به شما کمک میکند پس از فارغ التحصیلی شانس بیشتری برای کار در کانادا داشته باشید. بهترین دانشگاه های کانادا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته مهندسی برق به شرح زیر است:

 • دانشگاه تورنتو (University of Toronto)
 • دانشگاه مک گیل (McGill University)
 • دانشگاه واترلو (University of Waterloo)
 • دانشگاه مونترال (University of Montreal)
 • دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)
 • دانشگاه مک مستر (McMaster University)
 • دانشگاه کوئین (Queen’s University)
 • دانشگاه کلگری (University of Calgary)
 • دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)
 • دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)
 • دانشگاه ویکتوریا (University of Victoria)
 • دانشگاه وسترن آنتاریو (Western University)
 • دانشگاه کارلتون (Carleton University)

برای دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت سریع به کانادا، اخذ اقامت دائم کانادا، مهاجرت کاری به کانادا و … میتوانید به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان بپردازید. کارشناسان و مشاوران افق پس از بررسی فرم ها نتیجه آن را تا ۴۸ ساعت کاری و از طریق ایمیل به اطلاعتان خواهند رساند. پس از آن قادر خواهید بود با دفتر مرکزی افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و به رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت به کانادا بپردازید.

بازار کار و درآمد مهندسان برق بین المللی در کانادا

پس از مهندسی عمران و مهندسی مکانیک، شغل مهندسی برق در رده سوم مشاغل پرتقاضا و پر رونق در کانادا به حساب می آید. به همین دلیل از بازار کار بسیار خوبی در کانادا برخوردار بوده و مهندسان برق میتوانند با کار در کانادا درآمدهای بالایی را نیز کسب نمایند. حداقل درآمد این افراد در کانادا ۷۰۰۰۰ دلار کانادا در سال است.

ofogh85 03 300x200 - مهندسی برق کانادا | کاریابی و شغل | تحصیل و دانشگاه های Canada

عناوین شغلی مهندسان برق بعد از مهاجرت به کانادا

افرادی که در رشته مهندسی برق تحصیلات خود را به اتمام برسانند میتوانند با توجه به علاقه و استعداد خود در عناوین شغلی زیر به کار در کانادا مشغول شوند:

 • مهندسی تست الکترونیک
 • مهندسی طراحی الکتریکی
 • مهندسی سیستم های کنترلی
 • مهندسی کنترل و ابزار دقیق
 • مهندسی برنامه ریزی توزیع برق
 • مهندسی کنترل فرآیندهای الکتریکی
 • مهندسی ایونیک هواپیمایی

بهترین استان های کانادا برای کار در کانادا در رشته مهندسی برق

تمام استان های کانادا از بازار خوبی برای رشته مهندسی برق برخوردارند. اما به طور کلی میتوان گفت چهار شهر تورنتو، ادمونتون، کلگری و ونکوور جز بهترین استان های کانادا برای شغل مهندسی برق به حساب می آیند.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در رابطه با مهاجرت مهندسان برق به کانادا را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. مهاجرتی و اقامتی کم هزینه و سریع به کانادا را با گروه افق تجربه خواهید کرد. همچون گذشته با ما همراه باشید و مطمئن باشید پاسخ همراهی شما را به بهترین نحو ممکن خواهیم داد.