مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استان منیتوبا

یکی از روش های آسان و سریع مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا کارافرینی در شهر های کانادا بخصوص استان منیتوبا میباشد. هر یک از شهر های کانادا شرایط خاصی را برای کارآفرینان بین المللی در نظر گرفته اند. و افرادی که شرایط آنها سازگاری بیشتری با هر یک از شهر های کانادا داشته باشد. توسط آن استان پذیرفته شده و واجد مهاجرت و اقامت کانادا میشوند. برنامه های کارافرینی در کانادا (Entrepreneurship in Canada) مورد توجه بسیاری از مهاجران ایرانی قرار دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی کارآفرینی در استان منیتوبا کانادا ۲۰۲۰-۲۰۲۱ و سال های بعد از آن در ۲۰۲۲ بپردازیم. با ما همراه باشید.

در گذشته استان منیتوبا شرایطی را فراهم کرده بود که کارآفرینان مهاجر بتوانند به راحتی به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. در این روش کارافرینان باید مبلغی را به عنوان دیپوزیت به دولت منیتوبا پرداخت میکردند و پس از آن موفق به دریافت اقامت دائم کانادا میشده اند. حال اگر سرمایه گذاری آنها به موفقیت میرسید مبلغ دیپوزیت به آنها بازگردانده میشد. و اگر موفق به سرمایه گذاری در این استان نمیشدند دولت منیتوبا دیپوزیت را نزد خود نگه داشته اما در عوض میتوانستند به اقامت خود در کانادا ادامه دهند. دولت منیتوبا این روش مهاجرتی خود را متوقف کرده است و برنامه کارافرینی جدیدی را برای مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا ارائه داده است.

روش های مهاجرت کارافرینی استان منیتوبا

برنامه مهاجرتی کارافرینی استان منیتوبا (Manitoba Entrepreneurship) در حال حاضر به دو روش زیر قابل انجام است:

در روش اول افرادی که دارای یکسری شرایط تعیین شده از سوی استان منیتوبا باشند میتوانند به تشکیل پرونده های کارافرینی در کانادا بپردازند. در صورتی که پرونده این افراد پذیرفته شود از طرف دولت منیتوبا برای آنها دعوتنامه هایی ارسال خواهد شد که به واسطه ی آنها قادر خواهند بود به کانادا مهاجرت کنند. چنین افرادی در ابتدا با ویزای کار کانادا وارد خاک کانادا میشوند. اعتبار ویزای کار کارافرینان دو ساله بوده و ایالت منیتوبا نیز به آنها دو سال فرصت میدهد تا سرمایه گذاری خود را در این استان انجام دهند. و در صورتی که بتوانند مدارک لازم برای موفقیت خود در سرمایه گذاری یا بتوانند ویزای استارتاپ کانادا را به دولت تحویل دهند اقامت دائم کانادا را اخذ خواهند کرد. شرایط لازم برای مهاجرت کارافرینی به کانادا در استان منیتوبا به شرح زیر است:

 1. دارا بودن حداقل سه سال سابقه کار مدیریت یا مالکیت کسب و کار فعال.
 2. دارا بودن مدرک زبان بین المللی و حداقل نمره زبان CLB 5.
 3. دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم.
 4. دارا بودن سن مناسب (بیشترین امتیاز ها مربوط به سن های ۳۶ تا ۴۵ سال است).
 5. دارا بودن حداقل دارایی خالص ۵۰۰ هزار دلار کانادا در کشور خود.
 6. حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در شهر وینیپگ ۲۵۰ هزار دلار کانادا و برای شهرهای اطراف منیتوبا ۱۵۰ هزار دلار کانادا است.
 7. رفتن به سفر تحقیقاتی حداقل به مدت ۵ روز کاری (در صورتی که قصد مهاجرت کارافرینی در استان منیتوبا کانادا را داشته باشید باید بدانید رفتن به سفر اکتشافی در این روش مهاجرتی اجباری بوده و در صورت عدم انجام آن پرونده شما ناقص خواهد ماند).

