شهر ویکتوریا Victoria کانادا

مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا از دیرباز مورد توجه بسیاری از مردم سراسر دنیا بوده است. اما برای گرفتن تصمیمی درست و داشتن زندگی آرام در این کشور لازم است ابتدا اطلاعاتی را در مورد تمامی استان های کانادا به دست آورید. سپس با کسب اطلاعات و آگاهی لازم برای مهاجرت و اقامت خود در کشوری مهاجر پذیر مانند کانادا برنامه ریزی کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی شهر ویکتوریا (Victoria) و Immigration to Victoria کانادا بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

شهر ویکتوریا کانادا مرکز استان بریتیش کلمبیا (British Columbia) بوده و در جنوبی ترین قسمت شهر ونکوور (Vancouver) واقع شده است. مردم در این شهر به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت میکنند. درنتیجه اگر قصد مهاجرت و اقامت در شهر ویکتوریا کانادا را دارید بهتر است به زبان های انگلیسی و یا فرانسوی تسلط پیدا کنید. آب و هوای ویکتوریا کانادا بسیار معتدل بوده و دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد میباشد.

به همین دلیل این شهر مقصد بسیاری از مهاجران و گردشگرانی است که قصد سفر به کانادا را دارند. چنین افرادی با دریافت اقامت موقت در کشور کانادا میتوانند وارد خاک کانادا شده و به بازدید از مناطق گردشگری و توریستی ویکتوریا کانادا بپردازند. در ادامه به معرفی چندی از جاذبه های توریستی و تفریحی شهر ویکتوریا خواهیم پرداخت.

جاذبه های دیدنی شهر ویکتوریا کانادا برای مهاجران بین المللی به کانادا

شهر ویکتوریا کانادا از جمله شهرهایی است که دارای مناظر و چشم انداز های فوق العاده است. و همین امر باعث ورود بسیاری از افراد توریست و گردشگر به این شهر شده است. برخی از جاذبه های توریستی ویکتوریا به شرح زیر میباشد:

 • موزه رویال بریتیش کلمبیا (Royal BC Museum): این موزه با نام موزه سلطنتی قبل از میلاد مسیح نیز شناخته میشود.
 • بندر ویکتوریا (Victoria Inner Harbor)
 • پارک بیکان هیل در شهر ویکتوریا (Beacon Hill Park)
 • پارک استانی گلداستریم (Gold Stream Provincial Park)
 • ساختمان مجلس بریتیش کلمبیا (British Columbia Legislature Building)
 • حیات وحش حشرات ویکتوریا (Victoria Bug Zoo)
 • باغ های بوچارت ویکتوریا (Butchart Gardens)
 • مرکز رابرت بیتمن در ویکتوریا (Robert Bateman Centre)

دانشگاه های شهر ویکتوریا کانادا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا

دو دانشگاه خوب در شهر ویکتوریا قرار گرفته است و بسیاری از دانشجویان بین المللی به قصد تحصیل در این دانشگاه ها به کانادا مهاجرت میکنند. از مزایای تحصیل در دانشگاه های شهر ویکتوریا میتوان به موقعیت های شغلی عالی در آینده، بهره گیری از فاند و اسکالرشیپ های تحصیلی و … اشاره کرد.

برای تحصیل در این دو دانشگاه ابتدا باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. دارا بودن شرایطی از جمله سن مناسب، مدرک زبان بین المللی، تمکن مالی و … برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ لازم و ضروری است. نام دانشگاه های شهر ویکتوریا کانادا به شرح زیر میباشد:

 • دانشگاه ویکتوریا University of Victoria
 • دانشگاه رویال رودز Royal Roads University

group cheerful students sitting lecture hall before lesson 155003 13458 300x200 - شهر ویکتوریا Victoria کانادا | مهاجرت کانادا | هزینه زندگی ویکتوریا

هزینه های اجاره خانه در شهر ویکتوریا کانادا پس از مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا

اولین قدم پس از مهاجرت به کانادا اجاره ی خانه ای مناسب است. شما با توجه به تعداد افراد اعضا خانواده تان و وضعیت مالی خود می توانید در مرکز و یا حومه شهر ویکتوریا آپارتمانی اجاره کنید. بدیهی است که هزینه اجاره آپارتمان های بزرگتر و در مرکز شهر ویکتوریا بالاتر بوده و هزینه های شما را افزایش خواهد داد. به طور کلی میتوان گفت هزینه اجاره خانه در ویکتوریا برای سال ۲۰۲۰ به صورت زیر است:

 • اجاره آپارتمانی یک خوابه در مرکز شهر ویکتوریا ۱۶۰۳٫۲۸ دلار کانادا.
 • اجاره آپارتمانی یک خوابه در حومه شهر ویکتوریا ۱۳۲۹٫۵۵ دلار کانادا.
 • اجاره آپارتمانی سه خوابه در مرکز شهر ویکتوریا ۲۸۶۲٫۰۰ دلار کانادا.
 • اجاره آپارتمانی سه خوابه در حومه شهر ویکتوریا ۲۳۱۴٫۸۱ دلار کانادا.

