چگونه می توان از پدر بزرگ و مادربزرگ و پدر و مادر خود برای مهاجرت به کانادا حمایت کرد و اسپانسر آنها شد

هم اکنون شهروندان کانادایی و کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند می توانند برای حمایت و اسپانسر از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود برای مهاجرت کانادا اقدام کنند. برنامه اسپانسرشیپی والدین و مادربزرگ و پدربزرگ PGP از ۱۳ اکتبر آغاز شد و تا ۳ نوامبر باز خواهد ماند. شما در این فاصله می توانید ابراز علاقمندی خود را اعلام کنید زیرا تا این تاریخ دولت کانادا تقاضاها را خواهد پذیرفت.

در این بازه زمانی سیزدهم اکتبر تا ۳ نوامبر شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم کانادا که کارت اقامت دائم کانادا را دارند می توانند اسپانسر والدین خود شوند و فرم درخواست را از طریق وبسایت به صورت آنلاین به اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا ارائه کنید. پس از سوم نوامبر، اداره مهاجرت شهروندی و پناهندگان کانادا IRCC قرعه کشی می کند و حداکثر ۱۰ هزار درخواست را خواهد پذیرفت. یکی از مزیت های اصلی این برنامه مهاجرتی برای شهروندان و یا دارندگان اقامت دائم کانادا این می باشد که به اعضای خانواده خود می پیوندند.

والدین و یا حتی پدربزرگ و یا مادربزرگ از مزایای کامل اقامت دائم کانادا بهرمند می شوند مانند اجازه کار در کانادا، استفاده از خدمات درمانی، اخذ شهروندی کانادا، یکی از مسائل مهم برای دولت کانادا استحکام نهاد خانواده و پیوستن اعضای خانواده می باشد و برای همین علت است که این برنامه مهاجرتی توسط دولت کانادا قرار داده شده و بسیار دارای درجه اهمیت است. زیرا دولت کانادا خانواده را ستون فقرات جامعه می داند. اولین قدم شما ارائه فرم علاقمندی به اسپانسری به صورت آنلاین است. با این کار می توانید وارد داوطلبانی شوید که می خواهند برای PGP 2020 اقدام کنند.

IRCC حداکثر ۱۰ هزار نفر را به طور تصادفی از روش اسپانسر مهاجرت به کانادا دعوت کرده و از آنها دعوت می کند که برای حمایت مالی از پدر و مادر و مادربزرگ خود اقدام کنند. داوطلبان دعوت شده باید ظرف ۶۰ روز هزینه درخواست خود را به IRCC پرداخت کنند و درخواست حمایت مالی خود به اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا ارائه دهند.

ofogh 184 01 300x225 - مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر پدر بزرگ و مادربزرگ و پدر و مادر

براساس IRCC، زمان پردازش فعلی PGP 20 تا ۲۴ ماه است. اگر متقاضی کبک هستید مراحل متفاوت است. اگر از قرعه کشی دعوت شدید، باید درخواست خود را به IRCC ارائه دهید اما علاوه بر این، باید یک گواهی انتخاب کبک CAQ را از دولت کبک دریافت کنید و سپس آن را به IRCC ارائه دهید. برنامه PGP دارای مزیت های اقتصادی نیز برای دولت کانادا دارد. برطبق تحقیقات به عمل آمده والدین، پدربزرگ و مادربزرگ به درآمد خانواده کمک خواهند کرد و همین باعث خواهد شد تا قدرت خرید کانادایی ها بالاتر نیز رود و کانادا از این بابت سود خواهد برد.

به عنوان مثال خرید خانه بزرگتر و برطبق آمار بدست آمده نرخ مالکیت خانه در بین مهاجرین کانادا با نرخ مالکیت متولدین کانادا برابری می کند (در کانادا حدود ۷۰ درصد مالک خانه هستند). در بعد از مهاجرت کانادا علاوه بر کمک و اسپانسر والدین و پدربزرگ و مادربزرگ به خرج خانواده آنها نیز از نوه های خود مراقبت کرده و افراد خواهند توانست تا ساعات بیشتری را کار کنند. با آسایش بیشتری از فرصت های اقتصادی بهرمند شوند و همچنین دارای انعطاف پذیری بیشتری هستند.

ofogh 184 04 300x200 - مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر پدر بزرگ و مادربزرگ و پدر و مادر

اما نظرسنجی های قبلی دولت کانادا نشان داد که اسپانسرشیپ والدین یا همان PGP در بین برنامه های مهاجرتی کانادا دارای کمترین محبوبیت در بین مردمان کانادا است. زیرا کانادایی ها معتقد هستند که والدین، پدربزرگ و مادربزرگ افراد سالخورده ای هستند که اصولا از کار افتاده هستند و اصلا هیچ نفعی برای اقتصاد کانادا نخواهند داشت از طرف دیگر از خدمات درمانی نیز استفاده خواهند کرد و یک بار اضافی بر دوش دولت کانادا است. البته مردمان کانادا حق دارند با این تفاسیر نگران باشند.

اما به علت نگرانی های مردم دولت کانادا این نگرانی ها را تا حدی برطرف کرد. برطبق تحقیقات به عمل آمده والدین، پدربزرگ و مادربزرگ تنها ۶ درصد از کل مهاجرینی را که در سال اول وارد کانادا می شوند را تشکیل می دهد. از طرف دیگر والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ مانند دیگر مهاجرین از سوی دولت کانادا مورد معاینات پزشکی قرار خواهند گرفت تا اطمینان پیدا کنند که آنها هیچ هزینه اضافی را بر کادر درمانی نخواهند گذاشت. همچنین دولت کانادا یک بازه ۲۰ سال را برای اسپانسر والدین و پدربزرگ و مادر بزرگ برای مهاجرت به این کشور مشخص کرده، بدان معنی است که متقاضیان پس از اینکه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ شان اقامت دائم کانادا را دریافت کردند تا ۲۰ سال مسئول هستند تا آنها را مورد حمایت مالی خود  قرار دهند.

در طول مدت اسپانسری، اسپانسر موظف است تا هر گونه کمک هزینه اجتماعی که از طرف والدین یا پدربزرگ و یا مادربزرگ دریافت می شود را بازپرداخت کند. کانادا همواره درصدد است به استفاده از روش های مهاجرتی و سیستم های مهاجرتی به اهداف اقتصادی و بشردوستانه را دست پیدا کند. کانادا مهاجرین را برای سود اقتصادی و مناع اقتصادی خود می خواهد و به همین علت است که حدود ۶۰ درصد از مهاجرین از طریق مهاجرت اقتصادی و کاری به کانادا می آیند. از دید دیگر کانادا می خواهد خانواده ها در کنار یکدیگر باشند به همین علت برنامه اسپانسرشیپی والدین و پدربزرگ و مادر بزرگ را راه اندازی کرده است. هنوز فرصت باقی ست برای درخواست اسپانسرشیپی می توانید با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته و مشاوره بگیرید وکلای ما صفر تا صد کار شما را انجام داده، یک پرونده موفق مهاجرتی را با گروه بین الملل افق تجربه کنید.