آیا امکان مهاجرت به کانادا از طریق جوشکاری وجود دارد؟

بله، امکان مهاجرت کانادا از طریق شغل و حرفه ی جوشکاری (Welder Jobs) وجود دارد مشاغلی مانند جوشکاری، لوله کشی، برق کشی، نجاری و … جز نیروهای ماهر در کانادا به حساب می آیند. نیروهای مهارتی نیز با داشتن مدرک فنی معتبر و قابل قبول کانادا، دو سال سابقه کار مرتبط و … میتوانند از دو طریق برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند:

 • برنامه اسکیل تریدز کانادا (اسکیلد ترید یا Skilled Trades): این برنامه زیر شاخه سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) کانادا میباشد. افرادی که امتیازات لازم در این سیستم را کسب کنند می توانند با اقامت دائم وارد کانادا شوند. همانطور که میدانید این سیستم امتیاز بندی بوده و افرادی که دارای بالاترین امتیازها باشند شانس بیشتری برای مهاجرت و اقامت کانادا خواهند داشت.
 • ویزای کار کانادا (Work Permit): در این روش متقاضیان مهاجرت به کانادا میتوانند با اخذ جاب افر از کارفرمای کانادایی ویزای کار کانادا را دریافت نمایند و از طریق کار به کانادا مهاجرت (مهاجرت به کانادا از طریق کار) نمایند.

جوشکارانی که قصد مهاجرت جوشکاری به کانادا و کار در کانادا را دارید با مراجعه به گروه بین الملل کانادا افق مهاجرت خود و عملیات مرتبط ان را بهبود بخشید. وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و اشراف کامل به قوانین و مقررات دولت فدرال کانادا دارد. در نتیجه با راهنمایی و مشاوره های به موقع خود مهاجرت سریع به کانادا را برایتان به ارمغان خواهد آورد. برای رزرو وقت مشاوره حضوری و یا آنلاین میتوانید به دفتر افق با شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. فرصت را از دست ندهید و از تخفیفات و تسهیلات مجموعه افق که در ایام کرونا برای رفاه حال شما عزیزان در نظر گرفته شده است، بهره مند شوید. مهاجرتی کم هزینه و سریع به کانادا را با گروه اقامتی کانادا افق تجربه خواهید کرد.

worker welding part workshop 300x200 - مهاجرت کاری کانادا | شغل جوشکاری | اقامت دائم کاریابی افق

چگونه میتوان به اخذ اقامت دائم کانادا از طریق جوشکاری رسید؟

افرادی که از طریق برنامه ی نیروی کار ماهر کانادا اقدام به مهاجرت کانادا از طریق شغل جوشکاری میکنند در صورت کسب امتیازات لازم و موفقیت در این برنامه از همان ابتدا با ویزای اقامت دائم کانادا وارد خاک کانادا خواهند شد.

جوشکارانی نیز که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمایان کانادایی شوند در صورت داشتن دیگر شرایط لازم و موفقیت در پرونده کاری خود میتوانند به کانادا مهاجرت کنند. و در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند. چنین افرادی با کسب یکسال سابقه کار در کانادا در سال دوم کاری خود میتوانند برای روادید اقامت دائم کانادا از طریق برنامه تجربه کار کانادا (CEC) درخواست دهند.

چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از روش تخصص و حرفه جوشکاری و اخذ اقامت دائم کانادا در کوتاه ترین زمان ممکن را دارید گروه کاریابی و مهاجرتی بین الملل افق بهترین پیشنهاد برای شماست. وکلا و مشاوران رسمی مهاجرت به کانادا در موسسه مهاجرتی اقامتی افق دارای چندین دهه سابقه درخشان در امور مهاجرتی کانادا بوده اند. درنتیجه تجارب کافی در زمینه های مهاجرت به کانادا از طریق کار، مهاجرت نیروی متخصص به کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر و … را کسب کرده اند. و میتوانند بهترین راهنما برای مسیر مهاجرتی شما عزیزان به کانادا باشند. همچون گذشته همراه ما باشید زیرا همراهی و اعتماد شما عزیزان باعث موفقیت و درخشش گروه افق شده است.

شرایط لازم برای مهاجرت شغل جوشکاری به کانادا کدام است؟

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق شغل جوشکاری بسته به روش مهاجرتی افراد متفاوت است. زیرا هر یک از روش های مهاجرتی کانادا شرایط خاص خود را دارد. در ادامه به بررسی دقیق روش ها و شرایط لازم برای مهاجرت جوشکار به کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و حتی ۲۰۲۲ خواهیم پرداخت.

