پرستاران خانگی (Live-in Caregiver Program) چگونه میتوانند به کانادا مهاجرت کنند؟

دو مدل پرستار خانگی در کانادا (استخدام پرستار خانگی در کانادا) یا Care Giver وجود دارد که یک نوع آن مربوط به نگهداری از کهنسالان و سالمندان و نوع دیگر ان مربوط به نگهداری از خردسالان و کودکان میباشد. لازم به ذکر است هر دو نوع پرستار خانگی در کانادا جزء مشاغلی هستند که این امکان را به متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میدهند، تا به راحتی بتوانند ویزای کار خود را به ویزای اقامت کانادا تبدیل کنند. به طور کلی میتوان گفت شغل پرستاری خانگی یا کمک پرستاری در کانادا جز Work Permit های بسیار خوب در کانادا به حساب می آید. یعنی افرادی که از طریق جاب افر پرستار خانگی موفق به اخذ ویزای کار کانادا شوند. پس از گذشت ۸ ماه کار در کانادا میتوانند برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه CEC درخواست دهند.

پرستاران خانگی که قصد نگهداری از کهنسالان در کانادا (پرستاری سالمندان در کانادا) را دارند، باید دوره های مربوط به نگهداری از سالمندان را گذرانده باشند. حال اگر آنها پرستاران خانگی هستند که دوره های پرستاری را در کشور ایران گذرانده اند. باید در دوره های کوتاه مدت سه ماهه تا یک ساله در کانادا شرکت کنند، تا به صورت تخصصی با نحوه نگهداری و روانشناسی سالمندان آشنا شوند. پس از ان قادر خواهند بود در خانه سالمندان، در منزل شهروندان کانادایی به عنوان پرستار خصوصی سالمندان و … مشغول به کار شوند.

پرستارانی که دارای لیسانس پرستاری یا قصد مهاجرت با مدرک پرستاری هستند، نمیتوانند به صورت مستقیم برای شغل پرستار خانگی در کانادا جاب آفر دریافت کنند. مگر انکه بتوانند اثبات کنند در کشور خود دارای سابقه کار در این زمینه هستند و یا در دوره های تخصصی نگهداری از سالمندان شرکت کرده اند.

در مورد پرستاری کودکان یا پرستاری بچه در کانادا قضیه کاملا متفاوت است و نیازی به تخصص پرستاری وجود ندارد. افرادی که دوره های کودک یاری، دوره های مدیریت مهدکودک و یا روانشناسی کودک را گذرانده باشند و در کشور خود دارای سابقه کار مرتبط باشند. میتوانند در کانادا به نگهداری از کودکان و خردسالان به عنوان پرستار خانگی بپردازند.

در حال حاضر کشور کانادا برنامه پایلوتی را برای پرستاران خانگی کودکان ارائه داده است. در این برنامه اگر خانواده ای کانادایی شخصی را در خارج از کشور خود به عنوان نگهدارنده کودک استخدام کند. ان فرد نیازی به دریافت تاییدیه LMIA برای شغل پرستار خانگی نخواهند داشت. فرد میتواند به صورت مستقیم با نامه درخواست شغل یا نیاز کار والدین فرزندکانادایی بدون اخذ LMIA کانادا درخواست ویزای کار داده و وارد خاک کانادا شود. اما چنین فردی باید حتماً مهارت زبان متناسب، دوره های آموزشی مرتبط و لازم  و سابقه کار در این زمینه را داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد طرح پایلوت پرستار خانگی ۲۰۲۰ با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

nurse pointing window talking old man 300x200 - مهاجرت | پرستار خانگی کانادا | راه های مهاجرت سریع

ایا امکان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پرستار خانگی وجود دارد؟

بله، متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای سابقه کار پرستاری یا پرستاری از سالمندان باشند، میتوانند از طریق سیستم اریما کبک (Arrima) یا سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا (Express Entry) در صورت داشتن شرایط لازم به صورت اقامت دائم وارد خاک کانادا شوند. همچنین میتوانند با استفاده از پیشنهاد شغلی و یا برنامه های پایلوت پرستاری خانگی با ویزای کار وارد کانادا شده، و پس از یک سال کار درخواست اقامت دائم کانادا دهند.

لازم به ذکر است در مورد سالمندان بحث دریافت تاییدیه LMIA وجود دارد و شما باید برای پیشنهاد شغلی خود این تاییدیه را اخذ نمایید. سپس با گذارندن دوره های تخصصی پرستاری خانگی، سابقه کار تخصصی این زمینه و نمره زبان مرتبط و متناسب (نمره ایلتس بالای ۵٫۵) میتوانید ویزای کار کانادا دریافت کرده و به کانادا مهاجرت کنید.

