چگونه با اسپانسر همسر بتوانیم به کانادا مهاجرت کنیم؟

دولت کانادا در صدد تسریع در رسیدگی به ۱۸۰۰۰ درخواست اسپانسر همسر (Spouse Sponsorship Canada) تا پایان سال جاری برای مهاجرت به این کشور است. اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC روز پنجشنبه اعلام کرد که نهایت تلاش خود را برای رسیدگی به پرونده این عزیزان انجام می دهد. رسیدگی به پرونده این عزیزان به خاطر شیوع ویروس کرونا با تاخیر و کندی مواجهه شد. اما اداره مهاجرت کانادا تلاش خود را برای تسریع این پرونده ها خواهد کرد پس جای نگرانی نمی باشد.

همانطور که می دانید شهروندان کانادا، مقیمان کانادا می تواند برای همسر خود اقدام کنند تا آنها به کانادا بیایند و در واقع اسپانسر آنها شوند. از این طریق آنها می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. در سالهای اخیر، کانادا حدود ۷۰،۰۰۰ مهاجر جدید را هدف قرار داده است همچنین دولت کانادا پیوستن خانواده به عنوان یک اولویت اصلی را می بیند. شهروند کانادا یا اقامت دائم (“Sponsor”) و تبعه خارجی (“Sponsored Person“) برای دریافت اقامت دائم کانادا، شخصی که می خواهد اقامت دائم کانادا را دریافت کند باید توسط IRCC تأیید شود.

شخص Sponsor و Sponsored Person باید به IRCC ثابت کند که رابطه آنها رسمی می باشد. پیوستن خانواده به همدیگر یکی از موارد مهم و اساسی برای دولت کانادا می باشد و سعی دارد که آنها را هر چه سریعتر بهم پیوند دهد. همواره سعی دارد مانع از جدا شدن زوجین شود. برای مهاجرت به کانادا اسپانسر همسر در این کشور ازدواج های همجنس را به رسمیت می شناسد. شرکای همجنس می توانند تحت یکی از این سه دسته تقاضا کنند به شرط آنکه تمام معیارهای صلاحیت IRCC را داشته باشند. همسران باید به دولت کانادا تعهد دهند که نیازهای همسر و فرزندان وابسته خود را تامین می کنند. این مبلغ با توجه به استان برای تامین نیازها متفاوت است.

960x0 300x169 - چگونه اسپانسر همسرمان شویم | کمک به مهاجرت همسران | مهاجرتی اسان به کانادا

معیارهای صلاحیت IRCC برای اسپانسرشیب همسران

شما در صورتی می توانید اسپانسر همسر خود برای مهاجرت کانادا شوید اگر:

 • شما حداقل ۱۸ سال سن دارید.
 • شما یک شهروند کانادا هستید، اقامت دائم کانادا را دارید. به موجب قانون Indian Act هویت شما به عنوان یک Indian در کانادا ثبت شده است.
 • اگر شما یک شهروند کانادایی هستید و در خارج از کشور کانادا زندگی می کنید، باید ثابت کنید که پس از اقامت دائم همسرتان شما قصد زندگی در کانادا را دارید.
 • در صورت اقامت دائم در کانادا، در صورتی که در کانادا زندگی می کنید می توانید اسپانسر همسر خود شوید.
 • شما باید  ثابت کنید که به دلایلی غیر از معلولیت، کمک های اجتماعی را دریافت نمی کنید.
 • شما می بایست از نظر مالی نیازهای اساسی همسر اسپانسر شده خود را تأمین کنید.
 •  ازدواج شما با همسرتان باید به صورت قانونی باشد و همچنین بالای ۱۸ سال سن داشته باشید.
 • زمانی که شما می خواهید اسپانسر همسر خود شوید اداره مهاجرت کانادا یا همان IRCC از شما می خواهد دو فرم درخواست را همزمان به اداره ارسال کنید. این دو فرم عبارت است از درخواست برای اسپانسرشیپ و همچنین درخواست برای اقامت دائم

مرحله ۱: بسته  درخواست را از IRCC یا همان اداره مهاجرت دریافت کنید.

مرحله ۲: هزینه های درخواست را پرداخت کنید. در بیشتر مواقع، این هزینه ها شامل هزینه پردازش، هزینه حق اقامت دائم و هزینه بیومتریک است که همه این موارد را باید در وب سایت IRCC به صورت آنلاین پرداخت کنید.

مرحله ۳: درخواست خود را از طریق پست الکترونیکی به IRCC یا همان اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

هنگامی که درخواست شما موفقیت آمیز ارسال شد و با آن موافقت شد شما و همسرتان دارای وظایف و تعهداتی هستید که می بایست انجام دهید.

 •  اسپانسر مسئولیت مالی همسر اسپانسر شده خود را به مدت سه سال برعهده بگیرد.
 • افراد اسپانسر شده پس از حمایت برای اقامت دائم، به مدت پنج سال از حمایت مالی از شخص دیگر منع شده اند.
 • اشخاص که اسپانسر شده اند نمی توانند دیگر تا ۵ سال دیگر اسپانسر فرد دیگری شوند.

خدمات ویژه افق در خصوص اسپانسرشیپی والدین و اسپانسر همسر و فرزندان را برای مهاجرت با ما تجربه کنید، وکلای ما با عضویت رسمی ICCRC کانادا همواره در تلاش هستند بهترین پرونده مهاجرتی را برای شما عزیزان ایجاد کنند.

holding hands 1149411 1280 300x200 - چگونه اسپانسر همسرمان شویم | کمک به مهاجرت همسران | مهاجرتی اسان به کانادا

شما می توانید با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته و وقت مشاوره تخصصی را با وکلای ما رزرو کنید. وکلای ما شرایط شما و خانواده شما را به صورت ویژه بررسی کرده و با توجه به شرایط شما بهترین و کارآمدترین روش را پیشنهاد خواهد داد. و در صدد هستند تا پرونده شما را با موفقیت کامل به سرانجام برسانند. از خدمات ویژه افق را بهرمند شوید و یک مهاجرت سریع و آسان به کانادا را تجربه کنید. گروه بین المللی افق با دارا بودن سال ها تجربه در روش های متنوع مهاجرتی آماده اعطای هر گونه خدمات مهاجرتی برای شما عزیزان می باشد. این گروه همواره بهترین و سریع ترین روش مهاجرتی را به شما پیشنهاد خواهد داد. همانطور که می دانید دولت کانادا بیش از ۶۱ روش مهاجرتی را دارد. امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و اختلال در سرعت پاسخ دهی پرونده ها یکسری از روش های مهاجرتی را آسان تر کرد. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید همین امروز تصمیم بگیرید.