دارا بودن شرایط زیر برای جوشکارانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه Skilled Trades را دارند لازم و ضروری است:

 • دارا بودن سن مناسب (حداکثر سن ۳۵ یا ۳۶ سال)
 • دارا بودن مدرک فنی حرفه ای (مدرک مهارتی) معتبر و مورد تایید دولت کانادا
 • دارا بودن حداقل دو سال سابقه کار مرتبط
 • دارا بودن مدرک زبان بین المللی و حداقل IELTS 5

افرادی نیز که از طریق ویزای کار کانادا قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند باید واجد شرایط زیر باشند:

 • دارا بودن سن مناسب (حداکثر تا ۴۰ سال)
 • اخذ جاب افر معتبر همراه با تاییدیه LMIA
 • دارا بودن مدرک زبان بین المللی
 • دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط
 • دارا بودن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی

برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید سایر مقالات موجود در سایت افق (www.ofoghint.com) که در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق کار و کار در کانادا را مطالعه فرمایید. همچنین برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت جوشکاری به کانادا میتوانید فرم ارزیابی رایگان (ارزیابی امتیازات و بررسی) مهاجرت به کانادا در سایت را تکمیل فرمایید. کارشناسان و مشاوران افق بعد از بررسی فرم ها نتیجه ی آن را طی ۴۸ ساعت کاری به اطلاعتان خواهند رساند. تیم مهاجرتی افق در تلاش است با کمک های خود به کلاینت های عزیز بهترین آینده شغلی در کانادا را برای آنها رقم بزند.

welding work workshop metalwork sparks construction industrial 300x199 - مهاجرت کاری کانادا | شغل جوشکاری | اقامت دائم کاریابی افق

بازار کار و درامد جوشکاری در کانادا چگونه است؟

جوشکاری در کانادا به دو دسته جوشکاری معمولی (جوشکاری در خشکی) و جوشکاری زیر آب تقسیم میشود. شغل جوشکاری زیر آب مربوط به مشاغلی مانند پالایشگاه های نفتی و گازی میباشد، که سختی کار بسیاری دارد و به همین نسبت نیز درآمد بالایی دارد.

در مورد جوشکاری معمولی نیز میتوان گفت از آنجایی که کانادا کشوری توسعه یافته است و بحث عمرانی در این کشور رو به پیشرفت می باشد. در نتیجه شغل جوشکاری در عمران، شهرسازی، صنعت و … بازار کار بسیار خوبی دارد.

درآمد جوشکاران در کانادا با توجه به پارامتر های مختلفی از جمله سابقه کار، موقعیت شغلی، شهر و استان محل فعالیت در کانادا، ساعات کاری درطول هفته و … تعیین میشود. اما به طور کلی میتوان گفت درآمد جوشکاران در کانادا حدود ۵۸ هزار دلار کانادا در سال است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر اقامت دائم افق تماس گرفته و پاسخ سوالات مهاجرتی خود را از مشاوران و کارشناسان ما دریافت کنید. با صبر و شکیبایی پاسخگویتان خواهیم بود.

آیا شغل جوشکاری جز مشاغل مورد نیاز در کانادا به حساب می آید؟

میتوان گفت با توجه به پیشرفت های چشمگیر کانادا در زمینه های عمرانی و صنعتی، شغل جوشکاری جزء لیست مشاغل مورد نیاز کانادا به حساب می آید. همچنین جوشکاری از جمله مشاغلی است که بازار کار خوبی برای مهاجرت در کشور کانادا دارد.

نکته ی بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که کانادا مدارک ایران را در زمینه های مهارتی قبول ندارد. و جوشکارانی که قصد مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا را دارند، بهتر است در آزمون Red Seal کانادا شرکت کرده و مدرک معتبر کانادایی دریافت کنند. افرادی که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید ابتدا اقامت موقت در کشور کانادا را دریافت کنند تا بتوانند وارد خاک کانادا شوند. بدیهی است بسیاری از افراد شرایط اخذ ویزای توریستی را نخواهند داشت. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم افرادی که سن آنها پایین بوده و قصد کار در کانادا در مشاغل مهارتی را دارند. از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کالج های کانادا وارد کشور کانادا شوند. سپس در دوره های یک یا دو ساله مهارتی و حرفه ای در کانادا شرکت کرده و مدرک تحصیلی خود را از کانادا دریافت کنند. در این صورت میتوانند از دو مزیت زیر بهره مند شوند:

 • اخذ مدرک کانادایی باعث میشود درآمد افراد در کانادا بهتر شده و راحت از سایرین بتوانند شغل مورد نظر خود در کانادا را پیدا کنند.
 • دارا بودن مدرک کانادایی باعث میشود متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری امتیاز بالاتری دریافت کرده و شانس موفقیت در پرونده مهاجرتی آنها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

در این مقاله سعی بر آن شد تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت جوشکاری به کانادا (Welding Immigration to Canadaمهاجرت کاری کانادا اسکیل ورکر و کار در کانادا را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم مطالب فوق بر دانش و آگاهی شما در پروسه مهاجرتی و خدمات کاریابی بین المللی افزوده باشد.