مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی استان آتلانتیک

برنامه مهاجرتی آتلانتیک یا مهاجرت به کانادا از طریق استان های آتلانتیک (AIPP یا Atlantic Immigration Pilot) برای چهار استان نیوفاندلند کانادا (Newfoundland)، نوااسکوشیا کانادا (Nova Scotia)، نیوبرانزویک کانادا (New Brunswick) و پرنس ادوارد کانادا (Prince Edward Island) طراحی شده است. این چهار استان جز استان های کوچک در کانادا به حساب می آیند و در جنوب شرق این کشور واقع شده اند. دارای آب و هوای بسیار خوب و جاذبه های دیدنی و توریستی زیادی میباشند. همچنین هزینه های زندگی در این استان ها بسیار پایین بوده و میتواند پیشنهاد مناسبی برای مهاجران تازه وارد به کانادا باشد. به دلیل پایین بودن تراکم جمعیت در استان های آتلانتیک کانادا شانس موفقیت پرونده های مهاجرتی متقاضیان مهاجرت به کانادا در این روش بسیار بالا است. به طور کلی میتوان نتیجه گرفت طرح پایلوت مهاجرتی آتلانتیک یکی از بهترین برنامه های جدید مهاجرت آتلانتیک کانادا به حساب می آید.

برای مهاجرت به کانادا از طریق استان های آتلانتیک (Atlantic Canada) در ابتدا باید ویزای کار کانادا را اخذ نمایید. در نتیجه میتوان گفت برنامه مهاجرتی آتلانتیک جز مهاجرت های کاری به کانادا (مهاجرت به کانادا از طریق کار) به حساب می اید. در ادامه این مقاله به توضیحات کاملی از قبیل شرایط لازم برای برنامه مهاجرتی آتلانتیک، مزایای این برنامه و روش های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق طرح پایلوت استانی اتلانتیک و … خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

شرایط لازم برای برنامه مهاجرتی استان های آتلانتیک

در صورتی که قصد مهاجرت سریع به کانادا با استفاده از برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا را داشته باشید باید واجد شرایط مورد نیاز این روش مهاجرتی باشید. دارا بودن حداقل شرایط زیر برای تشکیل پرونده مهاجرت آتلانتیک کانادا لازم و ضروری است:

  • دارا بودن سابقه کار تمام وقت در سه ناک (NOC) شغلی ۰، A و B
  • اخذ جاب افر متعبر از کارفرمایان یا شرکت های کانادایی (پیشنهاد شغلی دریافت شده باید به صورت کار تمام وقت باشد).
  • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
  • دارا بودن مدرک زبان بین المللی و حداقل نمره زبان CLB 4
  • حداکثر سن ۴۰ سال
  • دارا بودن تمکن مالی مناسب (مقدار تمکن مالی باتوجه به شرایط هر فرد تعیین میشود).

لازم به ذکر است که داشتن حداقل شرایط فوق دال بر قبولی پرونده مهاجرتی نمیباشد و دارا بودن این شرایط تنها امکان تشکیل پرونده مهاجرتی را به متقاضیان مهاجرت به کانادا خواهد داد. درنتیجه هر چه شرایط افراد متقاضی مهاجرت اتلانتیک کانادا بهتر باشد شانس قبولی پرونده آنها افزایش پیدا خواهند کرد.

نکته بسیار مهمی که باید به ان توجه داشته باشید مربوط به نمره زبان میباشد که با توجه به جاب آفر (Job offer) شما تعیین میشود. به عنوان مثال برای مشاغلی که نیاز به ارتباط کمی با ارباب رجوع دارند دارا بودن نمره زبان بالا الزامی نمیباشد.

Atlantic city canada 300x225 - برنامه مهاجرتی استان آتلانتیک کانادا | اقامت دائم | مهاجرت کانادا

مزایای برنامه مهاجرت کانادا استان آتلانتیک

از جمله مزایای مهاجرت کاری به اتلانتیک میتوان عدم نیاز به دریافت تاییدیه LMIA اشاره کرد. درنتیجه شما میتوانید در این استان ها جاب افر مورد نظر خود بدون در نظر گرفتن بازار کار کانادا انتخاب کنید.

