مهاجرت کاری به کانادا با گروه مهاجرتی افق ماندگار

مهاجرت کاری کانادا

مهاجرت کاری کانادا، هرآنچه که باید بدانید

مهاجرت کاری کانادا ، در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی به خصوص در رشته­ های پزشکی، مهندسی، کارآفرینان و سرمایه­ گذاران، بسیار محبوب است. چرا که بدون آنکه لازم باشد از صفر شروع کنند، ادامه ­ی فعالیت و پرستیژ اجتماعی ـ کاری خود را در کشوری دیگر پی می گیرند. این نوع از مهاجرت بر خلاف آنچه در ظاهر نشان می­دهد، از چالش­ های بیشتری نسبت به مهاجرت تحصیلی برخوردار است.

در مهاجرت تحصیلی، عملاً زمینه کاری را از صفر شروع کرده و به تدریج پیشرفت می ­کنید. که این مدل خود، باعث کسب تجربیات بیشتر و درک بهتری از محیط فرهنگی کشور مقصد شده و در آینده برای اقامت دائم نیز با مشکلات کمتری مواجه خواهید بود و در رزومه شما، تحصیل، کار و تجربیات عمومیِ کشور هدف ایجاد خواهد گردید.

اما در مهاجرت کاری، شما می ­توانید از نیمه ­های مسیر پیشرفت، کار خود را به عنوان یک شاغل آغاز کنید، که باعث خواهد شد با فرهنگ، زبان، و محیط اجتماعی کشور مورد تقاضا کمتر آشنا شده و همین امر ممکن است باعثِ کندی حرکت شما در مسیر پیشرفت شود.

به هر روی، با پشتکار و تلاش بیشتر، می­ توانید جای خود را بازارِ کارِ کشور مورد نظر پیدا نموده و زندگی بهتری را برای خود و خانواده ­تان بسازید.

اما مهاجرت کاری شامل چه روش هایی است؟

کارآفرینان

اولین گروه مهاجرین کاری، کارآفرینان استارتاپی به خصوص در زمینه آی­ تی می­ باشند. این دسته از کارآفرینان با تکیه بر دانش و تکنولوژی روز و خلاقیت و مهارتِ خود، طرحی نوین و جسورانه را برای حل یک مشکل و یا ایجاد یک روش بهتر برای بخش های مختلف زندگی، خلق می­ کنند. این گونه ایده­ ها، حتی زمانی که هنوز بر روی کاغذ هستند، در صورتی که سرمایه­ گذاری مناسب در کشور هدف پیدا کنند، می­ توانند منجر به مهاجرت صاحب ایده به آن کشور شود تا ایده های خود را در آن کشور اجرا نمایند.

شاید برای شما مفید باشد.  بورسیه های تاپ دانشگاه های آمریکا
این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 17.jpg است

خوداشتغالی

روش دیگر در زمینه مهاجرت به کانادا، مهاجرت کاری از طریق خود اشتغالی است. صاحبان بسیاری از حرفه­ ها در صورتی که تجربه بالا و علی الخصوص جهانی و بین المللی داشته باشند، قابلیت مهاجرت به کشور مد نظر را دارند. یکی از این حرفه­ ها شامل ورزشکارانِ قهرمان در سطح مسابقات جهانی و المپیکی است. خصوصاً در رشته­ هایی که در کشورِ هدف شانس زیادی برای قهرمانی در آن وجود ندارد؛ مثلاً از میان دو قهرمان ورزشی، تکواندوکار و کشتی گیری که تقاضای ویزای ورزشکاری برای کشور کره جنوبی را دارند، مسلماً شانس کُشتی­ گیر در مهدِ تکواندوی جهان، بیشتر از تکواندوکار خواهد بود!

اما فعّالین در حرفه­ های هنری هفتگانه، گرافیک، فیلم و فنون پشتِ صحنه نظیر فیلمبرداری، در صورت کسب جوایز جهانی و همکاری با عوامل بین المللی، می ­توانند شانس خوبی برای مهاجرت کاری و فعالیت در کشور مورد نظر در زمینه ­های هنری را داشته باشند. چرا که رشته ­های هنری نقش بسیار زیادی در صنعت مهم و پولساز سرگرمی دارند و تقاضا برای آنها همیشه بوده و خواهد بود. اما شما باید با سیلِ رقبای بین المللی رقابت کنید و این ممکن است کار شما را اندکی سخت کند.

حتی مشاغلی مانند کشاورزی نیز برای مهاجرت کاری شانس خوبی دارند و کشورهایی نظیر استرالیا مسیر مهاجرت را برای کشاورزان حرفه­ ای خصوصاً در زمینه گیاهانِ بومی کشورِ مهاجر، فراهم می ­آورند.

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام موسسه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

 

سرمایه گذاری

اما دیگر نوع مهاجرت، مهاجرت از طریق سرمایه ­گذاری است. این روش برای افرادی که اندوخته قابل توجهی دارند، بسیار جذاب خواهد بود. سرمایه ­گذاری از طریق خرید ملک در کشور همسایه ما، یعنی ترکیه، از در دسترس ترین انواع مهاجرت است. برخی کشورهای اروپایی نیز این امکان را فراهم کردند. اما کشوری مانند کانادا، سرمایه گذاری از طریق ملک را دلیلی برای مهاجرت و اقامت در آن کشور نمی ­داند، چرا که سنگ بنای این کشورها بر صنعت و چرخش پول است. پس، اگر با پول خود در صنعتی سرمایه­ گذاری کنید شانس اقامت خواهید داشت، اما برخلاف ترکیه، با خرید ملک در کانادا به این آرزو دست نخواهید یافت.

شاید برای شما مفید باشد.  هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی در کانادا 2023
این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 24.jpg است

یافتن کارفرما در کشور مقصد

یکی دیگر از انواع مهاجرت کاری، یافتن کارفرمایی است که به تخصص شما نیاز داشته باشد. در این روش، شخصی در کشورِ مقصد تقاضای شخصی را برای کارِ مورد نظر، به دولت ارائه می م­دهد. در صورتی که چنین شخصی در داخل کشور مقصد نبود، کارفرما می­تواند از شهروندان سایر کشورها برای این شغل استفاده کند. کشورهای عربی مانند کویت و عمان از این روش برای مشاغل اختصاصی به خصوص پزشکی استفاده بسیاری می­کنند. همچنین در کانادا، آمریکا و سایر کشورها نیز این روش محبوبیت زیادی دارد و سالانه افراد بسیاری از این طریق جذب این کشورها می­شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *