مهاجرت به کانادا و مشکلات در برگزاری آزمون زبان انگلیسی

همانطور که می دانید یکی از شرایط اصلی و بسیار مهم برای مهاجرت به کشور پهناور و زیبای کانادا تسلط بر زبان انگلیسی و یا فرانسوی و قبولی در این آزمون ها است. با توجه به شیوع ویروس کرونا آزمون زبان انگلیسی و فرانسه در بسیاری از کشورها کنسل شد و برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را داشتند مشکلاتی را ایجاد کرد.

متقاضیانی که خواستار مهاجرت به کانادا هستند می بایست ابتدا روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده که می تواند از روشهای برنامه استانی و یا یکی از برنامه های مهاجرتی فدرال کانادا باشد. شرایط شما در جلسات حضوری و یا آنلاین موسسه افق، توسط کارشناسان و وکلای مهاجرت به کانادا بررسی شده و بهترین روش از میان روشهای مهاجرتی استانی و فدرال به شما پیشنهاد می گردد. کارشناسان ما با مطالعه دقیق و اطلاعات بروز خود، تلاش می نمایند تا بتوانند به درستی شما را راهنمایی کنند. کارشناسان و وکیل مهاجرت ما در کانادا و ایران بعد از مشخص شدن روش مهاجرتی شما با دقت هر چه تمام مدارک و اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و اقدام به تشکیل پرونده شما می کنند.

برای بسیاری از روشهای مهاجرت به این کشور داشتن مدرک زبان جز الزامات اولیه میباشد. شرکت در آزمون زبان انگلیسی یکی از دغدغه های اصلی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا میباشد. کسب نمره بالا در ازمون زبان سبب دریافت امتیاز بالا و بیشتر شده و شانس انتخاب در میان رقبا را افزایش میدهد.

سیستم اکسپرس اینتری یکی از بهترین و سریع ترین روشهای مهاجرت به کانادا است. مهارت زبان از مهم ترین و امتیاز آورترین فاکتورها در سیستم اکسپرس اینتری میباشد. شما می توانید با تلاش فراوان نمره بالایی در آزمون زبان بدست اورید. تا بتوانید در قرعه کشی های این سیستم شانس بیشتری برای دریافت ITA داشته باشید.

آزمون زبان انگلیسی مورد قبول برای مهاجرت آزمون IELTS و CELPIP می باشد. افرادی آزمون CELPIP را انتخاب می کنند، که علاقه به ازمون به صورت سیستمی و با کامپیوتر دارند. زیرا برخی از افراد نسبت به ازمون کاغذی رضایت ندارند و روش کامپیوتری را ترجیح می دهند. از طرف دیگر بسیاری از افراد بر این باور هستند که نمره دهی آزمون IELTS منصفانه نیست و امکان بروز خطای انسانی است. اما احتمال خطا با کامپیوتر بسیار کم و غیر ممکن میباشد. ایرانیان عزیزی که می خواهند در ازمون CELPIP  شرکت کنند، می توانند به امارات سفر کنند. این ازمون در امارات هر هفته در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می شود.

2899721 1024x683 1 300x200 - مهاجرت به کانادا و دغدغه های آزمون زبان انگلیسی | خدمات مهاجرتی افق

شیوع کرونا در جهان محدودیت ها و مشکلاتی را برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا برای برگزاری آزمون زبان انگلیسی داشتند، ایجاد کرد. از جمله میتوان به قرنطینه شدن، محدود کردن سفرها، بستن مرز ها، قوانین ویژه و خاص و عدم امکان برگزاری جلسات عمومی اشاره کرد. به این علت برگزاری این دو آزمون به تعویق افتاده، و طبق برنامه ریزی گذشته برگزار نشد. عدم امکان برگزاری آزمون ها نگرانی هایی در بین متقاضیان ایجاد کرد.

اما اکنون محدودیت ها به علت شیوع ویروس کرونا، کمتر شده و دولت ها قرنطینه را تا حدی با توجه به رعایت پروتکل ها حذف کرده اند. متقاضیان در حال حاضر می توانند در یکی از این دو ازمون شرکت کنند تا بتوانند پروفایل خود را در اکسپرس اینتری ایجاد و مدارک خود را ارائه کنند. همچنین دیگر برنامه های مهاجرتی خود را پیگیری نمایند.