هزینه های حمل و نقل در شهر ویکتوریا کانادا برای متقاضیان مهاجرت و اقامت دائم کانادا

قطعا پس از ورود به کانادا و اقامت در کانادا نیاز به رفت و آمد در شهر ویکتوریا را خواهید داشت. اگر بخواهید از وسایل حمل و نقل عمومی که در این شهر وجود دارد استفاده کنید باید هزینه های تعیین شده از سوی سازمان حمل و نقل ویکتوریا را پرداخت کنید. این هزینه ها به شرح زیر میباشند:

 • هزینه بلیط تک سفره ۲٫۵۰ دلار کانادا است.
 • هزینه بلیط ماهانه ۸۵ دلار کانادا است. شما با خرید این بلیط میتوانید به صورت نامحدود و در مدت یک ماه از وسایل نقلیه عمومی برای رفت و آمد در این شهر استفاده کنید.

هزینه موبایل و اینترنت در شهر ویکتوریا کانادا پس از مهاجرت کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

هر یک از اپراتور های شهر ویکتوریا بر اساس خدماتی که به مهاجران و شهروندان کانادا ارائه میدهند هزینه های متفاوتی را نیز از آنها دریافت میکنند. اما به طور کلی هزینه های موبایل و اینترنت در این شهر به صورت زیر خواهد بود:

 • هر دقیقه تماس با موبایل هزینه ای معادل ۰٫۳۵ دلار کانادا خواهد داشت.
 • اینترنت یک ماهه با حجم نامحدود در این شهر معادل ۷۸٫۰۸ دلار کانادا خواهد بود.

هزینه آب، برق و گاز در شهر ویکتوریا کانادا برای  شهروندان مقیم کانادا

اگر خانه ای ۸۵ متری در شهر ویکتوریا کانادا اجاره کنید ماهانه باید مبلغی حدود ۱۱۱٫۶۸ دلار کانادا بابت هزینه های قبوض مختلف خود پرداخت کنید.

هزینه های خورد و خوراک در شهر ویکتوریا کانادا

با توجه به سبک زندگی و رژیم غذایی افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند هزینه های خورد و خوراک آنها متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اگر مهاجران ایرانی عادت داشته باشند هفته ای یکبار به رستوران رفته و غذای خود را در رستوران های ویکتوریا میل کنند باید هزینه زیادی از این بابت پرداخت کنند. هزینه های مربوط به سرو غذا در رستوران برای سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به صورت زیر است:

 • هزینه غذا در رستورانی معمولی برای یک نفر ۱۷٫۵۰ دلار کانادا خواهد بود.
 • هزینه غذا در رستورانی نسبتا خوب برای دو نفر در این شهر ۷۵ دلار کانادا میباشد.
هزینه های جانبی در شهر ویکتوریا کانادا پس از اقامت دائم در کانادا

هزینه های جانبی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا که قصد اقامت در کانادا را دارند شامل موارد زیر میباشد:

 • هزینه مربوط به ثبت نام در باشگاهی در شهر ویکتوریا برای یک نفر ۵۳٫۰۳ دلار کانادا خواهد بود.
 • هزینه های مربوط به اجاره زمین تنیسی برای یک ساعت در روز های آخر هفته ۱۲٫۲۲ دلار کانادا است. با توجه به هزینه های مناسب اجاره زمین تنیس، تنیس بازان میتوانند با خیال راحت به تفریح و سرگرمی خود در شهر ویکتوریا مشغول شوند.

 • هزینه بلیط سینما برای یک نفر ۱۵ دلار کانادا است. اگر علاقه مند به دیدن فیلم های سینمایی در سینماهای خوب شهر ویکتوریا کانادا هستید این فرصت فوق العاده را از دست ندهید.

coins pile shopping cart white background 1387 821 300x200 - شهر ویکتوریا Victoria کانادا | مهاجرت کانادا | هزینه زندگی ویکتوریا

در این مقاله سعی بر آن شد تمامی اطلاعات لازم درمورد هزینه های زندگی و اقامت در شهر ویکتوریا کانادا را به اطلاع شما عزیزان برسانیم. تا اینگونه بتوانیم سهم کوچکی در تصمیم گیری درست شما داشته باشیم. وکیل مهاجرت به کانادا در گروه بین المللی افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و کیلی قابل اعتماد برای کلاینت های عزیز به حساب می آید. اگر قصد مهاجرتی آسان به کانادا، روادید اقامت کانادا، مهاجرت کاری به کانادا، کار در کانادا و … با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن را دارید به گروه بین الملل کانادا افق مراجعه کنید.

تیم مهاجرتی افق بهترین خدمات مهاجرتی نظیر پیکاپ پاسپورت کانادا، رزرو وقت از دفاتر وک (VAC) سفارت کانادا جهت انجام پروسه انگشت نگاری، اخذ انواع ویزای موقت کانادا (Temporary Visa) و … را به بهترین نحو ممکن برای کلاینت های خود به ارمغان می آورد. برای دستیابی به مهاجرت و اقامتی قانونی در کانادا به ما اعتماد کنید. تعهد ما جلب رضایت شما عزیزان است. با شما هستیم و خواهیم ماند.