همانطور که میدانید در مورد نگهداری از کودکان و خردسالان بحث LMIA به صورت پایلوت و موقتی لغو شده است. و افرادی که متقاضی کار در کانادا هستند، باید با داشتن مدرک لازم، سابقه کار مرتبط، مدرک زبان مرتبط و متناسب و … با ویزای کار وارد کانادا شوند. سپس با داشتن سابقه کار کانادایی میتوانند اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار کانادا از طریق پرستار خانگی چیست؟

در صورتی که شما قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کار کانادا برای شغل پرستار خانگی را داشته باشید باید دارای شرایط زیر باشید:

  • سن مناسب (حداکثر تا ۴۵ سال زیرا پس از ان افراد شانس خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه تجربه کار کانادایی از دست خواهند داد).
  • دارا بودن مدرک معتبر و مرتبط با جاب افر دریافتی از کارفرمای کانادایی (نیازی به مدرک اکادمیک پرستاری نیست و مدارک فنی و حرفه ای هم مورد قبول دولت کانادا است).
  • دارا بودن حداقل دو سال سابقه کار مرتبط و معتبر با جاب آفر
  • دارا بودن مهارت زبان متناسب با مکانی که در ان مشغول به کار میشوید. به عنوان مثال اگر شما قصد کار در خانواده ای فرانسوی زبان را داشته باشید، باید به یادگیری زبان فرانسوی بپردازید.
  • دارا بودن ایلتس ۵٫۵ یا ۶ برای افرادی که قصد کار در خانه سالمندان کانادا و … را دارند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط لازم برای مهاجرت پرستاران خانگی ایرانی به کانادا و بررسی شرایط خود میتوانید به رزرو وقت مشاوره حضوری و یا انلاین با وکیل مهاجرت به کانادا در گروه بین الملل کانادا افق بپردازید. اخرین اخبار و اطلاعات به روز شده در مورد کشور کانادا، قوانین مهاجرتی کانادا، وقت سفارت کانادا، دفاتر وک (VAC) کانادا و … را در صفحات تلگرام و اینستاگرام افق مطالعه فرمایید.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی کدام است؟

یکی از اصلی ترین مزایای پرستار خانگی سالمندان این است که به دلیل نیاز فراوان به این شغل شما به راحتی میتوانید در کانادا مشغول به کار شوید. همچنین در صورتی که با ویزای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت کنید میتوانید پس از ۸ ماه از طریق برنامه کار کانادایی اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید.

در مورد نگهداری از فرزندان نیز میتوان گفت چون نیاز به دریافت تاییدیه LMIA ندارید با پیدا کردن کارفرمای کانادایی میتوانید، در زمان کوتاهی ویزای کار دریافت کرده و وارد خاک کانادا شوید.

little girl hold arm pencil drawing 300x200 - مهاجرت | پرستار خانگی کانادا | راه های مهاجرت سریع

مراحل ثبت درخواست برای اخذ ویزای کار برای شغل پرستاری چیست؟

در صورتی که متقاضی اخذ ویزای کار در کانادا از طریق شغل پرستار خانگی باشید. میتوانید در صورت واجد شرایط بودن به تشکیل پرونده مهاجرتی پرداخته و تمامی مدارک مورد نیاز از قبیل مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدارک مالی و نامه پیشنهاد شغلی خود را تکمیل فرمایید. سپس پرونده خود را جهت بررسی و اخذ ویزای کار کانادا برای سفارت کانادا ارسال نمایید.

برای اطلاع از شرایط خود میتوانید به تکمیل فرم ارزیابی رایگان در سایت افق www.ofoghint.com بپردازید. کارشناسان و مشاوران افق بعد از بررسی دقیق فرم ها نتیجه را به اطلاعتان خواهند رساند. همراه ما باشید و سعی ما همواره خدمت رسانی بهتر به شماست.

بازار کار، حقوق و درامد شغل پرستار خانگی در کانادا چگونه است؟

به طور کلی میتوان گفت شغل پرستار خانگی چز مشاغل مهاجرت سریع کانادا ۲۰۲۰ به حساب می اید. در نتیجه از بازار کار بسیار خوبی در کانادا برخوردار است. درآمد و حقوق پرستاران خانگی کانادا و هزینه پرستار بچه در کانادا با توجه به عوامل مختلفی تعیین میشود. با این حال پرستاران در کانادا درامد خوبی دارند.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درباره مقاله فوق میتوانید با ما در تماس باشید. پاسخگوی تک تک سوالات شما خواهیم بود تا اینگونه بتوانیم شما را در رسیدن به پاسخ سوالات مهاجرتی در کانادا سفر به کانادا یا ویزای کانادا همراهی کنیم.