 8. ارائه بیزینس پلن مهاجرت کانادا مناسب و قابل اجرا در منیتوبا پس از رفتن به سفر اکتشافی

adult man woman working together 23 2148513800 300x169 - مهاجرت کارافرینی استان منیتوبا | روادید اقامت دائم کانادا | کارافرینی گروه افق

 لازم به ذکر است این برنامه دارای سیستم امتیاز بندی می باشد. و افراد بر اساس امتیازاتشان انتخاب می گردند. در نتیجه هر چه شرایط افراد بهتر باشد، امتیازات بالاتری را دریافت خواهند کرد و شانس موفقیت آنها در پرونده های کارافرینی کانادا افزایش پیدا میکند. نکته ی بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید مربوط به حضور فامیل درجه یک در ایالت منیتویا است. افرادی که چنین فردی را در منیتوبا داشته باشند امتیازات اضافی دریافت میکنند. و از آنجایی که این سیستم رقابتی بوده کسب امتیازات بیشتر شانس موفقیت را به میزان چشمگیری افزایش خواهد داد.

برنامه کارافرینی دیگری که در استان منیتوبا در حال انجام است برنامه مزرعه داران جوان نامیده میشود. این برنامه کارافرینی برای افراد زیر ۴۰ سال مناسب بوده و در نهایت نیز به اخذ اقامت دائم کانادا منجر میشود. در صورتی که واجد شرایط زیر باشید میتوانید از برنامه مزرعه داری جوان استان منیتوبا برای مهاجرت به کانادا و روادید اقامت کانادا استفاده کنید:

 1. دارا بودن سن مناسب (افراد زیر ۴۰ سال شانس زیادی در موفقیت این روش مهاجرتی کانادا دارند).
 2. دارا بودن حداقل سه سال سابقه مدیریت مزرعه.
 3. دارار بودن مدرک زبان بین المللی و حداقل نمره زبان CLB 5.
 4. دارا بودن حداقل دارایی خالص ۳۰۰ هزار دلار کانادا.
 5. حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در این روش ۱۵۰ دلار کانادا است.
 6. رفتن به سفر اکتشافی به مدت حداقل ۵ روز کاری (رفتن به سفر اکتشافی در این روش نیز اجباری میباشد).
 7. ارائه بیزینس پلن مناسب و کاربردی برای اجرا در منیتوبا کانادا پس از رفتن به سفر اکتشافی

چنانچه پرونده کارافرینی شما پذیرفته شود و به تعهدات خود برای سرمایه گذاری در استان منیتوبا عمل کنید. میتوانید برای همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال خود نیز اقامت دائم کانادا را درخواست دهید.

لازم به ذکر است در صورتی که بتوانید ۳۳% سهام فعال بیزینسی را در استان منیتوبا خریداری کنید. میتوانید به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید. این روش نیز نوعی مهاجرت کارافرینی به کانادا به حساب می آید.

young employee startup workers stacking hands studio entrepreneurship brainstorming project 101731 368 300x200 - مهاجرت کارافرینی استان منیتوبا | روادید اقامت دائم کانادا | کارافرینی گروه افق

تیم مهاجرتی افق دارای سوابق و تجارب فراوانی در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق کارافرینی و اقامت کارافرینی در کانادا میباشد. درنتیجه میتواند میزان خطا و اشتباهاتی که ممکن است در روند پرونده های مهاجرتی کلاینت ها ایجاد شود را به صفر برساند. پس برای مهاجرتی کم ریسک، سریع و کم هزینه به کانادا گروه بین الملل افق، یکی از انتخاب های مناسب برای شما میباشد.

برای اطلاع از شرایط خود در جهت مهاجرت به کانادا میتوانید به تکمیل فرم ارزیابی رایگان در سایت افق به نشانی www.ofoghint.com بپردازید. کارشناسان و مشاوران ما به بررسی دقیق شرایط اولیه شما خواهند پرداخت و نتیجه ی آن را طی ۴۸ ساعت کاری به اطلاعتان خواهند رساند. پس از آن میتوانید برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه افق اقدام کنید.

علاوه بر آن موسسه افق برای رفاه حال عزیزانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا را دارند فرم هایی را آماده کرده است. که این افراد میتوانند به صورت رایگان به تکمیل این فرم ها پرداخته و به محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری خود در مرحله اول و دوم آن برنامه مهاجرتی بپردازند.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دررابطه با مهاجرت به کانادا کارآفرینی منیتوبا ۲۰۲۰-۲۰۲۱، مهاجرت و اقامت تضمینی کانادا، برنامه استانی منیتوبا برای مهاجرت سریع به کانادا، راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت به کانادا و … میتوانید با دفتر مرکزی افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. و با بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی پاسخ سوالات مهاجرتی اقامتی خود را دریافت کنید. اگر قصد مهاجرت به کانادا در سالهای ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را دارید از هم اکنون برنامه ریزی کنید. و بدانید گروه بین المللی کانادا افق در تمام مسیر مهاجرت کانادا همراه شما خواهد بود.