آزمون های زبان انگلیسی و یا هر آزمون دیگری برای مهاجرت کانادا با رعایت یکسری از پروتکل های بهداشتی برگزار می شود تا سلامت کارکنان و متقاضیان را حفظ کند. محل های برگزاری ازمون مرتب ضدعفونی شده و همه باید از ماسک و دستکش استفاده کنند و کلیه صندلی ها با فاصله گذاری اجتماعی قرار میگیرند. و تمامی مسایل بهداشتی به طرز سختگیرانه ای انجام می شود. زیرا سلامت افراد در درجه اول اهمیت قرار دارد.

هم اکنون در بیش از ۸۸ کشور دنیا آزمون ایلتس برگزار می شود. این ازمون ها در کشورهایی برگزار می شود که دارای بیشترین متقاضی باشند. کشورهای مثل برزیل، کانادا، فرانسه، مصر، مکزیک، مراکش، پاکستان، عمان، روسیه، عربستان، امارات متحده عربی، بریتانیا، ویتنام و کشورهای زیادی دیگر. اما درباره ازمون CELPIP باید گفت این ازمون فقط در تعداد محدودی از کشورها برگزار می شود. کشورهای برگزار کننده این ازمون عبارتند از کانادا، ایالات متحده، چین، فلیپین، امارت متحده عربی و هند.

با توجه به بحران شدید کرونا، مهاجرت به کانادا همچنان ادامه داشت. پذیرش ها و قرعه کشی های مختص به برنامه های مهاجرتی انجام میگردید. در ابتدای هم گیری ویروس کرونا افراد به سختی می توانستند پروفایل خود را ایجاد کنند و درخواست مدارک شان را کامل ارائه دهند. ناگفته نماند اداره مهاجرت کانادا و آفیسرها به این دسته افراد فرصت می دادند تا مدارک خود را تکمیل کرده و در طی مدت زمان مشخصی ارائه کنند.

یکی از برنامه های مهاجرتی که بیشترین تعداد متقاضی را قبول کرد برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر (Federal skilled Worker Program) یا همان نیروی متخصص بود. بین ماه های مارس و اوایل ماه جولای پذیرش اکسپرس اینتری فقط مختص به متقاضیانی قرار گرفته که در دسته مهاجرت استانی و تجربه کار کانادا بودند. علاوه بر این در ماه جولای نیز دو پذیرش برای متقاضیان اسکیل ورکر FSWP انجام شد و از منتخبین دعوت به عمل آمد.

موسسه بین المللی افق بررسی و تحقیقات زیادی در مورد محدودیت ها و فرصت های ایجاد شده بحران کرونا در مورد آزمون زبان انگلیسی برای مهاجرت کانادا انجام داده و به این نتیجه رسیده شرایط فعلی شرایط مساعدی را به نفع متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، ایجاد کرده است. در حال حاضر اداره مهاجرت کانادا به متقاضیان فرصت می دهد که بعد از ایجاد پروفایل مدرک زبان خود را ارائه دهند. همچنین بعضی از آزمون ها مانند Doulingo در حال حاضر مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها می باشد.

به کانادا 3 300x211 - مهاجرت به کانادا و دغدغه های آزمون زبان انگلیسی | خدمات مهاجرتی افق

قبل از ارائه درخواست و ساختن پروفایل حتما با مشاورین ما به صورت آنلاین و حضوری مشورت کنید و شرایط خود را دقیق بررسی کنید. کارشناسان ما با آنالیز دقیق شرایط شما بهترین و سریعترین روش مهاجرتی را پیشنهاد خواهند داد. اگر در ازمون زبان شرکت کرده اید پروفایل خود را ثبت کنید و فرصت را از دست ندهید.

اگر شما بتوانید از طریق برنامه های استانی قبول شوید ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت خواهید کرد که در سیستم اکسپرس انتری به طور قطعی قبول خواهید شد و دعوتنامه را در یافت خواهید کرد و  می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

موسسه افق با سال های سابقه درخشان در امر مهاجرت و داشتن صدها پرونده موفق در این مسیر همواره در کنار شما تا موفقیت پرونده تان خواهد بود. ایجاد یک پرونده قوی و ارائه به سفارت کانادا تخصص ماست. شما می توانید با تماس با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ با وکلای مهاجرت به کانادا در موسسه افق و مشاورین زبده و عضو رسمی ICCRC کانادا به صورت تلفنی مشاوره بگیرید. با مطالعه مقالات سایت افق نیز می توانید اطلاعات خود را به روز کرده و قدمی نو در مسیر جدید زندگی خود بردارید. با ما همراه شوید.