همچنین لازم است بدانید در این چهار استان کانادا امکان صدور جاب آفر برای رشته هایی مانند پزشکی، حقوق، فقه، اصول و رشته های محض وجود ندارد.

روش های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرتی استان های آتلانتیک

در صورتی که موفق به مهاجرت کانادا از طریق برنامه پایلوت آتلانتیک شوید میتوانید با استفاده از دو روش زیر اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید:

  • برنامه نامینیشن استانی (Provincial Nominee Program): در این برنامه در صورتی که شما توسط هر یک از شهر های کانادا انتخاب شوید از سوی آن استان دعوتنامه ای برایتان ارسال خواهد. و به واسطه آن قادر خواهید بود اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید.
  • برنامه تجربه کانادایی (CEC): در این برنامه چنانچه شما دارای یکسال سابقه کار در کانادا باشید در سال دوم قادر خواهید بود برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که شما پس از ورود به استان های اتلانتیک باید تعهد دهید که دو سال در این استان ها ساکن خواهید شد. در غیر این صورت زمانی که بخواهید برای اخذ شهروندی کانادا درخواست دهید دچار مشکل خواهید شد.

افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به کانادا و کار در استان های اتلانتیک هستند میتوانند لیست کارفرماهای مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا را در سایت سازمان آتلانتیک مشاهده نمایند.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی در استان های آتلانتیک کانادا قادر خواهند بود با استفاده از این برنامه بدون نیاز به سابقه کار کانادایی برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. از همین رو بسیاری از آنها پس از اتمام تحصیل با دریافت پیشنهاد کار از کارفرمایان کانادایی به سرعت وارد بازار کار شده و میتوانند اقامت دائم کانادا را در کوتاه ترین زمان ممکن اخذ نمایند. اطلاعات بیشتر در این باره را از کارشناسان و وکلای گروه بین المللی کانادا افق دریافت کنید.

گروه بین الملل اقامت کانادا افق دارای سوابق و تجارت فراوانی در زمینه مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم و موقت کانادا میباشد. چنانچه قصد دارید در کوتاه ترین زمان ممکن به کانادا مهاجرت کنید موسسه افق بهترین انتخاب برای شماست. مشاور و وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در این مجموعه ابتدا شرایط شما کلاینت های عزیز را با دقت هرچه تمام تر مورد بررسی و ارزیابی قرار میدهند. سپس با توجه به شرایط و موقعیت شما بهترین، کم ریسک ترین، قانونی ترین و امن ترین راه مهاجرت کانادا را پیشنهاد خواهند کرد. پس از آن صفر تا صد خدمات مهاجرتی را به بهترین نحو برایتان انجام خواهند داد تا اینگونه موفقیت پرونده های مهاجرتی شما عزیزان را تضمین کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به استان کانادا، شرایط ورود به کانادا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، اخذ اقامت کانادا، رزرو وقت از دفاتر وک (VAC) کانادا، آخرین اخبار آپدیت شده دولت فدرال کانادا و … با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. همچنین میتوانید سایر مقالات موجود در سایت افق به نشانی www.ofoghint.com که در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق کار، مهاجرت کانادا از طریق تخصص، مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر و … میباشند را مطالعه فرمایید.

علاوه بر آن موسسه کاریابی بین الملل افق برای رفاه شما عزیزانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) فدرال کانادا یا ورود سریع به کانادا را دارید فرم هایی را طراحی کرده است که به وسیله آن میتوانید به محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری خود بپردازید. همچنین برای اطلاع از شرایط خود قادر خواهید بود فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا در سایت مهاجرتی و اقامتی افق را تکمیل کنید. کارشناسان و مشاوران افق به بررسی و آنالیر دقیق فرم های تکمیل شده میپردازند و نتیجه آن را طی ۴۸ ساعت کاری برایتان ایمیل خواهند کرد. افق را همانند پلی برای مهاجرت و اقامت کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ بدانید. سعی میکنیم در تمام ناهمواری های مسیر مهاجرتی کانادا همراهتان باشیم و به این همراهی میبالیم.